Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Koreański The Bit chce zaatakować rynek ze swoimi odtwarzaczami Opus. Szykuje siedem modeli, w tym najmocniejszy Opus 21 ma podwójnego ES9018 na pokładzie:
http://www.audio-opus.com/

Wszystkie modele oparte na Androidzie, więc dotykowy ekran, szybko znikająca bateria i streaming muzyki. Do tego część będzie wyposażona w bluetooth.

Póki co, Opus 1 prezentuje się tak:
Untitled-71.jpg

page18-%EC%9D%B4%ED%80%84%EB%9D%BC%EC%9D%ED%8E%98%EC%9D%B4%EC%A7%8019-%EC%85%8B%

  • Model Opus#1
  • Display 4″ TFT Touch Display(480*800)
  • CPU & Memory ARM Cortex-A9 1.4GHz, Quad-Core Memory(RAM) : DDR3 1GB
  • Button Power, Play/Pause, FF, REW Vol+ / Vol-
  • Supported Audio Formats WAV, FLAC, ALAC, AIFF, WMA, DSD, MP3, OGG, APE(Normal, High, Fast)
  • EQ & Effect 10Band (T.B.D) , NORMAL/USER1/2/3
  • Charge & Data Transfer USB Micro-B input (for charging & data transfer (PC & MAC))
  • Connection Mode : MTP (Media Device)
  • Outputs Phone (3.5mm) / Optical Out (3.5mm)
  • Balanced Out(2.5mm, 4-pole support)
  • Battery 4,000mAh/3.7V Li-Polymer
  • Battery Life(Play) Time & Charge Time Play: Approximately 10 hours(44.1KHz 16bit, Vol.75, 32ohm, LCD off),
  • Charge: 4 hours
  • Memory Built-in 32GB(OPTION:64G)
  • External microSD(Max 200GB) x2 Supports SDXC exFAT, NTFS
  • Clock source/ Jitter 50ps(Typ)
  • OS Android
  • Supported OS Windows 7,8,(32/64bit), MAC OS x 10.9 or higher
  • Dimensions 72mm(W) * 112mm(H) * 18mm(D)
  • Weight 185g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru minutach strona nadal nie chce mi się załadować, ale trudno.

 

Pomijając ten psikus, to wygląda bardzo ładnie. Kozacko wręcz. Boli fakt, że to pewnie obcięty android, czyli zerowa optymalizacja, bo w przeciwnym wypadku można byłoby z tak dużego akumulatora wycisnąć co najmniej o połowę dłuższy czas grania, niż podany. Ciekaw tylko jestem ceny za to cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a za ile we komisie? i kiedy?

Sprzęt nie mój, a użyczony przez audeos pl. No powiem, że jest lepiej niż się spodziewałem. Właściwie to jest świetnie. To wrażenia po pierwszych kilku godzinach odsłuchu i tylko z FLC8, ale pierwsze co się rzuca w uszy to scena. Jest bardzo szeroko, a pozycjonowanie jest bardzo dobre. Jeśli chodzi o brzmienie to na razie nie mam się do czego przyczepić. Bardzo dobra rozdzielczość i nie czuję żeby któreś pasmo było eksponowane, albo wycofane. Pięknie wykonany i choć AKlike to robi bardzo dobre wrażenie i jest wyjątkowo lekki. Bardzo fajne skórzane etui w komplecie. Trzy rzeczy wg mnie niefajne. Gniazda słuchawkowe u góry - nigdy tego nie zrozumie. Brak gapless - jak to możliwe w sprzęcie za ponad 3k? Ja jednak chciałbym w tej cenie WiFi i Tidala. Jeśli najwyższy model nie będzie dwa razy droższy, zagra przynajmniej jak #1 i będzie miał opcje o których wspomniałem to będzie idealny dap. Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się okaże, że każdy chińczyk potrafi zrobić super player, super słuchawki i całe te misterne hobby straci sens... wszystko będzie dobrze i tanio grało i powieje nudą! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chićzycy, tylko koreańce. To akurat dobrze, bo chińczycy często w takich sprzętach lubią czegoś niedopracować - w playerach jest to najczęściej obsługa i soft. Tutaj produkt jest kompletny, co widać już na pierwszy rzut oka.

Szkoda, ze nie ma WiFi, skoro jest Andek na pokladzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po kilku kolejnych godzinach odsłuchu. Przestrzeń, scena, czegoś takiego nie słyszałem z przenośnych źródeł. Rewelacja, ale żeby być pewnym tego co słyszę, muszę sprawdzić inne słuchawki niż FLC8, które to brzmią na Opusie kosmicznie. Czekam niestety nadal na Fostexy. Brzmienie przypomina Teaca, ale z niesamowitą sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Panowie z The Bit czytają forum. Dziś ukazała się aktualizacja, która lekko przyspieszyła obsługę odtwarzacza i wprowadziła gapless. Chyba jestem beta testerem, na szczęście szybko odpowiadają na maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham go już tydzień i choć jestem w rozjazdach, więc tylko późnym wieczorem, to mogę już coś więcej powiedzieć. Nie było mu łatwo z Mojo, ale jednak Opus zostaje ze mną jako dap, natomiast Mojo będzie od teraz robił głównie jako dac dla Staxa (to się jeszcze okaże). Nie potrafię opowiadać o źródłach. Dla mnie opus to takie połączenie najlepszych dapów, jakie przewinęły się przez moje ręce w ciągu ostatniego roku. Muzykalność i gładkość Colorfly'a, rozdzielczość i precyzję Teaca oraz scenę DX100 (chyba ją przewyższając). Niesamowita muzykalność ze świetną rozdzielczośią w duecie z FLC8 to lepsze połączenie niż jakikolwiek dap jaki znam z LE3SW. Wszystko to niestety tylko na jednych słuchawkach, nadal czekam na Fostexy. Bardzo mocno okrojony android, sprowadzony właściwie tylko do odtwarzacza, działa bardzo szybko i płynnie. No i piękne, skórzane etui, niebrandowane, ale podejrzewam, że to Dignis, w każdym razie ta sama jakość. Kilka drobnych błędów do poprawki w sofcie, jak brak możliwości wyłączenia automatycznego updatu biblioteki, który załącza się po każdym uruchomieniu dapa. No i słaby ekran, tzn. wszystko jest ok, dopóki nie sprawdzisz kątów widzenia w pionie, te są bardzo słabe. Na szczęście rzadko kiedy patrzę na dapa pod innym kątem niż ten zbliżony do prostego. Chętnych z Wawy zapraszam w lutym, chętnie udostępnię:)

 

Aaa no i nigdy nie miałem dapa ze zbalansowanym gniazdem, więc trzeba będzie sprawdzić taki kabelek z FLC8.

Edytowane przez all999
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak USB - DAC ?

brak line-out ?

14h na aku? (nie)

 

3k PLN za co ? aaa jest to coś .. powietrze ;)

wróć, jest wyjście A$K symetryczne 2,5 - czytaj ZBAlansowane

 

Pod koniec lutego powinni dodać usb dac. Który AK kosztuje 3k i ma wyjście zbalansowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przetestować tego DAPa na innych słuchawkach... FLC8 brzmią świetnie na wszystkim, więc w pewnym sensie to najgorsze słuchawki jakie znam do testowania DAPów;)

Jeżeli na takich "bardziej wymagających" zagra tak jak to opisałeś, to nic tylko brać to ustrojstwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności