Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
MiD

Słuchawki dokanałowe +/- 200zł.

Question

Cześć!

Potrzebowałbym pomocy w wyborze słuchawek. Chyba najważniejsze - żeby nie były z papieru bo będę je też zabierać na siłownie i do biegania. Brainwavzy tanie się nie rozpadły ale 2 pary poprzednich słuchawek już tak.

Muzyka : Metal i jego najróżniejsze odmiany. Rzadziej muzyka klasyczna + elektroniczna. Zależy mi na dynamicznym dźwięku z odmulonym basem. Bardzo pasuję mi brzmienie Panasoniców rp-htx7 (których używam od kilku lat). Mogłoby być więcej środkowego pasma i dynamicznego mocnego punktowego basu z takim "pier*****" w odpowiednim momencie, które zaraz odpuszcza żeby można było słyszeć reszte pasma. Nie lubię zamulonego dźwięku :)
Gry : Głównie CS:GO ostatnio, żadnych nadzwyczajnych wymagań nie mam. Żeby wszystko było dobrze słychać

Na siłowni często przekraczam dopuszczalne normy głośności i dotychczas kończyło przesterem. Używam Sansa Fuze+ oraz Note 3 do słuchania muzyki "mobilnie" + Premium Spotify albo Flac/320kbp/s. Da się temu jakoś zaradzić?

Myślę, że jakieś 200zł - nie jestem aż tak wybredny. :)

Da radę coś wybrać? :)

Edited by MiD

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Ja ze swojej strony polecam Panasonic HJX5, doki z aluminium, jedyne o co się boję, to dziwny jack (jeśli nie jesteś pechowy i nie gryziesz, nie łamiesz, nie ciągniesz na siłę, to powinien być dobry). Do przesteru nie udało mi się doprowadzić, jeśli źródło wytrzymywało, ale też nie katowałem słuchawek tak, żeby zaraz miały wybuchnąć (tj. nie przekraczałem głośności przy której i tak już słuchawki Ci wydmu****ą mózg nosem). Posiadają dość gruby, miękki, nieplączący się przewód, który nie posiada prawie efektu mikrofonowego. Przestrzegam przed jednym faktem, te słuchawki są dosyć długie i trzeba przynajmniej normalnego ucha, by je wsadzić (od końca tipsu do początku słuchawki około 28 milimetrów), ale dobrze się trzymają w uchu jak wejdą.
Brzmieniowo wypadają tak jak sobie życzysz, są lekko przyciemnione, ale jednak bardziej zasługują na miano "neutralne", jeśli chcesz więcej basu, podkręcasz bas, jak średnie to [...] itd, ale ważna rzecz jest taka, że nie dojdziesz do przesterowania, a same słuchawki grają tak jak piosenka, jeśli jest punktowa, to taki dźwięk będą z siebie wydawać, jeśli piosenka dudni, to te słuchawki też. Jeśli słuchasz metalu, to może słyszałeś "Master Passion Greed" od Nightwish, na samym początku jest swoista esencja uderzania bardzo często i mocno w instrumenty, a te słuchawki nie duszą się i odgrywają dosłownie wszystko, od szarpania gitarą przez centralę do talerzy i żaden dźwięk nie jest pominięty. Tak samo z "Coat of Arms" Sabatonu, pomimo tego, że w tej piosence jest nagromadzony absolutnie każdy dźwięk przez większość czasu, bas potrafi wydmuchać nos, a talerze delikatnie łaskotać uszy.
Najważniejszy jest fakt, że potrafią odegrać wszystko, ale jeśli chcesz bardziej efektowny bas, to musisz go w equalizerze choć trochę podbić, bez tego, one grają jako lekko przyciemnione tylko. Czarno-czerwona(bordowa? raczej) wersja bardzo ładnie i elegancko wygląda, a farba nie odpada i nawet nie widzę zarysowań na słuchawkach, choć czasem lądują w kieszeni z kluczami. Ja jako odtwarzacz mam Sony Z1 Compact, Xonara D1 lub no-name'ową integrę na płycie asusa, ale najczęściej telefon.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By MelonowyMeloman
      Witam. Szukam wygodnych i dobrze grających [uniwersalnych] słuchawek do kwoty 500 zł. Co mam na myśli poprzez „wygodne”, otóż zakupiłem na początku lipca (więc są nadal na gwarancji) tego roku słuchawki Shure SRH440 i po dwóch miesiącach użytkowania (wiem, że mogłem je odesłać po 14 dniach, ale oczywiście naiwnie sądziłem, że „się wyrobią/dopasują jakoś"), stwierdzam, iż dla mnie długotrwałe (wielogodzinne) użytkowanie ich jest totalnie (ale to tak bardzo) niewygodne, chodzi głównie o pałąk, który tak mocno uciska moją głowę, że po kilkunastu minutach zaczynam już odczuwać mocny ból/pieczenie głowy oraz o pady, które zaś powodują to samo, lecz z uszami (tutaj akurat po godzinie jakoś), oczywiście sprawdzałem wszystkie poziomy regulacji (korzystam z poziomu 8 i jest on najbardziej optymalny dla wielkości mojej głowy), planowałem wymienić pady (dopłacę kilkadziesiąt złotych, ale problem nacisku na głowę nie zniknie, więc bez sensu), ale jednak zdecydowałem się ze względów zdrowotnych, że spróbuję je komuś odsprzedać (są w idealnym stanie, pudełko i reszta jest, dbam o sprzęt) i kupię coś w podobnej cenie lub dopłacę trochę, samo granie słuchawek było dosyć fajne, jedyne co mi przeszkadzało w nich, to zbytnia „delikatność basów", sama ta „studyjna czystość” podczas słuchania muzyki była w porządku (podczas oglądania filmów trochę mniej), słuchawek używam do słuchania muzyki (.flac, .wav, i jakieś .mp3 320 kb/s też się trafią), są to bardzo różne typu muzyki, też używam ich do oglądania filmów (streaming i .mp4) oraz czasami do gier, a także „zaczynam zabawę" w FL Studio, są podłączone do laptopa (wiem, że to marnuje ich potencjał, będę kupował prawdopodobnie coś w stylu FiiO E10k Olympus2 lub DragonFly Black), teoretycznie więc nie potrzebuję stricte słuchawek studyjnych, ale chcąc zamknąć ten wątek, pałąki tego typu są dla mnie bardzo nie wygodne, wcześniej miałem o wiele tańsze słuchawki: Superlux HD 681 i były nawet wygodne (zauważyłem, że wiele słuchawek firmy AKG ma podobną górną konstrukcję, np. AKG K702, więc i pewnie one by były dobre (gdyby nie cena) dla mojego specyficznego kształtu głowy). Konstrukcja zamknięta przypadła mi do gustu, jestem nocnym markiem, więc fajnie by było, jakbym tylko ja słyszał to co leci w słuchawkach (zazwyczaj mam ustawiony poziom głośności w Windowsie na 16 - 30%), ale nie jest to jakieś konieczne, Superluxy używałem wiele lat i gdyby nie usterka kabla (był naprawiany, dźwięk jest o wiele cichszy, porusza się lekko nim i przerywa dźwięk, dźwięk też jest płytki), to korzystałbym z nich dalej, więc fajnie jakby kolejne słuchawki miały odpinany/mocny kabel, ten „telefoniczny” z Shure SRH440 jest bardzo fajny według mnie, no i także fajnie, jakby pady w kolejnych słuchawkach „otulały uszy". Jestem młodym nowicjuszem w branży muzycznej, dlatego wychodzę do was, forumowiczów, z pytaniem: Jakie więc słuchawki według was warto, żebym kupił. Mam nadzieje, że powyższy opis zawęzi zakres poszukiwań. Dziękuję z góry za poświęcony czas na pochylenie się nad moją zagwozdką. Pozdrawiam i życzę miłego dnia lub nocy. 
    • By robsaint
      Cześć,
      2 lata temu wkręciłem się w fps Battle Royale PUBG. Jest już może jakiś godny następca? Tylko taki w realiach współczesnych bez kreskówki...
    • By Ayen2
      Witam chciałbym zapytać jakie słuchawki wybrać do max 150zł, ale im mniej tym lepiej.
      Potrzebuje jakichś wytrzymalszych w z mocniejszym kablem, bo w każdych słuchawkach jakie miałem przestawała mi działać lewa lub prawa słuchawka (po około roku lub czasami po 2-3 msc.)
      Słucham głównie Rocka i metalu (bardziej energicznego i żywego (z duszą xD)).
      Wcześniej miałem VJJB 4K kilka par różnych modeli pistonów od Xiaomi i inne.
      Wysyłka z zagranicy nie stanowi problemu, ale nie chciałbym czekać dłużej niż 2 tyg.
      Źródłem jest MP3 xDuoo Nano D3, a piosenki są w formacie WAV
      EDIT:
      Jak coś to aliexpress, gearbest itp. sklepy też wchodzą w grę.
    • By Om3nov
      Witam, szukam głośników, kolumn do komputera (albo wzmacniacz + kolumny, nie wiem co lepsze, nie znam się w ogóle) do 850zł, zależałoby mi, żeby zagrało to możliwie dobrze (o ile to w ogóle możliwe) na karcie dźwiękowej wbudowanej w płytę główną, interesuje mnie zestaw 2.0 ewentualnie 2.1 (tutaj też nie wiem na co się zdecydować, więc liczę, że ktoś coś doradzi) w przyszłości planuję dokupić jakiegoś sensownego DACa, jeśli ma to znaczenie dla sprawy, kolumny/głośniki mają stać docelowo na biurku, na codzień słucham rapu/rocka. Jestem otwarty na wszelkie rady. 

Zastosowanie to głównie gry oraz muzyka. Pokój to jakieś 13m2
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy