Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki + wzmacniacz słuchawkowy do 800zł


Kyraos

Pytanie

Cześć wszystkim, poszukuję dobrych słuchawek dokanałowych,w których ze spokojem będę mógł wyjść na miasto, oczekuję więc bardzo dobrej izolacji. Co do samego wzmacniacza, wydaje mi się, że taki się przyda. Moc wychodząca z telefonu nie powala.

 

Troszkę o tym czego słucham: jest to głównie rock, metal i jazz/smooth jazz, od czasu do czasu lubię sobie posłuchać muzyki klasycznej.

 

Propozycje, tóre wyczytałem na forum i rozważam to: Yamahy EPH-100 + FiiO E11.

 

 

EDIT: Nie lepiej wziąć tańsze słuchawki + FiiO E10?

Edytowane przez Kyraos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hehe, Flc8 za 999 ???

I jeszcze są ?

 

Dziwne, że one sobie tak beztrosko wiszą.

Uważam, że to był mój najlepszy zakup w tym roku jeśli chodzi o "maleństwa" do uszu.

Nie namawiam, ale głośno wypada się zastanowić czemu taki słaby hajpik na nie był, kiedy to są zaj....ste doki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mając pełnej świadomości co do tego, czego oczekujesz od słuchawek, pchanie się w customy to kiepska decyzja. Tym bardziej, że nie bardzo chyba zdajesz sobie sprawę z tego ile wnoszą do brzmienia poszczególne elementy toru, a konkretnie jakie zmiany jakościowe za sobą pociągają. Dodanie wzmacniacza do średniego źródła nie da ci żadnej zmiany jakościowej, podbijesz tylko moc. Jeśli na prawdę chcesz zmiany jakości to masz w sumie dwa wyjścia. Pierwsze - teraz postaw na dobre doki uniwersalne, a w przyszłości rozważ zakup jakiegoś grajka. Nie musi być to coś z najwyższej półki, bo już pewnie przy grajku pokroju xduoo czy Fiio x1 poczujesz różnice, no chyba, że dysponujesz na prawdę dobrze grającym telefonem, ale mam wątpliwości co do tego, czy zenfone się do takowych zalicza. Drugie - na tym etapie zdecyduj się na zakup jakiegoś zrodla+słuchawki. I tak na prawdę, druga opcja wcale nie musi się okazać półśrodkiem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

xDunno x2 (x3 sporo lepszy, ale wtedy sporo poza budżetem) + te RE-600 xD

 

Ale imo bier FCLa mimo wszystko ... customizacja brzmienia Cię zabezpiecza, a Jakiegoś DACa do Smartphone możesz dokupić i za rok dla poprawienia brzmienia. Według pierwszych opinii ten Q1 to przynajmniej poziom X1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie jestem teraz do końca na czasie, wypadłam z tematu jakiś czas temu, teraz dopiero wracam, ale koledzy powyżej już dawali Ci jakieś wstępne propozycje.

Jedno co mogę Ci powiedzieć z czystym sumieniem, po przerobieniu jakiejś tam ilości sprzętu z różnych przedziałów cenowych, to że nie zawsze pchanie się w najdroższy możliwie sprzęt jest najlepszą opcją. Czasem coś tańszego, ale dobranego idealnie pod twoje preferencje brzmieniowe będzie dużo lepszym wyjściem :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie zawsze pchanie się w najdroższy możliwie sprzęt jest najlepszą opcją. Czasem coś tańszego, ale dobranego idealnie pod twoje preferencje brzmieniowe będzie dużo lepszym wyjściem :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No, to nie podlega żadnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale w przypadku FCLa8 masz tyle części i wkładek, że sam możesz dobrać brzmienie ... zabawa na tygodnie :o

I w tym kontekście pisałem, że takie słabe coś wzięcie mają, bo zakładając, że większość z nas to świry na tle kombinowania z dźwiękiem to już każdy powinien je mieć.

I są wg. mnie dosyć wrażliwe na kabelki ( dochodzi dodatkowa zabawa :woot: ), bo jak nie przywiązuję wagi do kabli to słuchając ich z trzema różnymi za każdym razem były różnice.

 

Nie namawiam, ale głośno wypada się zastanowić czemu taki słaby hajpik na nie był, kiedy to są zaj....ste doki :D

Bo są względnie drogie jak na nasze zarobki :)

 

Bez przesady. Kupujesz jakieś "zabawki" "do szafy" ;) tu kilkadziesiąt dolcy, tam kilkadziesiąt i kurzą się te dolce w szafie, a FLC czekają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mówię o mnie, mówię ogólnie.

Do "normalnego słuchania" mam CA Pro330 ;)

Wiem co masz. Użyłeś liczby mnogiej to odpowiedziałem ;)

Customy kusiły, ale już mi przeszło.

 

Szczęśliwego NR Panowie !

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nie mówię o mnie, mówię ogólnie.

Do "normalnego słuchania" mam CA Pro330 ;)

Wiem co masz. Użyłeś liczby mnogiej to odpowiedziałem ;)

Customy kusiły, ale już mi przeszło.

 

Szczęśliwego NR Panowie !

koniec OT

 

Dokładnie koniec OT, Szczęśliwego Nowego Roku, a ja od siebie jeszcze raz serdecznie dziękuje za pomoc. Jestem waszym, jeśli można to tak nazwać, dłużnikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności