Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Seler666 napisał:

A w jakim budżecie?

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

 

Opcje są 2:
uda mi się sprzedać Opusa i kupię porządne słuchawki do domu;

kupię je teraz pod Opusa i ew. sprzedam go potem;

 

Nie chciałbym wydawać Bóg wie, jakich pieniędzy. Zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość, lecz w takiej klasie, żeby miało to sens podłączając do takiego playera.

Podeślij jakieś propozycje z różnych półek cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eko napisał:

 

Opcje są 2:
uda mi się sprzedać Opusa i kupię porządne słuchawki do domu;

kupię je teraz pod Opusa i ew. sprzedam go potem;

 

Nie chciałbym wydawać Bóg wie, jakich pieniędzy. Zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość, lecz w takiej klasie, żeby miało to sens podłączając do takiego playera.

Podeślij jakieś propozycje z różnych półek cenowych.

Proponuje Ci założenie osobnego tematu, słuchawki trudno dobrać.

 

Ja do opusa podłączałem między innymi to co poniżej, wszystko grało co najmniej dobrze:

Carbo Tenore

AKG K7xx

DT990Edition (32ohm)

Oppo PM-3 (jimmy dragon silver)

ATH AD-900x

Ve Monk

Grado sr60e

AQ Nighthawk

Ostry KC06A

Denon ah-mm400

Shozy Zero

AKG M220

Focal Listen

Final Sonorous III

DT990Edition (250ohm)

KZ ZST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eko napisał:

 

Opcje są 2:
uda mi się sprzedać Opusa i kupię porządne słuchawki do domu;

kupię je teraz pod Opusa i ew. sprzedam go potem;

 

Nie chciałbym wydawać Bóg wie, jakich pieniędzy. Zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość, lecz w takiej klasie, żeby miało to sens podłączając do takiego playera.

Podeślij jakieś propozycje z różnych półek cenowych.

 

 

To chyba faktycznie powinien być oddzileny wątek. Nie wiem, co to znaczy "Bóg wie jakich pieniędzy", bo dla każdego oznacza to co innego.

 

Jeśli Bóg wie jakie pieniędze to 500zł to Encore Rockmaster grają fajnie. Jeśli Bóg wie jakie pieniędze to 1000zł, to MSR7 lub Momentum 2. Jeśli Bóg wie jakie pieniędze to 2000zł, to Sonorus III, Meze 99, PM-3, Sine (dwa ostatnie najlepiej po balansie), ale każda z tych słuchawek brzmi inaczej, a ja RAPu nie słucham, więc nie wiem, o jaki sound tam chodzi. Jeśli ma prawidłowo chodzić bit, to ja bym szedł w Momentumy lub Meze.

 

Domyślam się, że HM5 (ok. 500zł) i B&W P7 (ok. 1500zł) mogłyby zagrać nieźle, ale ich nie słyszałem.

 

A jeśli Bóg wie jakie pieniędze to dużo więcej niż 5000zł, to ja bym szedł w Beyery T5p II.

 

A ogólnie najlepiej to brzmią IEMy - Ety XR i q-JAYSy 2. ;)

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@Jaworrr - jak synergia Opus1 z Nighthawkami?

Odpowiem - dobrze, ale nie słyszałem ich z innymi dapami więc ciężko mi porównać.

 

Na wyjściu HO na oryginalnym kablu grają w swoim stylu, jest pogłosowe mmmediuuummm :D 

Po balansie, na kablu od jimmiego bez pogłosów, bez mmmediuuummm.

Wolę z.

 

ps. słucham na skórzanych padach.. welurowych nie mam.

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Apr 16 2017 o 11:35, Vaiet napisał:

Zrobiłem update wczoraj wieczorem i przez 12h może 2-3% ubyło, więc u mnie deep sleep działa.

 

 

Czy może ktoś polecić jakieś fajne ustawienia w EQ?

Edytowane przez wichu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wichu79 napisał:

Czy może ktoś polecić jakieś fajne ustawienia w EQ?

Raczej mało kto używa tu EQ, Taka moda, że jak brzmienie nie pasuje to się zmienia sprzęt w torze, byleby nie ruszać EQ - poważnie, taka krew, takie hobby.

 

Kilka razy coś tam "korygowałem", ale ostatecznie zawsze mi najlepiej grało na wyłączonej korekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.Mi też pasuje orginalne brzmienie ale tak z ciekawości pytam bo skoro jest możliwość to może ktoś poeksperymentował i coś ciekawego wynalazł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam noszę pasek nawet jak mi nie spadają. ;) Kiedyś słuchając Sine podbijałem o kilka dB niskie tony, ale mi przeszło (zdaje się, że na nowym FW Opus gra cieplej).

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.03.2017 o 23:02, markdover napisał:

A mi właśnie po aktualizacji softu z 2.00.00 na 2.00.03 funkcja dac usb przestała działać. To znaczy komputer normalnie go wykrywa, ustawiam w opusie odpowiednią opcję i niby wszystko pięknie, ale dźwięku nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Dnia 25.03.2017 o 23:01, Vaiet napisał:

No dobra... Jak odpalić w nim opcję USB-DAC? Mam soft 2.00.00 i po podłączeniu do kompa widzi Opusa, wybieram opcję USB-DAC w ustawieniach... i nic? Sterowniki ze strony opus-audio.com?

Coś się dźwiękowo zmienia między 2.00.00 a 2.00.03?

Przypomnę się z tym pytaniem. Ktos, cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ze strony nie pomagają. Ja po odinstalowaniu wszystkich sterowników i paneli kontrolnych do XMOS podłączyłem po prostu Opusa do kompa. W menedżerze urządzeń pokazał mi się na liście urządzeń z ikoną głośniczka jako Opus 1 i już hulało. Po prostu plug&play. Potem już tylko zostało ustawienie go jako urządzenie domyślne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowy firmware -> 2.00.06 .

Zmiany:
1. Fixed issue that ALAC is displayed AAC in FileInfo
2. Fixed issue that the settings of EQ 4 and 5 are not initialized at initialization
3. Fixed issue that displayed as 32bit in OGG playback information
4. Fixed issue that Sleep mode is canceled when screen off.

Osobiscie jeszcze nie instalowalem, czekam na wiecej komentarzy czy wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma dalej problemy z widocznością opusa polecam sprawdzić to :

Go :

(1) C:\Windows\INF
(2) Type "wpdmtp.inf" in search bar provided to the right of the address bar in Windows 10.
(3) Once you found it, just right click on it and select install. It will take a very few seconds.
(4) Connect your device to the pc. Done.

 

u mnie na windows 8.1 poszło i hula bez żadnych dodatkowych zabaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy instalacji sterownikow musialem wejsc w tryb testowy Widnows 10 (w CMD wklepac bcdedit /set testsigning on na czas instalacji, a pozniej wylaczyc bcdedit /set testsigning off ). Oczywiscie mowie o funkcji DAC :)

Edytowane przez pxpxpx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mago77 napisał:

jeśli ktoś ma dalej problemy z widocznością opusa polecam sprawdzić to :

Go :

(1) C:\Windows\INF
(2) Type "wpdmtp.inf" in search bar provided to the right of the address bar in Windows 10.
(3) Once you found it, just right click on it and select install. It will take a very few seconds.
(4) Connect your device to the pc. Done.

 

u mnie na windows 8.1 poszło i hula bez żadnych dodatkowych zabaw .

 

Jeżeli wyleciał plik inf z systemu to musiałbyć tego jakiś powód. Wpdmtp.inf jest często infekowany przez wirusy lub wylatuje gdy jest uszkodzony. Ponowna instalacja zainfekowanego lub uszkodzonego pliku to nigdy nie jest dobre rozwiązanie. Jak już to usunięcie go i przywrócenie z oryginału i dopiero ponowna instalacja. Pomijam fakt, że w przypadku nie wykrywania urządzeń mogą być setki przyczyn a to co wspominasz dotyczy jedynie małego ułamka błedów związanych tylko i wyłacznie z Media Transfer Protocol i wywalającym błędem 28. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mago77 napisał:

U mnie był to błąd  z MTP i nie wyleciał  tylko zainstalowałem istniejący.Pomogło tez na ulefona .

 

Nie zagłębiając się w szczegóły skoro nie miałeś domyślnie i musiałeś zainstalować ręcznie cokolwiek z katalog INF to znaczy ni mniej ni więcej, że był w przeszłości z czymś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mago77 napisał:

ok,to może ktoś ma ochotę i czas żeby napisać krok po kroku jak zrobić to bezpiecznie ,ja jestem lajkonikiem w tych sprawach więc zrobiłem to po najmniejszej linii oporu

 

Rozwiązywanie tego typu problemów to trochę nie na temat ale na szybko:

 

1) Przeskanuj kompa programem antywirusowym jakim używasz a później adwcleaner dodatkowo

2) command menu w trybie administratora:

a) sfc /scannow - przeskanuje Ci pliki systemowe i ewentualnie przywróci uszkodzone np. biblioteki czy drivery z zapasu winsxs (od win7 w góre)

b)chkdsk c: /f /r - przeskanuje Ci dysk pod kątem błędów, uszkodzonych sektorów i ewentualnie poskłada to odrobinę

 

to taki podstawowy wstęp do diagnostyki, coś więcej to trzeby by było przeglądnąć logi systemowe i zobaczyć czy jakiś błedów/konfliktów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności