Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Imo meze będą ci pasować, tylko dla mnie były trochę chaotyczne, na stokowym kabelku.

Dopiero srebro od JD uporządkowało granie.:)

To słuchawki do wielogodzinnych odsłuchów. Nie męczy ani ergonomia, ani sposób grania.

Rozrywka dominuje nad analizą, a muzykalność nad neutralnością.

Dzięki za info. Muszę podpytać czy we Wrocławiu w mp3store da się je chwile posłuchać. 

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Imo meze będą ci pasować, tylko dla mnie były trochę chaotyczne, na stokowym kabelku.

Dopiero srebro od JD uporządkowało granie.:)

To słuchawki do wielogodzinnych odsłuchów. Nie męczy ani ergonomia, ani sposób grania.

Rozrywka dominuje nad analizą, a muzykalność nad neutralnością.

Dzięki za info. Muszę podpytać czy we Wrocławiu w mp3store da się je chwile posłuchać. 

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Imo meze będą ci pasować, tylko dla mnie były trochę chaotyczne, na stokowym kabelku.

Dopiero srebro od JD uporządkowało granie.:)

To słuchawki do wielogodzinnych odsłuchów. Nie męczy ani ergonomia, ani sposób grania.

Rozrywka dominuje nad analizą, a muzykalność nad neutralnością.

Dzięki za info. Muszę podpytać czy we Wrocławiu w mp3store da się je chwile posłuchać. 

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Imo meze będą ci pasować, tylko dla mnie były trochę chaotyczne, na stokowym kabelku.

Dopiero srebro od JD uporządkowało granie.:)

To słuchawki do wielogodzinnych odsłuchów. Nie męczy ani ergonomia, ani sposób grania.

Rozrywka dominuje nad analizą, a muzykalność nad neutralnością.

Dzięki za info. Muszę podpytać czy we Wrocławiu w mp3store da się je chwile posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Meze 99C kable

(balans na szybko)

IMG_20180919_171142132.thumb.jpg.61eb190dae76a9e8de749359816d4edf.jpg

 

Dwa środkowe (niebieski, "goły") są chyba "ślepe" (na sztukę/wytrzymałość/zwiększenie średnicy/na damski ch...)

...

Okazuje się, że w mezowym splitterze dzieje się "medżik", bo wychodzą z niego kabelki w takich kolorach:

IMG_20180924_205051183_HDR.thumb.jpg.f737ae354610ca1a084138e1cd607acb.jpg

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
dodano zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.02.2018 o 13:56, Jimmi Dragon napisał:

Z tego co mi wiadomo, nie ma tego typu wtyków mono 3.5mm. A nawet jeśli, to na zdjęciu widoczna jest wersja 2.5mm. Wydłużone 3.5mm też są (w wersji 3-polowej, stereo), ale do meze nie pasują (srebrna obudowa jest za szeroka). Dlatego jedyną opcją są wtyki od meze.  

 

W dniu 14.02.2018 o 16:13, Jimmi Dragon napisał:

Zawsze możesz zdemontować te na kablu... tylko musisz je dość mocno podgrzać, żeby klej puścił. Najlepiej hot-airem. 

 

W dniu 14.02.2018 o 19:57, xxxmiloszxxx napisał:

 Dobry pomysł. Jaką temperaturę nadmuchu ustawić ?

 

W dniu 14.02.2018 o 20:23, Jimmi Dragon napisał:

w miarę niską... 150-200... nie pamiętam już. W środku wtyk jest plastikowy, więc uważaj żeby się nie stopił/odkształcił. 

 

W dniu 14.02.2018 o 20:47, xxxmiloszxxx napisał:

Dzięki

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 14.02.2018 o 16:13, Jimmi Dragon napisał:

Zawsze możesz zdemontować te na kablu... tylko musisz je dość mocno podgrzać, żeby klej puścił. Najlepiej hot-airem. 

 

Prawda. Przy 150 stopniach C zeszły obudowy jacków. Przy 170 gumki. Przy 200 dało się oderwać kawałek plastiku.

Ale co dalej? Jak uzyskać taki efekt:

ScreenShot_20180214013806.jpeg.4946de86d5bcd9f931fad6675601ea13.jpeg 

 

z tego? IMG_20180924_205648909_HDR.thumb.jpg.2604847ce74a60bf2c77b74abe4a6b7f.jpg

 

Nie widzę punktów lutowniczych. Wygląda na to, że przewody są lutowane/(wklejone?) wewnątrz jacka.

Jak sobie z tym poradziłeś w:

 

Jimmi Dragon

  • Drutmistrz
  •  
  • Jimmi Dragon
  • Bywalec
  •  2584
  • 1388 odpowiedzi
  • Lokalizacja:Wrocław

Nie byłem w stanie znaleźć sensownych zamienników dla wtyków meze, ale udało mi się z powodzeniem wykorzystać te obecne w kabelku fabrycznym. Po podgrzaniu metalowe obudowy puściły i dostałem się do punktów lutowniczych. Koniec końców wyszło lepiej niż się spodziewałem. 

 

22. Balans, miedź, Meze 99

P3210622.jpg

Edytowane przez xxxmiloszxxx
zdjęcia się zduplikowały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Perul napisał:

Jaką maja średnicę zewnętrzna te obudowy?

 

4.thumb.jpg.a371ba29b4402f0be7b0af00570f5444.jpg

 

Zaraz pomierzę : )

Cena: 2 x THANKS lub 1 x HAHA ; )

Bingo!

 

IMG_3.thumb.jpg.b11620b4487a920a2306e7ee83a4555c.jpg

odkryłem punkty lutownicze

Edytowane przez xxxmiloszxxx
głupawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

No tak, są normalne punkty lutownicze. Będziesz musiał jeszcze przeczyścić metalową obudowę. Chyba najłatwiej to zrobić za pomocą wiertarki. 

Z kleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście cieniutkie, najcieńsze wtyki jakie znalazłem miały 6mm. Jedyną opcją jaką widzę (prócz oryginałów), to dorobienie obudowy z rurki 5mm.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.09.2018 o 18:36, Perul napisał:

No to rzeczywiście cieniutkie, najcieńsze wtyki jakie znalazłem miały 6mm. Jedyną opcją jaką widzę (prócz oryginałów), to dorobienie obudowy z rurki 5mm.

 Tu problem jest taki, że po stopieniu plastików (żeby dostać się do punktów lutowniczych) pozostaje tylko ta część jacka, która wchodzi w gniazdo.

IMG_3.thumb.jpg.b11620b4487a920a2306e7ee83a4555c.jpg

Nie ma na co założyć rurkę 5mm. Trzeba by jakiegoś kleju użyć do stworzenia walca, który byłby w tej 5mm rurce.

Oryginalny kabel musiał być wykonany w taki sposób, że po przylutowaniu przewodów do jacków wtryskarka ...

Chyba mam pomysłA...

Należy użyć dwóch rurek. Jednej o średnicy zbliżonej do średnicy pinu sygnału. 

Rozwiercę patyczek po chupachupsowym lizaku.

 

Jakiego kleju użyć (twardy, elastyczny, dielektryk) ? Forza używa jakiegoś czarnego (ale pewnie to taaaajemnica)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.jpg.e5df3b97a6934b7624fede922f30443e.jpg  z painta

 

Wydaje mi się, że skala została zachowana.

Owszem, ten z prawej nie jest od Meze, ale to ta długość (z nich zrobiłem pierwszy kabelek do Meze). Meze ma głęboko gniazda ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przyszedł chiński kabelek do Meze 99.

00.thumb.jpg.c777df023bca7efc4972e4d36f4556de.jpg

 

Trochę zbyt mocno związany i 

...

https://pokazywarka.pl/kpp8du/

https://pokazywarka.pl/umxzjg/

 

 

A zatem nadal kombinuję ; ) z wtykami do Meze 99.  

przymiarki.thumb.jpg.37494788066b31235c4fd1a781f0798f.jpg

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na drugim foto jest jeszcze gąbka dołożona, co jest dość częstą praktyką w słuchawkach. Pod gąbką na 99% jest tak samo jak na foto wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Na drugim foto jest jeszcze gąbka dołożona, co jest dość częstą praktyką w słuchawkach. Pod gąbką na 99% jest tak samo jak na foto wyżej.

Jest, oczywiście. Chodzi mi o to, że moje Meze, będące z początku produkcji nie mają gąbki, a wiem, że nowsze już mają, a przecież musi to (jest to przecież jakiś filtr akustyczny) wpływać na dźwięk. Zastanawiam się, czy znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xxxmiloszxxx napisał:

Jest, oczywiście. Chodzi mi o to, że moje Meze, będące z początku produkcji nie mają gąbki, a wiem, że nowsze już mają, a przecież musi to (jest to przecież jakiś filtr akustyczny) wpływać na dźwięk. Zastanawiam się, czy znacznie.

Jeśli gąbka jest cienka i rzadka (a na taką wygląda na foto), to nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności