Skocz do zawartości

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

 

3k w dzisiejszych czasach za jeden z najlepiej grających DAPów to dużo powiadacie? :unsure:

nie patrz przez pryzmat A$K i sobie sam odpowiedz

poważnie takie pytania zadajecie ? chyba że ja żyję w innym kraju

 

 

A czy ktoś pisał o AK? Mówimy o 3k, a nie 13, więc niedaleko mamy np do X7, który to jakością (bez wchodzenia w tonalność i gusta) jest zdecydowanie słabszy. W zasadzie to ciężko wymienić mi coś lepszego, więc na jakiej podstawie mam uważać, że cena jest przesadzona? Fatso znający pewnie 90% co ciekawszych DAPów postawił Opusa #1 na 1 miejscu (wśród produkowanych, bo C4 dostał EOL), a #1 LE uznał za jeszcze ciut lepszego. Akurat rzeczony C4 był w cenie Opusa, i to przez ile lat, więc nie wiem czy cena jest jakkolwiek zaskakująca. i Nikt nikogo nie zmusza do kupna, można przesłuchać (no właśnie - przesłuchać) i samemu podjąć decyzję.

 

 

3k w dzisiejszych czasach za jeden z najlepiej grających DAPów to dużo powiadacie? :unsure:

Oczywiście ceny elektroniki są mocno zawyżone u nas w Polsce ostatnio.

 

 

Zawyżone względem czego? Przykładowo, jak już jesteśmy przy Opusie: detal #1 to 599$, czyli prawie 2900 zł. (w Polsce 2799), a #1 LE to 899$, czyli ponad 4300 zł. (preorder 3400) :)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie QP1R był lepszy :)

 

No właśnie, kwestia gustu i synergii. Dla mnie Kuper jest zbyt gładki i mimo, że mam teraz Onkyo, to nadal, najlepiej brzmiącym odtwarzaczem, zaraz po DX100, jest dla mnie Opus pierwszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3k w dzisiejszych czasach za jeden z najlepiej grających DAPów to dużo powiadacie? :unsure:

nie patrz przez pryzmat A$K i sobie sam odpowiedz

poważnie takie pytania zadajecie ? chyba że ja żyję w innym kraju

 

 

A czy ktoś pisał o AK? Mówimy o 3k, a nie 13,

 

no ja też mówię o 3400 pln za urządzenie przenośne nawet chyba bez wifi

 

dobra nie ważne, razi mnie tylko ten ton wypowiedzi i zakrzywianie rzeczywistości w parze z polityką tych firm

 

brakło zwrotu "za jedyne" byłoby dosadne!

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

3k w dzisiejszych czasach za jeden z najlepiej grających DAPów to dużo powiadacie? :unsure:

nie patrz przez pryzmat A$K i sobie sam odpowiedz

poważnie takie pytania zadajecie ? chyba że ja żyję w innym kraju

A czy ktoś pisał o AK? Mówimy o 3k, a nie 13,

no ja też mówię o 3400 pln za urządzenie przenośne nawet chyba bez wifi

 

dobra nie ważne, razi mnie tylko ten ton wypowiedzi i zakrzywianie rzeczywistości w parze z polityką tych firm

 

brakło zwrotu "za jedyne" byłoby dosadne!

Tyle samo kosztują tel czołowych producentów i jakoś świat przywyknął :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie QP1R był lepszy :)

 

No właśnie, kwestia gustu i synergii. Dla mnie Kuper jest zbyt gładki i mimo, że mam teraz Onkyo, to nadal, najlepiej brzmiącym odtwarzaczem, zaraz po DX100, jest dla mnie Opus pierwszy.

 

Jak najbardziej, do tego ja to dziwny jestem bo tylko z dużymi nausznikami słucham, a Opus dobrze to tylko na balansie grał.

Z DX100 nie miałem przyjemności, ale 90 była niczego sobie.

No i trzeba mieć wszystko razem bezpośrednio aby porównać bo pamięć to mocno zawodna jest.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

3k w dzisiejszych czasach za jeden z najlepiej grających DAPów to dużo powiadacie? :unsure:

nie patrz przez pryzmat A$K i sobie sam odpowiedz

poważnie takie pytania zadajecie ? chyba że ja żyję w innym kraju

A czy ktoś pisał o AK? Mówimy o 3k, a nie 13,

no ja też mówię o 3400 pln za urządzenie przenośne nawet chyba bez wifi

 

dobra nie ważne, razi mnie tylko ten ton wypowiedzi i zakrzywianie rzeczywistości w parze z polityką tych firm

 

brakło zwrotu "za jedyne" byłoby dosadne!

Tyle samo kosztują tel czołowych producentów i jakoś świat przywyknął :)

 

w przedsprzedaży ? ;)

 

bo ja widzę inne marki które jednak potrafią

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że Astell jest marką nielubianą. Za inne DAPy jesteście skłonni przepłacić.

Za AK nie bo drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

3k w dzisiejszych czasach za jeden z najlepiej grających DAPów to dużo powiadacie? :unsure:

nie patrz przez pryzmat A$K i sobie sam odpowiedz

poważnie takie pytania zadajecie ? chyba że ja żyję w innym kraju

A czy ktoś pisał o AK? Mówimy o 3k, a nie 13,

no ja też mówię o 3400 pln za urządzenie przenośne nawet chyba bez wifi

 

dobra nie ważne, razi mnie tylko ten ton wypowiedzi i zakrzywianie rzeczywistości w parze z polityką tych firm

 

brakło zwrotu "za jedyne" byłoby dosadne!

Tyle samo kosztują tel czołowych producentów i jakoś świat przywyknął :)

 

w przedsprzedaży ? ;)

 

bo ja widzę inne marki które jednak potrafią

 

 

Note 7 - płonący - 3799

iPhone 7 - 4999

 

Teraz co do dapów, który, wg Ciebie, dap za 3k zagra wyraźnie lepiej niż Opus#1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przykład bezstronny :

tylko jak jak wszyscy piszą że jest lepszy a sam mam wrażenie że jest gorszy to co się liczy przewaga doświadczonych forumowiczów czy moje odczucia? :)

Edytowane przez Teti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przykład bezstronny :

tylko jak jak wszyscy piszą że jest lepszy a sam mam wrażenie że jest gorszy to co się liczy przewaga doświadczonych forumowiczów czy moje odczucia? :)

 

Tak bezstronnie:

 

Twoje odczucia, pod warunkiem, że jesteś doświadczonym forumowiczem. I że słyszałeś sprzęt, na temat którego się wypowiadasz :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam sie zgadzam z hibim ze roznice na tym poziomie sa bardzo male i podyktowane wlasnymi preferencjami. Pare dapow mialem w rekach a zostalem z najtanszym i najmniej ergonomicznym ktory w dodatku nie gra najlepiej w sensie technicznym ale sprawia mi najwiecej przyjemnosci, jakkolwiek glupio by to nie brzmialo czuje ze przekazuje najwiecej muzyki w muzyce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam sie zgadzam z hibim ze roznice na tym poziomie sa bardzo male i podyktowane wlasnymi preferencjami. Pare dapow mialem w rekach a zostalem z najtanszym i najmniej ergonomicznym ktory w dodatku nie gra najlepiej w sensie technicznym ale sprawia mi najwiecej przyjemnosci, jakkolwiek glupio by to nie brzmialo czuje ze przekazuje najwiecej muzyki w muzyce.

 

Fajnie, że C10 Ci się podoba, ja też go lubię, ale nie bez powodu kosztuje on połowę Opusa. Dla mnie różnice między tymi dwoma dapami są wyraźne, a nie bardzo małe. Można się świetnie bawić z dobrym smartfonem, sam często odpalam S6 i Tidala i potrafię cieszyć się muzyką. Jeśli jednak o preferencjach dyskutować nie można, to o obiektywnej jakości już jak najbardziej. Hibi zwyczajnie gra rolę trolla, przyzwyczailiśmy się :)

 

@hibi mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale Batman to Ty :)

 

7b2b76097af9549091552fb77ff67c5d.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rzecz w tym że ja się zgadzam z tym że są odtwarzacze lepsze od colorflaja (opusa nie miałem ale choćby xdp100r) tyle że rzecz w tym aby znaleźć swoje brzmienie. C10 mam już prawie rok a w między czasie przyszły i poszły kupione przeze mnie plenue p1, ak300, xdp100r oraz odsłuchałem qp1r, ak380 i z nich wszystkich colorflaj ma dla mnie całościowo najbardziej dojrzały i muzykalny przekaz pomimo tego że jak zaczniemy rozkładać poszczególne pasma na czynniki pierwsze to najlepszy nie jest.

 

Każdy musi sobie odpowiedzieć czego oczekuje, ja od zawsze preferowałem jak najbardziej transparentne i niepodkolorowane słuchawki podłączone do źródeł z analogowym sznytem i wzmacniaczy z lampowym ciepłem i gładkością. Od urządzeń na kości ess sabre trzymam się już na przykład z daleka bo pare razy miałem możliwość słuchać źródeł z tą kością i każde dla mnie doskonale odtwarza dźwięki ale żadne nie gra muzyki. Oczywiście komuś innemu może się to podobać tylko jak to wszystko wycenić? Taki xdp 100r właśnie na sabre mógłby dla mnie kosztować i 500zł i nadal nie chciałbym z nim żyć pomimo tego że ma lepszą kontrole i przestrzeń i rozdzielczość niż colorfly za to ktoś inny powie c10 to ciepła klucha i tak można sobie gadać i gadać.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rzecz w tym że ja się zgadzam z tym że są odtwarzacze lepsze od colorflaja (opusa nie miałem ale choćby xdp100r) tyle że rzecz w tym aby znaleźć swoje brzmienie. C10 mam już prawie rok a w między czasie przyszły i poszły kupione przeze mnie plenue p1, ak300, xdp100r oraz odsłuchałem qp1r, ak380 i z nich wszystkich colorflaj ma dla mnie całościowo najbardziej dojrzały i muzykalny przekaz pomimo tego że jak zaczniemy rozkładać poszczególne pasma na czynniki pierwsze to najlepszy nie jest.

 

Każdy musi sobie odpowiedzieć czego oczekuje, ja od zawsze preferowałem jak najbardziej transparentne i niepodkolorowane słuchawki podłączone do źródeł z analogowym sznytem i wzmacniaczy z lampowym ciepłem i gładkością. Od urządzeń na kości ess sabre trzymam się już na przykład z daleka bo pare razy miałem możliwość słuchać źródeł z tą kością i każde dla mnie doskonale odtwarza dźwięki ale żadne nie gra muzyki. Oczywiście komuś innemu może się to podobać tylko jak to wszystko wycenić? Taki xdp 100r właśnie na sabre mógłby dla mnie kosztować i 500zł i nadal nie chciałbym z nim żyć pomimo tego że ma lepszą kontrole i przestrzeń i rozdzielczość niż colorfly za to ktoś inny powie c10 to ciepła klucha i tak można sobie gadać i gadać.

@Spawn - A powiedz jak byś porównał AK300 do Pioneera XDP100r ? Oraz AK300 do AK380 ? O ile pamiętasz ich granie. bez odniesień do Opusa.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie to xdp bardzo równy, ogromna przestrzeń, świetna separacja, dużo miejsca między instrumentami, świetnie rozciągnięte pasmo, bez wyostrzeń pomimo tego że dużo wysokich i generalnie jasne brzmienie, minimalne oddalenie dźwięku, bas dobrze kopie ale brakuje mięsa, nasycenia, nie wymuszonego wyrafinowania, muzykalności i spójności całego przekazu. Dla mnie xdp to definicja studyjnego analitycznego grania.

 

ak300, dosyć wyrafinowane brzmienie z niuansami, fajna (chociaż nie rewelacyjna głębia), przeciętna przestrzeń wielkościowo, przygaszone wysokie, trochę napompowany bas, troche ciemne granie jak na mój gust i nadal brakuje bezpośredniości chociaż tutaj lepiej niż na xdp. Ogólnie ok chociaż zbyt powykręcane pasmo jak na mój gust.

 

ak380 słuchałem testówki przez pare minut i pamiętam że bardzo mi się spodobał ale jego cena sprawia że dla mnie ten odtwarzacz to jednak żart ze strony a&k bo jakiejś specjalnej różnicy klas nie odczułem. Oni wiedzą że prima aprilis tylko 1 kwietnia?

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy ma Pionek mniej niż AK300 ?

 

No 380tka za 17 . 000 zł ;) . Spora cena.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności