Skocz do zawartości

Chord Mojo.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapraszam na recenzję "the ultimate DAC/Headphone Amplifier".

Mojo Jojo

500x1000px-LL-2293d953_MOJOSpecification

No i mi przyszło posłuchać słynnego już malucha z świecącymi kulkami. Zdjęcia nie oddają ich uroku. Sam Chord Mojo to kawałeczek solidnego sprzętu. Swoją masę posiada i sprawia wrażenie solidnego. Czarny pół mat pięknie się prezentuje, ale łatwo rysuje. Piłeczki mienią się na różne kolory, trochę na początku to nieczytelne. Jednak z biegiem czasu nie wyobrażasz sobie innego równie prostego i skutecznego obrazowania np poziomu głośności czy częstotliwości próbkowania.


Czy Mojo ma wady, pewnie ma. Ja je po prostu zignorowałem. Zignorowałem taki sobie wskaźnik baterii, ot mała diodka pod wyjściem usb charging. Zignorowałem ubogie wyposażenie, tylko jeden króciutki kabelek USB - micro usb. Zignorowałem również nie perfekcyjne spasowanie wszystkich elementów oraz tylko dziesięć godzina działania (ale “jakich” dziesięć godzin) i długi czas ładowania, 4 godziny. No porostu nikt nie będzie chciał tyle, aż znowu go usłyszy. Niebieski(w pełni naładowany)> zielony> żółty> czerwony> mrugający czerwony. Najdłuższy odstęp czasu jest między zielonym a żółtym. Biała dioda sygnalizuje ładowanie, po podłączeniu, gaśnie jak Mojo jest naładowany. Podłączyłem oryginalny kabel do usb charging, a kabel od ładowarki Nokia do usb input. Dla mnie przewody nie zagrały, znaczy różnicy nie usłyszałem. Jest to też sposób na nieprzerwaną pracę w warunkach domowych. Tylko pytanie jak to w dłuższej perspektywie czasu wpłynie na akumulator.


Mojo Maker

12111806_566a922d56b21.jpg


To trzeba przyznać, to jest jeden z “tych” sprzętów. Iskra boga, geniusz, opad szczęki i takie tam określenia padają przy pierwszym odsłuchu. Ze mną było identycznie. Nie jestem osłuchany sprzętowo więc Mojo maił ułatwione zadanie. To co zrobił z Grado SR-60, jak to mówią na dzieli: ryje beret. To nasycenie jest niesamowite. Wszystko pięknie wybrzmiewa z zrównoważoną energią, ale nic nie jest przesadzone. Wszystkie dźwięki brzmią tak jak byś się tego spodziewał. Nic nie gra za długo. Żaden zakres nie przysłania innych pasm. Nic z tych rzeczy. Pełna kontrola nad wszystkim. Bas jest leciutki, bogatszy o fakturę której wcześniej było mało. Największego ulepszenia dostał mid bas. Dołu troszkę mniej, ale jest on lepszej jakości. Jest bardzo muzykalnie. Nie jest to do końca moje brzmienie, ja wolę szybko nisko i punktowo, ale trzeba mu oddać, że robi tu fantastyczną robotę.

Scena dużo się nie zmieniła. Troszkę straciła na swoje zwiewności, ale za to jest lepiej wypełniona. Grado nigdy nie grały dociążonym brzmieniem. Od zawsze uważam je za lekkie, przestrzenne, z zapatrzeniem na jasne granie i całe szczęście Mojo nic tu nie zepsuł. Jest żywiej, czasami agresywniej, a środek ociera się o perfekcje, bo chyba już lepiej słuchawki zagrać nie mogą. Tu już mało co się zlewa, zakrywa, czy gubi w szybkich partia. Nawet przy wyższych stopniach głośności SR-60 trzymają fason i prężą muskuły.

Coś o wysokich hmm, czysto, jasno, z większa mocą, lekko podbite na samej górze. Więcej szczegółów. W parze Mojo można usłyszeć szkołę grania Grado. W porównaniu z dackiem, słuchawki z karta dźwiękową X-Fi Xtreme Music, były płaskie. Teraz żyją, muzyka daje więcej zabawy. Nawet w grach jest o wiele lepiej, pomaga nasycenia, lepsza barwa i lepsza rozdzielczość.


Ciekawostka. Na youtubie zauważyłem, że np pan John Bain czy Jasse Cox, zaczęli mnie męczyć przy dłuższym oglądaniu. Ich głosy były agresywniejsze i właśnie podbite w najwyższych zakresach. To zjawisko w wokalach dotyczyło tylko yutuba. W muzyce gdy dochodzi cała reszta pasm jest dobrze.


Etymotic HF5

38EE-CHOMOJO-6T.jpg?1445189993

Najpierw musiałem pobawić się minusem na Mojo, poziom głośności z Grado był za wysoki. Mocy jest aż nadto. W tym połączeniu słyszymy już wszystko, każdy szelest, odgłos w tle, klimatyzację w sali i.t.p. Wszystko gra sztywniej (pozytywnie znacząc), z większą kulturą i ogładą. Dac trochę maskuje, że słuchawki są na przetworniku armaturowy. Przejrzystość to słowo klucz.Bas już szybki i twardy. Najwięcej jest tego z dolny czeluści w pełnej równowadze z muzyką. Wybrzmiewa, jeśli jest tak nagrany, ale już nie mruczy. Wokale bliżej. Lepsze jakościowo, bez agresywności i podbicia. To już inna klasa w tym momencie. Scena jest jak by lepiej rozumiana. Od razu wiesz co gdzie i kiedy, ale kreowana pod linijkę na małej przestrzeni prawie bez głębi. Za to dużo się dziej na jej granicach. Środkowe pasmo to solidna podstawa, dla informacji z góry i sugestii z dołu. Kurde jak mi to para się podoba. Wybieram je do delektowania się muzyką, wszelkimi smaczkami w nagraniach. Wszelkie “yutuby i twiche” brzmią gorzej. Słuchać każde artefakty oraz kompresje. SR-60 jeszcze z Mojo to chowały.


Mojo Chord

12111807_566a9242a889c.jpg

Jest to sprzęt wybitny muzycznie. Tutaj nie ma żadnego “ale”. Dodatkowo jest dedykowany urządzeniom przenośnym, co budzi tylko większy podziw. Nic dziwnego, że opis wystawia laurkę dla “Mojo Majkera”. Na pewno kiedyś przygarnę tego malucha.

 

Sprzętu do testu użyczył mp3store Łódź.

 

PS.

WERSJA ANIMOWANA KLIK

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt się nie wypowiada.... To ja będę pierwszy. Treściwie, ale i ubogo :( . Paradoks. Treściwie o tym co masz, ale brakuje czegoś więcej. Innych słuchawek. Jakieś duże senki lub beyery plus coś od akg i byłoby git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD600 jest na początku trochę za jasno jak dla mnie. Jak go podpinam jako DAC przez FCLa, to jest przyjemniej, chociaż mniej precyzyjnie, scena gorsza. Natomiast po chwili mój słuch przyzwyczaja się do wysokich i mogę ich słuchać z mojo cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, nie lubię naokoło opisywać tego samego. Sprzęt jest bardzo dobry. Mam tylko dwie pary słuchawek i w sumie już rozumiem czemu "prawdziwy audiofil" ma po kilka par nauszników. W większej części jest to opis wrażeń, niż skupienie się na walorach technicznych i jak Hz grają. Tego na forum dużo i są osoby lepiej opisujące ten aspekt.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności