Skocz do zawartości

Phonak Audeo - zanikanie dźwięku/ściszanie


so_nervous

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, używam Phonaków i bardzo podoba mi się ich granie, aczkolwiek za każdym razem, gdy wychodzę z domu, to słuchawki po 30-60 minutach odmawiają posłuszeństwa.
Chodzi o to, że czasem jedna, a czasem dwie słuchawki zaczynają grać coraz ciszej, aż do momentu, że praktycznie nic nie słychać. Po wyjęciu ich z uszu po 30-40 minutach wszystko wraca do normy.

W domu mogą grać i 3 godziny i nic się nie dzieje. Podejrzewam, że to wina nagłej różnicy temperatur lub woskowiny/pary wodnej w uchu. Dodam, że dbam o higienę i uszy są regularnie czyszczone.
Czy jest to wada mojego egzemplarza, czy 'ten typ tak ma'?
Słuchawki kupiłem używane 2 miesiące temu, ale są jeszcze na gwarancji. Nie wiem, czy je reklamować, czy istnieje jakaś możliwość uzyskania pełnej ich sprawności bez destruktywnych metod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Zapomniałem dodać, że do słuchawek dostałem 4 pary filtrów. 3 były używane, jedna była nowa.
Problem występuje przy każdej z nich, także w nowej parze filtrów od samego początku, z resztą słuchawki mam tylko dla filtrów szarych, bo czarne i zielone to dla mnie inna bajka.
W każdym razie, sposób z wodą utlenioną znałem. Użyłem raz ciepłej wody + wody utlenionej w proporcji 50/50, a za drugim razem samej wody utlenionej.
Problem występuje dalej. Na dniach sprawdzę, czy jeśli wyjmę filtry w ogóle, gdy występuje problem, to czy on ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jakieś zawilgocenie wewnątrz słuchawek.

Wewnątrz może zbierać się woda przy zmianie temp albo wada słuchawek.

Skoro to nie jest problem z filtrami to w sumie nic innego nie przychodzi do głowy.

 

 

Możesz próbować reklamować.

Edytowane przez cosheen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cosheen, pisałem w pierwszym poście, problem występuje tylko, gdy wychodzę z domu.
W domu mogą grać i 3 godziny i nie ma żadnej różnicy. Na dworze po 30-60 minutach nie da się w ogóle ich słuchać. Muszę w odtwarzaczu ustawiać volume na coraz większy poziom, aż dochodzi do maksa, a słuchawki i tak grają coraz ciszej, aż praktycznie ich w ogóle nie słychać.

Podejrzewam, że to wina nagłej różnicy temperatur lub woskowiny/pary wodnej w uchu. Dodam, że dbam o higienę i uszy są regularnie czyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na problemy z wilgocią. Jeśli pocą Ci się uszy przy, nawet umiarkowanym, wysiłku, to nie bardzo będzie się dało coś z tym zrobić, poza częstym osuszaniem kanału słuchowego. Używanie antyperspirantu w uchu to ekstremalnie zły pomysł. Ale istnieje szansa, że jest to kondensacja wilgoci, która jest w miejscu przechowywania słuchawek, następująca po wyjściu z domu na zewnątrz, gdzie jest aktualnie dużo niższa temperatura. Polecam przechowywanie w mniej lub bardziej szczelnym pudełku/pokrowcu, wraz z pochłaniaczem wilgoci (silica gel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę tylko, że słuchawki są sprawne, a problemem jest "Zespół Potliwych Uszu".

Ja ich niejednokrotnie uzywalem na silowni i nigdy czegos takiego nie zauwazylem, a potu bylo sporo.

Bardzo wiele osób dotyka ten problem z Audeo. A to, że pocisz się poza uchem nie oznacza, że wzrost wilgotności w uchu będzie proporcjonalny. Ja mogę zasnąć w etach, rano się obudzę - sucho jak wiór, a pewien znajomy całkowicie musiał armatury z filtrami wykluczyć :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez potwierdzam, filtry w Audeo maja tendencje do 'zapychania' sie pod wplywem wilgoci. U mnie normalnie podczas 15-20 km biegu potrafilem utracic dzwiek w 1 sluchawce (wyraznie mam bardzo potliwe prawe ucho). Zapychaja sie wszystkie filtry niezaleznie od koloru. Jak chcesz potwierdzic czy to driver czy filtr, wyciagnij filtr i zobacz czy sluchawy graja glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności