Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Dzingi, Meze 99 C jak każde nauszniki nie są idealne ale z takim Pionkiem 100 grają bardzo soczyście, barwnie, angażująco i to praktycznie każdy gatunek muzy. Z Meridianem Explorerem  2 też było bardzo dobrze. Chyba nie słyszałeś ich z najlepszym dla nich towarzystwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Dzingi, Meze 99 C jak każde nauszniki nie są idealne ale z takim Pionkiem 100 grają bardzo soczyście, barwnie, angażująco i to praktycznie każdy gatunek muzy. Z Meridianem Explorerem  2 też było bardzo dobrze. Chyba nie słyszałeś ich z najlepszym dla nich towarzystwem :)

Ja nie twierdzę, że słuchawki są słabe, tylko że wymiana kabla na lepszy jest mało opłacalna i lepiej ten pomysł porzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przetwornik jest całkiem spoko, tylko nazbyt "poluzowany" - trochę większy damping, wygłuszenie i będą grały fajnie ze wszystkiego :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dzingi napisał:

Ja nie twierdzę, że słuchawki są słabe, tylko że wymiana kabla na lepszy jest mało opłacalna i lepiej ten pomysł porzucić.

 

Mam zbalansowany kabel od meze i kabel robi dużą różnicę. 

Dokładnie ten: https://www.mezeaudio.com/collections/accessories/products/99-series-2-5-balanced-cable

 

Stanowczo wyciąga skraje pasma i sugeruję go bardziej do Classic niż Neo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, D@rkSid3 napisał:

 

Mam zbalansowany kabel od meze i kabel robi dużą różnicę. 

Dokładnie ten: https://www.mezeaudio.com/collections/accessories/products/99-series-2-5-balanced-cable

 

Stanowczo wyciąga skraje pasma i sugeruję go bardziej do Classic niż Neo.

 

Ile Cię kosztował z wysyłka, jak długo czekałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam zakupiłem ten model Meze 99 brak regulacji tego pałąka. Grają przyzwoicie jak na te słuchawki. Budowa w kształcie v-ki. Na większą głowę możliwy nacisk na uszy.

IMG_20190621_144937.jpg

IMG_20190621_155505.jpg

IMG_20190621_155514.jpg

IMG_20190621_155529.jpg

IMG_20190621_155546.jpg

IMG_20190621_160018.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marco-polo napisał:

Dziękuje za podpowiedź. Czy polecasz jakiś kabelek?

 

Polecam. @Jimmi Dragon a.:D

Swego czasu najpierw długo zawracałem mu głowę pytaniami, na które skrzętnie odpowiadał.

Potem skorzystałem z jego rady i zamówiłem czyste srebro. Strzał w 10.

A już synergia z dx158, to nic tylko podziwiać i słuchać w nieskończoność ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dziś na testach u mnie, ciekawe jak zagrają.

 

4CCBA0DD-94E5-4303-B579-C54299AC1067.jpeg

No i słucham sobie... Bardzo przyjemne słuchawki. Dobrze wykonane, całkiem nieźle izolują, lekkie i wygodne... 

Grają V-łką, całkiem mocny bas choć u mnie czasem się zlewa, pewnie srebro by im pomogło..  generalnie bardzo funowe, relaksujące... I grają z wszystkiego, ledwo co gałkę kręcę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę odkopię temat.

Jakiś czas temu zakupiłem Meze 99 Classics. O ile sygnatura dźwięku bardzo przyjemna, to pewne aspekty (pogłos w basie i jego czasami overpowering charakter,  odsunięcie średnicy, oraz momentami zbyt przydymiony przekaz) nadawały się do poprawy. Szybki google wykazał, że jest to kwestia zmiany padów między rewizjami. Szczęśliwym trafem leżały u mnie w szafie pady z ali:

https://pl.aliexpress.com/item/32960386112.html?spm=a2g0o.tm225957.5072049480.1.8cbdqNjAqNjAZp&gps-id=seaZeus&scm=1007.25281.150765.0&scm_id=1007.25281.150765.0&scm-url=1007.25281.150765.0&pvid=f4000f03-4535-40c1-bf39-837ee598965d

 

Kupione jakiś czas temu do shr840, niestety za małe, ale pasują idealnie do Meze. Wykonanie zaskakująco dobre jak na cenę, miękkie, przyjemne, dobrze zszyte.


Zbliżają przetwornik do ucha i zmniejszają komorę akustyczną. Poprawa dźwięku jest ogromna. Środek wyszedł z cienia basu, przestrzeń trochę mniejsza, ale dokładniejsze wyobrażenie instrumentów. Bas się ogarnął pod kątem ilości, jest go dalej więcej niż neutralnie, ale jest równy, z różnorodną fakturą, odpowiednim utwardzeniem kiedy trzeba i nie dudni momentami na wybranych utworach.

Minusem dla niektórych może być mniej miejsca na ucho, ale to kwestia indywidualna, u mnie kontrintuicyjnie komfort jest lepszy bo pad opiera sie o kość bliżej ucha z tyłu.


Znalazłem jeszcze takie wyglądające na podobne rozmiarowo:
https://pl.aliexpress.com/item/32924339219.html?spm=a2g0o.tm225957.5072049480.1.376aWlRFWlRFtr&gps-id=seaZeus&scm=1007.25281.150765.0&scm_id=1007.25281.150765.0&scm-url=1007.25281.150765.0&pvid=20019ca0-f6d1-40de-af36-c3202d164a07

zobaczymy jakie będą różnice ;)

jeśli ktoś ma Classici to zdecydowanie polecam spróbować, koszt nie jest duży a wg. mnie poprawa znaczna. Brzmienie jest takie, jakie wyobrażałem sobie czytając recenzje z 2016r. (na pewno wykres na pudełku staje się bardziej adekwatny). Słuchawki które bardzo polubiłem staly się fenomenalne :D.

Edytowane przez Greezye
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie wymiana padów na skórki HM5 - powinno je trochę odmulić, bo większe/pojemniejsze od oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Pewnie wymiana padów na skórki HM5 - powinno je trochę odmulić, bo większe/pojemniejsze od oryginalnych.

To już mam, tylko z padami yaxi. Tam chodziło o coś z zalepianiem otworów albo robieniem nowych, może to nie tu to widziałem.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na fotce, to można częściowo zakleić otwór z tyłu przetwornika (jeśli chcesz ograniczyć bas i odchudzić brzmienie)

DSC_0012.jpg

 

ewentualnie jeśli są otwory w muszli, to je (częściowo) zakleić.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ma_x_ym napisał:

ktoś słuchał tych Dekoni z Meze Classic? 

Zaciekawiłem się, bo mam Meze. Czytam: "Manualne testy działów inżynieryjnych obu firm doprowadziły do osiągnięcia doskonałego brzmienia połączonego z komfortem Dekoni."

 

Wyżyny absurdu i bezczelności. Trzeba być uzdolnionym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności