Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Który iPod touch ?


ComeBack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić jakiegoś iPoda toucha do 250zł używanego tylko nie wiem którego, czytałem wiele dobrych opinii o 4G. Posiadam słuchawki Fidelio M1MKII.

Będe na nich słuchał metalcore. A może warto kupić jakąś wersje nano ?

Edytowane przez ComeBack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno ponownie odpaliłem swojego 2G i znów zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Mój egzemplarz jest bardzo zadbany, ale nie będzie grał wiecznie dlatego przyszło mi na myśl dokłądnie to samo pytanie - czy kolejne generacje toucha trzymają poziom.

Dowiedziałem się że 4G jest ok, a jak nowe touche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, ale zaznaczam że jest to moje prywatne i bardzo subiektywne odczucie. Moim zdaniem touch 2g gra przyjemniej niż 4g. Mam oba, z tym że 2g oddałem w użytek mojej mamie :)

Z 2g zrezygnowałem z jednego powodu, awaria gniazda jack :/ A później zanim go zrobiłem kupiłem sobie ipoda touch 4g który został ze mną dlatego że ma więcej pamięci, a jakość wciąż jest na wystarczającym mi po za domem poziomie :)

5g nie słyszałem, ale z opisów wnioskuję że bliżej mu do 2g niż 4g. I kiedyś chyba spróbuję :)

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, pytanie czego szukamy.

Ja podziwiam ipoda za jakość muzyki. Stream z założenia nie da takiej jakjości.

Dlatego dla mnie to rozważanie, który model zagra lepiej ten sam utwór w tej samej jakości.

 

Najbardziej zaintrygowało mnie to jak dużą przewagę w jakości dźwięku ma mój ipod nad HTC One E8,

 

Wiem że w telefonach jakość muzyki nie jest priorytetem, ale gdy wyszedł touch, to chyba był kopią iPhona bez modulu GSM, więc chyba jakość muzyki była podobna.

Jesli tak to stare iPhony wgnitają dzisiejsze Androidy (bardzo podobny H/W). Stą moje rozważania, jak stare iPhony i nowe iPhony grają w stosunku od innych smartfonów.

 

Czy jest taka przepaść, czy to ja tak trafiłem - na dobrego toucha i słabego andka (wkwestii samego odtwarzania muzyki).

Dodam jeszcze że mój HTC tak samo odtwarza pliki mp3 jak i FLAC wysokiej gęstości (24BIT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A powiedźcie mi jak ma się taczka 1G do przykładowo 5G? Chodzi mi o dźwięk, moc. Wiem, że już mało kto coś takiego użytkuje, ale ja mam taką od nowości, czyli 2008 roku :). Myślę już od dawna nad wymianą, chociaż wszystko działa bez problemu. Tylko ta pojemność 8GB jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, pytanie czego szukamy.

Ja podziwiam ipoda za jakość muzyki. Stream z założenia nie da takiej jakjości.

Dlatego dla mnie to rozważanie, który model zagra lepiej ten sam utwór w tej samej jakości.

 

Najbardziej zaintrygowało mnie to jak dużą przewagę w jakości dźwięku ma mój ipod nad HTC One E8,

 

Wiem że w telefonach jakość muzyki nie jest priorytetem, ale gdy wyszedł touch, to chyba był kopią iPhona bez modulu GSM, więc chyba jakość muzyki była podobna.

Jesli tak to stare iPhony wgnitają dzisiejsze Androidy (bardzo podobny H/W). Stą moje rozważania, jak stare iPhony i nowe iPhony grają w stosunku od innych smartfonów.

 

Czy jest taka przepaść, czy to ja tak trafiłem - na dobrego toucha i słabego andka (wkwestii samego odtwarzania muzyki).

Dodam jeszcze że mój HTC tak samo odtwarza pliki mp3 jak i FLAC wysokiej gęstości (24BIT)

A jakich plików słuchasz? Ja miałem E8 przez 1,5 roku i grał bardzo dobrze. Nawet po bluetooth nie narzekałem. Ale ja na flacach głównie słucham, lub wave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jasne, pytanie czego szukamy.

Ja podziwiam ipoda za jakość muzyki. Stream z założenia nie da takiej jakjości.

Dlatego dla mnie to rozważanie, który model zagra lepiej ten sam utwór w tej samej jakości.

 

Najbardziej zaintrygowało mnie to jak dużą przewagę w jakości dźwięku ma mój ipod nad HTC One E8,

 

Wiem że w telefonach jakość muzyki nie jest priorytetem, ale gdy wyszedł touch, to chyba był kopią iPhona bez modulu GSM, więc chyba jakość muzyki była podobna.

Jesli tak to stare iPhony wgnitają dzisiejsze Androidy (bardzo podobny H/W). Stą moje rozważania, jak stare iPhony i nowe iPhony grają w stosunku od innych smartfonów.

 

Czy jest taka przepaść, czy to ja tak trafiłem - na dobrego toucha i słabego andka (wkwestii samego odtwarzania muzyki).

Dodam jeszcze że mój HTC tak samo odtwarza pliki mp3 jak i FLAC wysokiej gęstości (24BIT)

A jakich plików słuchasz? Ja miałem E8 przez 1,5 roku i grał bardzo dobrze. Nawet po bluetooth nie narzekałem. Ale ja na flacach głównie słucham, lub wave

 

Słucham raczej flac. Ale porównania dokonywałem na mp3 i różnych streamach, bo Touch nie odtwarza flac (przynajmniej nie przed breakiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taczka 1G gra cieplej, dźwiękiem bardziej dociążonym niż 6G, ale szumi jak cholera na czulszych dokach i to nie mówię o tych bardzo czułych. Analogicznie 6G gra dosyć chłodno, choć nieprzesadnie jasno. Bas jest równy z dobrym zejściem, średnica po stronie bardziej technicznej. Ogólnie dwa różne światy dźwiękowej prezentacji. Jak do tego dołożyć przepaść technologiczną, to T1G bardziej można traktować jako ciekawostkę, aniżeli faktyczny player to-go ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nadal używam Taczek 5 i 4. Taka ciekawostka - znanym na forum sposobem nie udaje się już zainstalować Tidala na T4g. Inna ciekawostka - Apple ma wszędzie wtyki ;) . Radio Renault Clio z 2016 rozpoznaje T4g podpiętego przez USB. Jako iPoda. I wyświetla nawet okładki płyt. Sprawdzę też T5g. Próbowałem także łączyć T4g z radiem przez Line out do AUXa radia . Też ładnie to gra. Tylko konieczna jest przejściówka od Fiio. Piątki po LineOut nie podłączę bo trzeba mieć coś pod Lightninga.

 

Niestety oba iPody nie chcą połączyć się z radiem przez Blutka.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności