Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pobieranie muzyki w wysokiej jakości z internetu.


Barothee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W jaki sposób mogę pobrać muzykę np. z youtube tak, aby była w najwyższej możliwej jakości? Nie mówię tutaj o plikach z rozszerzeniem .flac, tylko o .mp3.

Jeśli znacie inne strony, z których mogę pobrać muzykę w dobrej jakości, to podajcie link :)

 

Pozdrawiam.

 

 

PS. Zanim mnie zjecie za to, że "pobieranie muzyki z internetu jest nielegalne", myślę, że warto zapoznać się z: http://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/prawa-autorskie/60,sciaganie-bez-udostepniania-rozpowszechnionego-utworu-w-zakresie-wlasnego-uzytku-osobistego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie muzyki z YouTube jest NIEETYCZNE.

 

Chcesz sobie przycebulić nagrania z neta i odpalać na DAPie zamiast kupić album i wesprzeć artystę lub słuchać z YouTube żeby wpadł mu ten grosik czy dwa z reklam? Pięknie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy się mądrują ale nie ma co ukrywać mają racje, wracając do pytania to nie da się pobrać znośnej wersji, wszystkie stronki i programy oszukują, bo co z tego że pobierasz utwór 320 jak to nie ma nic wspólnego z tym że on powinien być przerobiony z oryginału.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze nie mam dostępu do YouTube, więc ten grosik nie ma jak wpaść.

 

To kup album fizyczny lub wydanie cyfrowe w Internecie. Jeśli zaś jest to mało znany artysta, bez oficjalnych wydawnictw płytowych to warto go bezpośrednio zapytać poprzez fanpage facebookowy / kanał na YouTube czy podesłałby link do utworów w lepszej jakości. Jak mu napiszesz, że uwielbiasz słuchać jego twórczości to raczej nie odmówi ;)

 

Serio. Nie bądź Kuźniarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik zobowiązuje się uzyskiwać dostęp do Treści wyłącznie na własny użytek i nie w celach komercyjnych, jedynie zgodnie z przeznaczeniem wynikającym z normalnego zakresu funkcji Usług oraz wyłącznie w celu prowadzenia Streaming. „Streaming" oznacza jednoczesną cyfrową transmisję materiału przez YouTube za pośrednictwem Internetu do urządzeń z dostępem do Internetu obsługiwanych przez użytkownika w taki sposób, że dane są przeznaczone do oglądania w czasie rzeczywistym i nie są przeznaczone do pobierania (stałego lub tymczasowego), kopiowania, przechowywania lub redystrybuowania przez użytkownika.

Co do pseudo artykułu, który podlinkowałeś - legalne ściąganie muzyki jest tylko wtedy, gdy autor lub właściciel praw wyraża na to zgodę. W innym wypadku nie. Nie na 24 godziny, nie na własny użytek. Jak chcesz słuchać offline w drodze to masz Spotify i inne serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ro rozważania są o tyle zbędne, że trudno postawić jakikolwiek znak równości pomiędzy Youtube a "w najwyższej możliwej jakości". Obie te rzeczy się generalnie wykluczają póki co. Więc temat w zasadzie trochę bez sensu, bo jaką by tę jakość nie wycisnąć z Youtube, to nadal nie będzie ona synonimem najwyższej jakości.

 

Kwestie prawne i moralne, owszem ciekawe, ale to w sam raz na inny temat dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Tidal, którego już poznaje jakiś czas. Jest spotify, którego miałem tylko w wersji darmowej i szału na mnie nie zrobił w sumie. Jest sporo artystów udostępniających swoją muzykę za free ;)

 

Osobiście muzykę w plikach biorę z:

1. Ripuje swoje ulubione płyty - krążków używam na tyle żądko że są u mnie jak nówki. Kupno newj płyty czasami jest sporym wydatkiem, dlatego czasem kupuję używki xD

2. Fora gdzie mało popularni twórcy dzielą się swoją muzyką, licząc na opinie pochwały i konstruktywną krytykę.

 

Ze ściąganiem muzyki skończyłem jakiś czas temu, bo stwierdziłem że skoro już słucham i mogę dopaść muzykę w cenie ~20-30 PLN za album to nie ma co robić z siebie cebulaka, o ile ten album jest w całości zrobiony pod moje gusta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle pomysł brania muzyki z youtube? To już nie ma stron z których można ściągnąć prawdziwe (czyli takie zgrane bezpośrednio z płyty albo pliku bezstratnego) mp3? Otóż są, i jak ktoś takich rzeczy w google nie potrafi znaleźć to nie mam na to słów (znaczy mam, ale nie wypada).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się zastanowić nad wspomnianym już tutaj serwisem Tidal, (20zł miesięcznie lub dwa lata darmowe jeśli masz tel na abonament lub mix w Play) który posiada możliwość sciągnięcia utworów i słuchania ich w trybie offline.

Edytowane przez papajazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy zgrywają harcerzyków nie odpowiadając na pytanie.

 

Nie jest prawdą, że wszystko można zdobyć z płatnych / bezpłatnych serwisów streamingowych czy też z tradycyjnej bądź cyfrowej dystrybucji. Pewne materiały jak np jakieś amatorskie covery, czy też inne materiały wobec których autorzy nie wymagają żadnych opłat i udostępniają ot tak żeby się pochwalić nie podciągają się pod to, ale widzę, że większość kolegów śledzi tylko i wyłącznie mainstream, więc pewnie ich muzyka jest do kupienia. W przypadku "perełek" nie dostępnych w jakiejkolwiek dystrybucji często nie ma znaczenia to, że jakość nie należy do najlepszych, ale chyba nie o jakość chodzi autorowi wątku. Poza tym youtube to nie tylko muzyka - zdarzało mi się, że czasami potrzebowałem odsłuchać różnych materiałów w drodze, a i czasami przydają się pewne testy w formie mobilnej. Serwisy online często też znacznie gorzej odtwarzają dany materiał niż dedykowany odtwarzacz na komputerze czy komórce. Bzdurny argument, że kilka odsłon mniej i autor amatorskiego filmiku nie będzie miał na chleb - żeby zarabiać na youtube ilość odsłon musi iść conajmniej w dziesiątkach czy setkach tysięcy, a do tego dochodzi wyświetlanie reklam. Innymi słowy - jak używacie adblocka, to youtuber zarobi na was tyle samo co na osobie, która pobrała filmik na dysk (praktycznie nic), a z wyświetloną reklamą to jest 20gr-2zł na rękę za 1000 odsłon, a nie legendarne 3$.

 

Odpowiadając na pytanie - wpisujesz w google prostą frazę "youtube to mp3" i cieszysz się materiałem kiepskiej jakości z mocną kompresją, czyli podobnie jak YT. Wartość kolekcjonerska żadna, ale czasami taka nie jest potrzebna. YT nawet w 1080p nie oferuje wyższej jakości dźwięku niż AAC ok 256kbps, bo jego zastosowaniem jest streaming i priorytetem jest znośna jakość obrazu, a nie cudowna jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy zgrywają harcerzyków nie odpowiadając na pytanie.

[...]

 

Autor wątku pytał o ściąganie muzyki nie tylko z youtube, ale też innych źródeł, także nie zgadzam się z opinią, że nikt nie odpowiedział na jego pytanie.

Co do tezy, że nie wszystko jest dostępne na serwisach streamingowych to pełna zgoda, ale to już zależy od tego czego szukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy z soundcloud można pobierać. Ja korzystam tylko w online. Sporo fajnej muzy. Na blogu audiofanatyk też masz dział muzyka z urlami bezpośrednio do stron twórców. Niektórzy nawet gęste flac udostępniają. Poza tym tu na forum też kilka wątków było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych serwisów streamingowych też da się pobrać np w formie mp4 czy flv za pomocą odpowiednich wtyczek np do firefoxa, a potem wyciągnąć z tego audio, ale nie zmienia to faktu, że jakość dźwięku jest zawsze bardzo przeciętna i tego się nie przeskoczy. Czasami na bandcamp można się spotkać z tym, że artysta za wersję cyfrową nie wpisuje minimum i wpisując 0$ można pobrać bezpośrednio z serwisu nawet we flac, jednak jest to rzadkość. Jak ktoś chce tylko zapoznać się z jakąś muzyką, a nie może używać streamingu, to musi pogodzić się z przeciętnością, bo za darmo nikt nie udostępnia muzyki w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że wszyscy zgrywają harcerzyków nie odpowiadając na pytanie.

[...]

 

Autor wątku pytał o ściąganie muzyki nie tylko z youtube, ale też innych źródeł, także nie zgadzam się z opinią, że nikt nie odpowiedział na jego pytanie.

Co do tezy, że nie wszystko jest dostępne na serwisach streamingowych to pełna zgoda, ale to już zależy od tego czego szukamy.

 

 

Pisząc o innych źródłach miałem na myśli możliwość występowania takiego nagrania również na innej stronie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z youtuba w najlepszej jakości tylko http://www.zapiszjako.pl , masz możliwość wyboru 128, 192, 320 kb/s

Zapisać to można sobie w jakim się chce formacie ale co z tego jak źródło z którego zapisujemy ma kiepską jakość. Codow nie ma i g.... bata nie ukręcisz.

 

Ja używam Spotyfi i to mi w zupełności wystarcza. "Wszystko" w jednym miejscu bez zbędnego zaśmiecania komputera. 20zł miesięcznie to chyba nie majątek.

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie widziałem tego tematu wcześniej ale się udzielę z jedynym moim zdaniem sensownym sposobem pobierania muzyki z YT. Przy czym zaznaczam ze osobiście pobieram jedynie amatorskie covery/dzieła i to zazwyczaj autorów których śledzę na BandCamp czy Loudr.fm a które nie są dostępne do kupienia (jak tylko się pojawia to nabywam) i jestem srogim przeciwnikiem piractwa.

 

1. pobieramy klip z YT w najlepszej możliwej jakości (obeznani z komputerami mogą takowy wydobyć bezpośrednio przy użyciu przeglądarki, leniwym lub mniej obeznanym polecam np 4k Video Downloader)

2. Używamy demuksera jak np mkvtoolnix żeby wyciągnąć niezmienioną ścieżkę audio do pliku *.m4a (którego rozszerzenie można zmienić na .acc jeżeli nasz player nie rozpozna .m4a).

 

Niczego nie przekodowujemy, jedyny wymóg to player z obsługą ACC.

Edytowane przez ClassicGOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie z Jutuba to zbrodnia na słowie jakość muzyki.
W przypadku, kiedy ktoś nie ma pieniędzy ma płytę a chce się posłuchać muzyki pozostają dwie opcje:
-Albo godzi się z tym, że jest biedny i nie słucha muzyki.
-Popełnia bestialską zbrodnię na prawie przez bardzo popularny serwis, którego nazwa zaczyna się od T.
Gwarantuję, że przy odrobinie chęci można znaleźć najprawdziwszy rip z płyty w znakomitej jakości.

Edytowane przez Sonney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Pobieranie z Jutuba to zbrodnia na słowie jakość muzyki.

W przypadku, kiedy ktoś nie ma pieniędzy ma płytę a chce się posłuchać muzyki pozostają dwie opcje:

-Albo godzi się z tym, że jest biedny i nie słucha muzyki.

-Popełnia bestialską zbrodnię na prawie przez bardzo popularny serwis, którego nazwa zaczyna się od T.

Gwarantuję, że przy odrobinie chęci można znaleźć najprawdziwszy rip z płyty w znakomitej jakości.

Odkopię :)

OK to proszę o pomoc Plini koncert z Osaki z udziałem Jakuba Żyteckiego :) jutjub to jedyne źródło czasem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności