Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze Sine


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.05.2017 o 21:04, pankracy_waw napisał:

Ja je bardzo lubię mobilnie z cayinem C5. Bardzo zyskują na prądzie.

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk
 

 

Masz jakieś zdanie na temat sine vs isine ? 

Teraz, Seler666 napisał:

 

Bardzo łatwo.

 

Wiem, że było już kilka zdań na ten temat ale nie odkopię. Czy oprócz wygody coś sonicznie się zmienia ? Chociaż oryginalny kształt sine mi siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chcheckitout napisał:

 

Masz jakieś zdanie na temat sine vs isine ? 

 

Wiem, że było już kilka zdań na ten temat ale nie odkopię. Czy oprócz wygody coś sonicznie się zmienia ? Chociaż oryginalny kształt sine mi siedzi

 

Zmienia się bardzo niewiele. Grają nieco jaśniej i szerzej, ale to nie są duże zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Seler666 napisał:

 

Zmienia się bardzo niewiele. Grają nieco jaśniej i szerzej, ale to nie są duże zmiany.

 

A słyszałeś je z jakimś mocniejszym stacjonarnym klockiem ? Ja miałem przyjemność i one potrzebują prądu. Czytałem, że C5 to horsepower.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A słyszałeś je z jakimś mocniejszym stacjonarnym klockiem ? Ja miałem przyjemność i one potrzebują prądu. Czytałem, że C5 to horsepower.
 

750mv już im starcza. Dużej różnicy dalej nie ma. Ja na codzien mam je w pracy z icanem se (4w) i już się nie skalują.

Sine bliżej do isine10 niz 20. Sine więcej dołu, mniejsza scena, większy pazur.

M.

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Stary wątek, ale może ktoś coś doradzi. Otóż stałem się dziś posiadaczem Sine (chyba wpadam w planarną czarną dziurę). Dźwiękowo - grają po mojemu. Nie zawiodłem się.

 

Potrzebuje się dowiedzieć co zrobić, aby możliwie całkowicie pozbyć się efektu ciśnieniowych zmian wewnątrz muszli. Przyznaje, że jest to dla mnie całkowita nowość, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem. Podobno to normalne w zamkniętych planarach. Na pewno nie w otwartych, w 400i takiego czegoś nie doświadczam. Nie jest to jakiś totalny skreślacz tych słuchawek, można się przywyczaić. Ale jednak chciałbym coś z tym zrobić.

 

Na pewno chciałbym założyć do nich większe pady, widziałem ten wydruk 3d z szerszym uchwytem, ale rozważam też pady od VesperAudio, już się z nimi kontaktowałem.

 

Myślałem nad hybrydami jak Dekoni Elite Hybrid, czyli skóra na zewnątrz, alcantara od frontu, skóra perforowana od środka. Coś innego? Jakie macie doświadczenia?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał:

Ja głównie przez ten efekt sprzedałem Sine choć dźwiękowo też mi się podobały.

Raczej nie jest to normalne bo takie LCD-XC tego nie mają.

Miałem pady over-ear od Vespera i o ile wygoda się poprawia i ten efekt znika to SQ leci mocno w dół.

 

A jak te pady sobie skonfigurowałeś? Też o nich myślałem, ale na razie ogarnę wydruk 3D z mocowaniem na większe pady i będę testował te co mam. Mam nadzieję, że uda się z nimi dogadać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę headfi i tam większość spu... jara :D się padami od CAL! Trzeba więc spróbować ;) Siedzą bez adapterów, ale i tak sobie dorobię przynajmniej te mniejsze na testy.

 

Sine są bardzo mocno podatne na ułożenie względem ucha i odległość od ucha. Pady od CAL! są dość mocno zbliżone dźwiękowo do fabrycznych padów Sine, ale komfort idzie mocno w górę. Zobaczymy, dam znać ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że dostępność oryginalnych padów cal jest żadna (tylko używane i to ze słuchawkami) zamówiłem 3 poniższe pary:

https://allegro.pl/oferta/creative-aurvana-live-live-cal-nauszniki-gabki-7899899529?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

https://allegro.pl/oferta/creative-aurvana-live-live-cal-nauszniki-gabki-8356533529?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

https://allegro.pl/oferta/sennheiser-momentum-over-ear-2-0-m2-nauszniki-8563132783?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Które podejdą to zostaną, które nie to wrócą. Pady od Momentum 2.0 podobno też się sprawdzają, więc zamówiłem.

Wydruki:

https://www.thingiverse.com/thing:1995271 (mniejsze)

https://www.thingiverse.com/thing:2702047 (te mają mniejszy odstęp pada od przetwornika względem tych pierwszych)


Ogólnie rzecz biorąc wczoraj dorobiłem sobie z twardszego papieru mały adapter :D i założyłem stare pady od Sony MDR-1ABT i wrażenia dźwiękowe jak najbardziej ok, sądzę, że brzmienie było zbliżone do oryginalnych padów lub lepsze, efekt przelewania jest, ale dużo mniejszy, tak samo "trzeszczenie" przetworników. Więc spodziewam się dobrych rzeczy po tych zamówionych padach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x jak pasują od CAL to jeszcze masz do rozpatrzenia pady od Sony XB950. Są (jak dla mnie) wygodniejsze od tych z CAL i Momentum 2, bo ucho mieści się w środku i są jeszcze trochę miększe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Perul napisał:
[mention=7663]x X x[/mention] jak pasują od CAL to jeszcze masz do rozpatrzenia pady od Sony XB950. Są (jak dla mnie) wygodniejsze od tych z CAL i Momentum 2, bo ucho mieści się w środku i są jeszcze trochę miększe.

A piszesz o tym w kontekście Audeze, czy ogólnie? Byle nie były za grube (duże pewnie też), bo im dalej przetwornik tym gorzej. Np. pady niesymetryczne brainwavz hm5 (w moim przypadku z owczej skóry) totalnie psują sygnaturę dźwięku tych słuchawek.

 

A przy okazji chciał bym zapytać czy widzieliście gdzieś customowe kątowe wtyczki do muszli Sine, bo rozwiązanie z kształtowaniem termokurczką nie bardzo mi się widzi (zwłaszcza żywotność tego rozwiązania).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te od XB950 są grubsze, ale ponieważ ucho wchodzi do środka a same pady są mięciutkie, to chyba nie jest tak źle jeśli chodzi o odsuwanie od przetwornika - na pewno lepiej niż w HM5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:
Te od XB950 są grubsze, ale ponieważ ucho wchodzi do środka a same pady są mięciutkie, to chyba nie jest tak źle jeśli chodzi o odsuwanie od przetwornika - na pewno lepiej niż w HM5.

Zamówiłem również ;) Tzn zamówiłem te co znalazłem w Allegro, raczej oryginalne nie są :D Zobaczymy, będę miał zabawę ze zwrotami. Jak mi nie podejdą któreś to będę szukał dalej, może wtedy na oryginalne zerknę.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.10.2019 o 12:41, x X x napisał:

Zamówiłem również ;) Tzn zamówiłem te co znalazłem w Allegro, raczej oryginalne nie są :D Zobaczymy, będę miał zabawę ze zwrotami. Jak mi nie podejdą któreś to będę szukał dalej, może wtedy na oryginalne zerknę.

 

Hej, jak skończyły się porównania? Które rozwiązanie zwyciężyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności