Skocz do zawartości
  • 0

Godny następca Phonak Audeo [dokanałowe do ~300zł]


so_nervous

Pytanie

Cześć, używam Phonaków i bardzo podoba mi się ich granie, aczkolwiek za każdym razem, gdy wychodzę z domu, to słuchawki po 30-60 minutach odmawiają posłuszeństwa.
Chodzi o to, że czasem jedna, a czasem dwie słuchawki zaczynają grać coraz ciszej, aż do momentu, że praktycznie nic nie słychać. Po wyjęciu ich z uszu po 30-40 minutach wszystko wraca do normy.
Jako, że bez muzyki żyć nie potrafię, to chcę kupić inne słuchawki, podczas gdy Phonaki oddam na gwarancji.
Moją uwagę zwróciły słuchawki Vsonic VSD3s. Wydają się porządnie wykonane i czytałem dobre opinie.

Jednak nie wiem, czy charakterystykę mają zbliżoną do Phonaków?
W Audeo urzekła mnie ilość szczegółów, krystaliczność dźwięku, naturalność oraz nieprzesadzona ilość basu oraz brak sybilizacji.
Od nowych słuchawek oczekuję tego samego. Zaznaczam, że chodzi o wersję VSD3S, a nie VSD3 (bardziej basową).

Odtwarzacz to Galaxy S6 + PowerAMP. Pliki mp3 320kb/s oraz flac. Gatunki muzyczne to w 85% rock i metal, a w 15% house/electro.
Proszę o odniesienie się znawców - jak mają się te Vsoniki do Audeo.
Ewentualnie proszę o polecenie innych, zbliżonych charakterystyką do Phonaków, słuchawek w okolicy 300zł.

 

Dodam, że w Phonakach używam szarych filtrów.

Edytowane przez so_nervous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gwarancja nie będzie uwzględniona, bo to nie wada słuchawek, tylko zabrudzonych filtrów.

Wyciągnij filtry, przemyj je w wodzie utlenionej (zostaw je tam na 10 minut) i po ich wyschnięciu masz Phonaki jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1) filtry były nowiutkie, nigdy nie używane, problem występuje od początku ich używania (na innych kompletach filtrów też).

2) Znam ten sposób i już to robiłem, nawet dwa razy. Próbowałem z wodą utlenioną + ciepłą woda oraz z samą wodą utlenioną.

 

3) Z ciekawości sprawdzę na dniach, czy jak wyjmę w ogóle filtry podczas występowania problemu, to czy ustąpi. Wtedy będę w 100% wiedział, czy to ich wina.

 

W każdym razie dzięki za chęć pomocy :)

Edytowane przez so_nervous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, że tak jest. Jednak nie wiem w dalszym ciągu, czy mam je sprzedawać jako sprawne, czy odesłać na gwarancji. Nie chcę nikogo oszukać i sprzedawać 'bubla'.
Ale poprzedni właściciel (z tego forum z resztą) nigdy nie miał takiego problemu z nimi.

 

Wracając do tematu - proszę o doradzenie godnego następcy, zgodnie z moim pierwszym postem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszy, ale jednak im brakuje... Za Audeo dałem bodajże 230zł, a tu za 300zł mam jednak trochę mniejszą radość. Już wolę dopłacić więcej i mieć coś co najmniej tak dobrego jak Audeo lub lepszego.
@crysis94, niestety na Allegro ich nie widzę. Same nówki ;/
A miał ktoś z Was do czynienia z tymi VSD3s? Jakoś ciągnie mnie do nich, ale nie wiem, czy to dobry wybór po korzystaniu z Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz coś lepszego o podobnej charakterystyce, to niestety musisz sypnąć złotówkami. Nie bez powodu niejeden obszedł się smakiem przy pytaniu o następcę Audeo do 500 czy nawet 1000 złotych.

Ale jak ma być lepiej w kwestii czystości przekazu i szczegółowości, to masz np. Zero Audio Doppio czy Etymotic ER-4. Ale obie pary, to trochę inna charakterystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ER4 to już inna półka cenowa ... ale mam nadmiarowe HF3 z adapterem rezystencyjnym - w swojej kasie również nie do pobicia "w kwestii czystości przekazu i szczegółowości" :F

Ale jak zostało napisane wyżej - trochę inna charakterystyka, bezpieczniej może te RE-400 wziąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RE-400 faktycznie są fajne. Co prawda lubią prąd i podłączenie ich pod wzmacniacz dużo daje, ale jednak na dobrym źródle miałem większy wow-factor z nimi, niż z XBA-H3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak przerzucalem sie z Audeo mialem dwie opcje:

RE400 - obecnie u producenta po $59 stoja chociaz sa ciemniejsze

GR07 - imo swietne sluchawki i napewno bardziej przestrzenne niz Audeo - ale przy obecnej cenie dolara trzeba sie nastawiac na okolice 350 zl

 

Osobiscie po przesluchaniu obu, wybralem GRy. Ba po przelozeniu gumek z Audeo imo sa wyborne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności