Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ATH-MSR7 czy da się zmodować ?


adriano2510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ogólnie z brzmienia MSR7 jestem zadowolony, jednak miewam chwile i piosenki które mnie drażnią ze względu na zbyt uwydatnione wyższe średnie( ok 5-9 kHz ). Widzę, że dużo jest tu wątków o modach na zbyt dużo góry, ale ilość góry jest odpowiednia, nic mnie nie kuje, ale gdy włączam piosenkę Adele, na większej głośności, gdzie ten wokal w wyższych rejestrach artystka ma dość cienki, potrafi zaboleć. Da się coś z tym zrobić, aby ilość góry znacząco się nie zmieniła, cała reszta pasma nie ucierpiała tylko ten fragment wyższej średnicy lekko zredukować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatek/filc redukuje odbicia od muszli. Zależnie od jej odległości od przetwornika, różne częstotliwości są wzmacniane, tutaj mogło trafić własnie na te 5-8 kHz.

Taki płatek poprawi jednocześnie separację i pewnie ciut holografię - imo zmiany jedynie na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatek/filc redukuje odbicia od muszli. Zależnie od jej odległości od przetwornika, różne częstotliwości są wzmacniane, tutaj mogło trafić własnie na te 5-8 kHz.

Taki płatek poprawi jednocześnie separację i pewnie ciut holografię - imo zmiany jedynie na plus.

 

A te waciki to mam w całości pakować pod przetworniki na ściance czy mam jakieś kształty wycinać ? Nigdy nie modowałem słuchawek więc nie wiem czy to robię dobrze. Na razie to tak wygląda i tak zamontuję, posłucham, a jak stwierdzicie że nie tak to potem zmienię.

 

 

Po odsłuchu stwierdzam, że rzeczywiście zaszła zmiana. Słuchawki wydają sie grać równiej, wyższa średnica nie jest tak zaznaczona, jest trochę wygładzona... choć ma to swoje minusy bo straciło na szczegółowości. Mam też wrażenie, że scena się nieco pomniejszyła. Sam nie wiem czy to to czego oczekuję. Grubość płatka może wpłynąć na dźwięk ?

20160104_210250.jpg

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, grubość płatka wpływa na stopień tłumienia. Tak naprawdę to nie zabrało przestrzeni tylko pogłosów z muszli, które przestrzeń w pierwszym odczuciu "pompują".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem w przekroju słuchawek (w załączniku foto) że tam są dwie komory, jest otwór którym powietrze przechodzi do następnej.. szczerze mówiąc nie zwróciłem na nie uwagi i otwór zasłoniłem wacikiem. Może to mieć negatywny wpływ na brzmienie ? Zastanawiam się czy wycinać w wacikach dziurkę właśnie na ten otwór...

aaplshxqi.jpg

aa20160104_200734.jpg

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem dziurki w płatkach, jednak dźwięk nie podobał mi się, te dziurki sprawiły że zaczęło to grać bardziej chudo, a wyższa średnica została podbita. Za to bez wyciętych dziurek dźwięk wydawał się nienaturalnie stłamszony, 5-8 kHz może i się uspokoiły ale ogólnie grało to gorzej. Ostatecznie wyjąłem wszystko i tak jak jest w oryginale jednak podoba mi się najbardziej. Ale dziękuję za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriano głównym źródłem dźwięku dla Twoich MSR7 jest DX90? A jeśli tak to na jakim sofcie? Próbowałeś napędzać je z jakiegoś innego źródła? Problem o którym piszesz zauważasz bez względu na to do czego je podepniesz?

 

Możliwe że dx90 nieco potęguje ten efekt, mam 2.1.0 Lurkera. Napędzałem z Galaxy S6 i tam wyższa średnica była jeszcze bardziej uwydatniona. Nie to że nie da się słuchać, bo jest bardzo dobrze, tyle że moje uszy są bardzo wybredne i tylko to mi wadzi żeby było idealnie. Myślisz że na rockbox wyższa średnica była by bardziej wycofana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć jak będzie z Rockbox'em, bo nigdy nie miałem MSR7. Słuchałem ich tylko przez chwile na AVS z DX90, ale na stockowym sofcie 2.2.0 i nie zauważyłem wtedy z tym problemu o czym wspominasz, ale najprawdopodobniej słuchałem ich zbyt krótko lub ja je odebrałem trochę inaczej. Tak czy inaczej myślę, że warto jeszcze poeksperymentować z softem (rockbox lub stock), może tutaj zajdzie jakaś pozytywna zmiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć jak będzie z Rockbox'em, bo nigdy nie miałem MSR7. Słuchałem ich tylko przez chwile na AVS z DX90, ale na stockowym sofcie 2.2.0 i nie zauważyłem wtedy z tym problemu o czym wspominasz, ale najprawdopodobniej słuchałem ich zbyt krótko lub ja je odebrałem trochę inaczej. Tak czy inaczej myślę, że warto jeszcze poeksperymentować z softem (rockbox lub stock), może tutaj zajdzie jakaś pozytywna zmiana :)

 

No właśnie nie wiem jak wgrać rockboxa. Był jakiś temat, ale dawno temu, nie mam pojęcia skąd mogę pobrać najnowszy czy najlepszy soft rockboxa i jak to wgrać żeby przy włączaniu była możliwość wyboru między stockowym a rockboxowym, pomożesz ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz ROMu ze zmodyfikowanym bootloaderem - wgrywasz go tak jak stockowego. Rockboxa sciagasz ze strony i rozpakowujesz w pamieci wewn. Na zalaczonym Holdzie wlaczasz playerka i wybierasz system

Edyta: jak bede przy kompie poszukam pliczkow bo wsio mialem na dysku jak jeszcze DX90 byl ze mna :)

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem dziurki w płatkach, jednak dźwięk nie podobał mi się, te dziurki sprawiły że zaczęło to grać bardziej chudo, a wyższa średnica została podbita. Za to bez wyciętych dziurek dźwięk wydawał się nienaturalnie stłamszony, 5-8 kHz może i się uspokoiły ale ogólnie grało to gorzej. Ostatecznie wyjąłem wszystko i tak jak jest w oryginale jednak podoba mi się najbardziej. Ale dziękuję za rady :)

To ja Ci jeszcze proponuje zamiast wacikow i filca, wrzucic do srodka watoline, troche zredukuje odbicia i dzwiek bedzie mniej drazniacy, ale nie straci

swojego pierwotnego charakteru ;).

 

Edit.

Albo na szybko, to rozwarstwic platek kosmetyczny na dwie czesci i dac po jednym na muszle ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciężko mi powiedzieć jak będzie z Rockbox'em, bo nigdy nie miałem MSR7. Słuchałem ich tylko przez chwile na AVS z DX90, ale na stockowym sofcie 2.2.0 i nie zauważyłem wtedy z tym problemu o czym wspominasz, ale najprawdopodobniej słuchałem ich zbyt krótko lub ja je odebrałem trochę inaczej. Tak czy inaczej myślę, że warto jeszcze poeksperymentować z softem (rockbox lub stock), może tutaj zajdzie jakaś pozytywna zmiana :)

 

No właśnie nie wiem jak wgrać rockboxa. Był jakiś temat, ale dawno temu, nie mam pojęcia skąd mogę pobrać najnowszy czy najlepszy soft rockboxa i jak to wgrać żeby przy włączaniu była możliwość wyboru między stockowym a rockboxowym, pomożesz ? :/

 

 

W TYM temacie powinieneś znaleźć wszystko na temat Rockboxa i innych softów do DX90. Ale może na początek przetestuj kilka stockowych wersji softu. Nadal są wszystkie dostępne na stronie iBasso w dziale DOWNLOAD. Jeśli żaden nic nie poprawi to wtedy możesz bawić się z Rockboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężko mi powiedzieć jak będzie z Rockbox'em, bo nigdy nie miałem MSR7. Słuchałem ich tylko przez chwile na AVS z DX90, ale na stockowym sofcie 2.2.0 i nie zauważyłem wtedy z tym problemu o czym wspominasz, ale najprawdopodobniej słuchałem ich zbyt krótko lub ja je odebrałem trochę inaczej. Tak czy inaczej myślę, że warto jeszcze poeksperymentować z softem (rockbox lub stock), może tutaj zajdzie jakaś pozytywna zmiana :)

 

No właśnie nie wiem jak wgrać rockboxa. Był jakiś temat, ale dawno temu, nie mam pojęcia skąd mogę pobrać najnowszy czy najlepszy soft rockboxa i jak to wgrać żeby przy włączaniu była możliwość wyboru między stockowym a rockboxowym, pomożesz ? :/

 

 

W TYM temacie powinieneś znaleźć wszystko na temat Rockboxa i innych softów do DX90. Ale może na początek przetestuj kilka stockowych wersji softu. Nadal są wszystkie dostępne na stronie iBasso w dziale DOWNLOAD. Jeśli żaden nic nie poprawi to wtedy możesz bawić się z Rockboxem.

 

 

Już wgrywałem sobie wszystkie softy tyle że lurkera. Najmniej msr'kom służył 2.3.0, za to 2.2.0 był taki bardzo niewyraźny, jakby przez kocyk,nie podobał mi się. Jedynie 2.1.0 i 2.1.8 mi z tymi słuchawkami przypasowały, ale ponieważ ten drugi był w basie trochę przymulony zostałem z 2.1.0. Dlatego myślę że nadszedł czas na rockboxa :)

 

Wyciąłem dziurki w płatkach, jednak dźwięk nie podobał mi się, te dziurki sprawiły że zaczęło to grać bardziej chudo, a wyższa średnica została podbita. Za to bez wyciętych dziurek dźwięk wydawał się nienaturalnie stłamszony, 5-8 kHz może i się uspokoiły ale ogólnie grało to gorzej. Ostatecznie wyjąłem wszystko i tak jak jest w oryginale jednak podoba mi się najbardziej. Ale dziękuję za rady :)

To ja Ci jeszcze proponuje zamiast wacikow i filca, wrzucic do srodka watoline, troche zredukuje odbicia i dzwiek bedzie mniej drazniacy, ale nie straci

swojego pierwotnego charakteru ;).

 

Edit.

Albo na szybko, to rozwarstwic platek kosmetyczny na dwie czesci i dac po jednym na muszle ;).

 

 

Za pierwszym razem włożyłem po całym płatku i zauważalnie to przymuliło słuchawki, ale właśnie później rozwarstwiłem płatki i to nawet na 1/4 grubości tyle że zrobiłem dziurki w środku żeby nie przysłaniać otworu do następnej komory i wtedy jeszcze bardziej uwydatniło wyższą średnicę niż jest bez płatków i odchudziło co mnie zdziwiło. Nie mam ochoty już w środku kombinować bo nie wierzę, że to coś polepszy w tych słuchawkach, działanie watoliny pewnie będzie podobne do płatków, a taki efekt mi nie odpowiada. Chyba pozostaje niwelowanie tego w eq grajka, ale jak wspomniałem tylko przy niektórych piosenkach, gdzie górnych rejonów średnicy jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za pierwszym razem włożyłem po całym płatku i zauważalnie to przymuliło słuchawki, ale właśnie później rozwarstwiłem płatki i to nawet na 1/4 grubości tyle że zrobiłem dziurki w środku żeby nie przysłaniać otworu do następnej komory i wtedy jeszcze bardziej uwydatniło wyższą średnicę niż jest bez płatków i odchudziło co mnie zdziwiło."

 

Tos mnie teraz "zestrzelil" :wacko:

 

Edit

@down

Moze tak byc, sporo czasu uplywa od zlozenia wszystkiego do kupy, a pamiec potrafi byc zawodna :)

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za pierwszym razem włożyłem po całym płatku i zauważalnie to przymuliło słuchawki, ale właśnie później rozwarstwiłem płatki i to nawet na 1/4 grubości tyle że zrobiłem dziurki w środku żeby nie przysłaniać otworu do następnej komory i wtedy jeszcze bardziej uwydatniło wyższą średnicę niż jest bez płatków i odchudziło co mnie zdziwiło."

 

Tos mnie teraz "zestrzelil" :wacko:

 

Serio, różnica względem nie modowanych była niewielka, ale wydawała mi się na niekorzyść. Ogarnęło mnie zdziwienie, wyjąłem waciki, posłuchałem ponownie, a tu się okazało że jest ładniej niż z płatkami wewnątrz. No chyba, że słuch mi wtedy płatał figle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A jak jest z przewodami? Testowałeś na innych? Ja zamówiłem te słuchawki w środę odbieram. Tylko zastanawiam się czy recablingu nie zrobić bo na fotach te kabelki jakieś takie cieniutkie.

 

ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Edytowane przez davidof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności