Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne nauszne portable


Kluczyk

Pytanie

Szukam wygodnych słuchawek nausznych do zastosowań portable. Chodzi mi o takie, które będą się pewnie trzymały głowy, ale nie będą cisnęły jak K518.

Aktualnie mam ATH-SJ55, lecz szukam czegoś bardziej komfortowego, choć najchętniej z zachowaniem ich tłumienia (zadowolę się tłumieniem na przeciętnym poziomie).

 

Ważne jest dla mnie, to żeby słuchawki były kompaktowe (i nieodstające mocno od głowy), ponieważ mam drobną twarz.

 

No, i najważniejsze - kwestia brzmienia.

W ATH było za twardo, skłoniłbym się bardziej do basu SM P30, choć nie do końca chodzi o tą szkołę grania, bo to prawie dwa różne bieguny jeżeli chodzi o porównanie tych dwóch modeli.

Zależy mi na graniu miękkim, mięsistym i zaznaczonym basem oraz wyrazistej górze.

Granie funowe do muzyki typu rnb i rap.

 

Kwotę dostosuję do słuchawek, choć zaznaczam, że chodzi mi o słuchawki budżetowe.

 

Aktualnie śmigam z Cowonem E2, choć nie warto się tym sugerować, bo widzę, że kończy swój żywot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie widzę limitu cenowego - zatem Amperiory polecam

 

Wysłane z mojego XT1032

 

Edyta: jak budżetowe i mogą być basowe, to Superluxy HD562 bodajże, Perul ma to potwierdzi czy dobry numerek podałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amperiory raczej nie są budżetowe.

 

Myślałem o czymś do 400-500zł.

Jeśli warto będzie nagiąć budżet - nie ma problemu.

Jednak jeżeli różnica nie będzie znacząca chętnie wydam połowę tego.

 

Zastanawiałem się nad ATH-M50X, choć nigdy nie słyszałem. Z tego co opisują myślę, że mogą pasować, ale nie chciałem nic sugerować. Nie wiem też czy nadają się jako portable.

@bachankas widzę po sygnaturce, że masz M50X, możesz się odnieść do tego co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One przede wszystkim duże są, składane, odczepiany kabel, ale wokółuszne.

 

Grają Vkowo, ale nie przesadzając, średnica lekko wycofana.

Sceną nie powalają, ale to jak większość zamkniętych.

Słuchawki bardzo uniwersalne i łatwe do napędzenia.

 

Głównie metalu słucham, w tym kapitalnie sobie radzą że względu na bardzo dobrą separację.

Z jakimś jazzem czy podobnym gorzej, bo Góra nieco krzykliwa.

 

Wygoda: znośnie, do 1.5 h bez zdjęcia idzie wytrzymać. Dużo poprawia wymiana padów na te z HM5. Trochę łagodzą bas ilościowo, a że względu na odsunięcie przetwornika od ucha to jest wrażenie, że minimalnie szerzej wszystko gra.

 

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz Sony mdr-aap100 hear.on w Mediamarkt są obecnie w przecenie na 549. Słuchałem ich na wystawie w saturnie i grają naprawdę fajnie a na forum w temacie Fanklub sony all zachwala że z czasem jest tylko lepiej.

 

Także spróbować można, sam chyba się na nie w tej cenie skuszę bo mi się zwyczajnie podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm. Zdaje się, że one są wokółuszne, choć nie skreślam ich, bo swoim wyglądem mówią, że mogą być portable. -_-

Czy ich kabel z mikrofonem, nie skreśla ich do zastosowań portable?

 

PS. przypomniało mi się, że mam w szafce nietykane nóweczki XB400 - otwierać, czy sprzedać lub sprezentować komuś, kto nie przywiązuje wagi do tego jak grają słuchawki? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za zainteresowanie panowie.

Znalazłem same pochlebne opinie o Takstar ML-750 i zdecyduję się na nie poczekać.

W międzyczasie postaram się gdzieś dorwać M50 na odsłuch.

 

Dzięki, dzięki.

 

PS. temat nadal otwarty - może ktoś ma jeszcze jakąś propozycję?

 

EDIT: Ciekawe, czy nie zdyskwalifikuje ich wygoda użytkowania?

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obiecuję też sprawdzić HD6000, ale maksymalnie mnie drażni ten "tribal" na pałąku.

Ważniejsze jest dla mnie brzmienie, ale w przypadku słuchawek portable ważny jest również wygląd.

W domu to by przeszło, ale szukam słuchawek outdoor'owych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obiecuję też sprawdzić HD6000, ale maksymalnie mnie drażni ten "tribal" na pałąku.

Ważniejsze jest dla mnie brzmienie, ale w przypadku słuchawek portable ważny jest również wygląd.

W domu to by przeszło, ale szukam słuchawek outdoor'owych.

 

Można zamalować - sam tak zrobiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Obiecuję też sprawdzić HD6000, ale maksymalnie mnie drażni ten "tribal" na pałąku.

Ważniejsze jest dla mnie brzmienie, ale w przypadku słuchawek portable ważny jest również wygląd.

W domu to by przeszło, ale szukam słuchawek outdoor'owych.

 

Można zamalować - sam tak zrobiłem :D

 

 

Haha !

Mistrz.

A możesz coś napisać o graniu i wygodzie użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miękki, mięsisty i zaznaczony bas - jak najbardziej. Średnica wcale nie odstaje, dobrze wypełniona. Góra nie jest specjalnie zaznaczona, nawet nieco przyciemniona (ale tylko trochę), brzmieniowo to może być największy mankament z tego co pisałeś na początku. Mocno funowe, ale nie bez szczegółowości. Na 95% będą pasować do tego czego słuchasz.

 

Wygoda nienajgorsza, jeśli masz duże uszy to może pojawić się problem bo to są takie małe wokółuszne / duże nauszne, więc dużo zależy od anatomii. Po paru godzinach na uszach potrafi się robić mocno ciepło, ale taki urok zamkniętych słuchawek i trzeba się z tym liczyć, ogólnie szału nie ma, ale źle też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie pamiętam czy wersja brązowa ma też tego tribala czy nie. Są też po 220 zł w wersji białej pod nazwą omnitronics shp5000.

Grają zacnie, basowo, ale nie mułowato. Sporo szczegółów. Świetne słuchawki i mógłbym z nimi żyć jako jedyną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności