Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie wygląda, że na słucho (tryb no load) wszystko wygląda świetnie. W czasie odtwarzania pliku niestety wszystkie pomiary lecą mocno w dół. Co ciekawe im wyższa głośność tym gorsze wyniki pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie wygląda, że na słucho (tryb no load) wszystko wygląda świetnie. W czasie odtwarzania pliku niestety wszystkie pomiary lecą mocno w dół. Co ciekawe im wyższa głośność tym gorsze wyniki pomiarów.

 

 

To chyba normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX100, ZX2, Shozy Alien v1

@misiekkb - mam DX100 i zastanawiam się nad zmianą na ZX2 - czy mógłbyś zerknąć na moją prośbę o porównanie DX100 / ZX2 w tym wątku?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchane - OPUS#1 gra świetnie, ciut cieplej i bardziej analogowo od mojego X7 i bije go na AM1, ale już z K5 i E12A sytuacja się wyrównuje

X7 gra jaśniej, bardziej cyfrowo, dynamiczniej i z większym wigorem w środku i górze pasma

OPUS z FLC8s na czarne/czerwone/złote - oj mocno basowy, ale bardzo muzykalny, to samo z TH-X00

 

 

konstrukcja jest zgrabna, lekka dość - choć spora, pokrowiec ze skóry świetny, wyświetlacz duży i z bardzo słabymi kątami widzenia, oprogramowanie to dużo powiedziane - Android absolutnie niewykorzystany, tam oprócz dość prostego playera prawie nic nie ma... jakieś jedno menu z opcją włączenia balansu i czegoś tam jeszcze... X7 to przy OPUSIE kombajn

 

czekam na OPUS#2 ze streamingiem, lepszym ekranem (niekoniecznie) i oprogramowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości teamu Audiomagica Słucham Opusa#1 - piszę świadomie przez duże "S".

Tylko troszeczkę ustępuje AK320, ale to można tylko wyłapać jak się słucha łeb w łeb. Dosłownie ciary przechodzą na ariach wykonywanych prze znakomitego barytona Jonasa Kaufmanna.

 

Nie wiem ile kosztuje ten Opus#1, ale na miejscu każdego melomana czym prędzej bym się ustawił w kolejkę po niego. Wszelkie Fiio mogą zakończyć swoją działalność przy tym jak gra to cudo.

 

Chyba se kupię do codziennego szargania :)

 

Posłuchajcie koniecznie - ja jestem w szoku - SŁUCHAM dalej!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj jakieś 4h Opusa, głównie na FLC8 po balansie i normalnie, Flare Audio R2A i Earsonics Velvet. Jutro potestuje jeszcze Meze 99 i Fostexy TH-X00.

 

Wrażenia?

FLC8 (czerwony, czarny, złoty) po raz kolejny pokazują, że do testów się nie nadają, bo grają zbyt dobrze z każdego źródła i za mało się skalują. Generalnie bardziej podobają mi się na Mojo, na combo FiiO X7/K5 a nawet chyba na samej X7-ce. Niemniej zagrały jak zawsze świetnie.

Flare Audio wypadły bardzo dobrze - lepiej niż na Mojo i lepiej niż na X7, ale nie tak dobrze jak pamiętam na Oppo HA-2 czy iBasso dx90.

Natomiast Opus plus Earsonics Velvet (ust. warm) to chyba najlepsze kombo jakie słyszałem w przenośnym audio - przestrzeń, naturalność, organiczność brzmienia powala. Można się dosłownie popłakać słuchając tego zestawu, tak wszystko pięknie brzmi:)

 

Generalne wrażenia w porównaniu do X7 - inna sygnatura, inne brzmienie. To czy gorsze czy lepsze zależy od słuchawek i preferencji - FiiO brzmi bardziej precyzyjnie, ale cyfrowo; jest więcej powietrza, ale kosztem zmniejszenia źródeł pozornych. FiiO brzmi chirurgicznie, Opus brzmi analogowo - można by to określić jako zestawienie nowocześnie brzmiącego DAPa z klasycznie brzmiącym, czy jak to Soundaware nazywa - Youth i Analog. Mojo jest połączeniem obu światów i ogólnie wypada najkorzystniej, ale w zależności od synergii szala może się przechylać na każdego z DAPów (choć przypuszczam, że częściej przechyli się na korzyść Opusa).

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Decyzji ostatecznej o pozostawieniu grajka jeszcze nie podjąłem ale muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. To co się rzuca w uszy od pierwszych chwil to ogromna ilość detali (jedyny grajek, z tych które miałem / słuchałem wcześniej który może konkurować w tym zakresie z Opusem to ZX2). Wrażenie robi też ogromna ilość powietrza i separacja godna a nawet przewyższająca niektóre duże stacjonarne klocki. Mocy ma wystarczająco by bardzo dobrze pędzić HD600 (choć tu C4 lepszy).

 

To co mi się nie podoba to: brak line out (ale jest optyk), ubogie choć przejrzyste i funkcjonalne GUI, brak możliwość usuwania folderów/plików, brak możliwości wyszukiwania (P1, wyższe modele A&K i ZX-y mają klawiaturę ekranową - świetna sprawa).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności