Jump to content

Recommended Posts

Cześć :)

Przymierzam się do zakupu pierwszych monitorów studyjnych.
Budżet jaki mogę przeznaczyć równy jest 1600 zł (para).

Przeanalizowałem już dziesiątki tematów na różnych forach, lecz ciągle moja decyzja nie jest w 100% podjęta.

Monitory będą służyć mi do produkcji muzyki elektronicznej.
Do rzeczy:

Yamaha HS7 czy KRK RP6 G3, ewentualnie może macie jakieś swoje propozycje?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Brać.

Tylko pamiętaj, że adaptacja akustyczna to równie istotny (jak nie istotniejszy) element studia. I nie mówię tu o piankach-piramidkach ani wytłoczkach po jajkach. Mówię o porządnych panelach :)

PS. na OLX masz też używane Fostexy PM841 z roczną gwarancją za 1600 zł za parę.

Brać.

Tylko pamiętaj, że adaptacja akustyczna to równie istotny (jak nie istotniejszy) element studia. I nie mówię tu o piankach-piramidkach ani wytłoczkach po jajkach. Mówię o porządnych panelach :)

PS. na OLX masz też używane Fostexy PM841 z roczną gwarancją za 1600 zł za parę.

Tak też słyszałem, że adaptacja pełni kluczową rolę w tym wszystkim.

Przyznam szczerze, że na ten temat jeszcze wystarczająco nie przeczytałem ani co ani jak, gdybyś w wolnej chwili mógł udzielić pomocnych rad jak najlepiej etc. będę ogromnie wdzięczny ;)

• 3 years later...
W dniu 27.12.2015 o 23:39, nismovsky napisał:

Brać.

Witam mam pytanie  Fostexy PM841 a Fostexy PM641 różni się tylko wielkością głośnika? czy ma to wpływ na brzmienie?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By glumat
      Witam, chce kupić słuchawki do mixu. Mój budżet to ok 200-250, postanowiłem całować raczej w używane. Które z tych byłyby najlepsze w stosunku jakości do ceny?
      AKG K 271 MK II -
      AKG K240 - 200zl
      AKG M260 - 200 ZL
      AKG K182 - 230 zl
      SHURE SRH440 - 150 zł
      Yamaha hph-150b - 225zl
      AKG model IP 2 - 220zł
      AKG K376 - 219zl
      Sennheiser HDR 85 - 200zl
      Sennheiser RS 120 - 175 zl

Jeśli macie do polecenia jakieś słuchawki których nie ma na liście, A mieszczą się w budżecie to bardzo bym prosił o zamieszczenie ich nazwy.

Z góry dziękuję za pomoc. Z fartem👌👽
    • By imbryk82
      Szukam zestawu 2 głośników aktywnych do pomieszczenia ok 20 m2. Głośniki mają grać z TV oraz telefonami. Co do muzyki - różna: rock, rap, funk, soul, elektronika. Aptx mile widziany, muzyka będzie puszczana przez BT. Cena ok 1500-1800 zł (za komplet 2 szt.)

Zależy mi na muzykalności nie na technicznym/analitycznym graniu.

Myślałem o Edifier S2000 (mają Aptx) oraz Klipsch r‑41pm (bez Aptx)
    • By Inszy
      SONICAST to nowa na polskim rynku koreańska marka, która zajmuje się sprzętem audio. Z naszego punktu widzenia najważniejszą gałęzią wśród ich produktów są słuchawki, a dokładniej cała linia słuchawek dokanałowych Dirac. Dzięki firmie Audioheaven dotarły do nas dwa modele przewodowe: Dirac MK2, mające zadowolić wielbicieli rozrywki, oraz Dirac+ MK2, przeznaczone dla fanów brzmienia zrównoważonego. W obu przypadkach mamy do czynienia z konstrukcjami opartymi na pojedynczym przetworniku dynamicznym SF (skrót od Superior Fidelity), wycenionymi na równe 199 złotych.
      O ile dobrze, gdy na rynku pojawia się konkurencja, to czy jest ona w stanie nawiązać walkę z dokanałówkami, które już zdążyły się zadomowić na naszym rynku? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Zapraszam do lektury 
      https://kropka.audio/test/sluchawki/sonicast-dirac-mk2-vs-dirac-mk2-porownanie/

• By oggrzes
      Witam,
      Zamierzam zakupić słuchawki i moją uwagę przykuły Final Audio E3000.
      Moje pytanie brzmi czy nadadzą się one do szeroko pojętego gatunku jakim jest muzyka elektroniczna? (głównie mi chodzi o Hardstyle oraz Bass house).
      Jeżeli nie to czy mógłby ktoś doradzić co jest warte zakupu do 300 złotych i  byłoby odpowiednie do w/w gatunku?
      Urządzenie domyślne na jakim będą podpięte słuchawki to telefon - samsung.
      Pozdrawiam.
    • By bukakacake
      Cześć

Ciekawi mnie czy możliwa jest naprawa słuchawek Yamaha EPH-100 w których padła prawa słuchawka? Zaczęło się od tego, że prawa słuchawka zaczęła grać ciszej aż w końcu całkowicie umarła. Ale jak poruszam kabelkiem przy słuchawce to dźwięk się pojawia więc zakładam, że przewód przerwał się gdzieś przy samej słuchawce. Z tego jak oglądam słuchawki z bliska to składają się z dwóch różnych kawałków aluminium więc wydaje mi się że pewnie można je rozebrać.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy