Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip Sport vs. Sansa Clip Jam


cwiq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość ;)

 

Aktualnie rozglądam się za tanim odtwarzaczem (do 200 zł) do biegania. W oko wpadła mi Sansa Clip + niestety już nie produkowana.

Trochę poedukowałem się na forum w temacie Sansy Sport, ale mam co do niej pewne obawy/spostrzeżenia (oczywiście poza plusami, o których czytałem):

 

- większa od Clip + oraz Clip Jam

- przyciski nie znajdują się na "wyspie" jak w Clip + (obawiam się, że mając sporta w wewnętrznej kieszonce getrów nie wyczuję przycisków zmiany utworu, a co przy biegu powinno być bezproblemowe.

- nie ma możliwości wgrania RB

 

Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji (testów) na temat Clip Jam. Podoba mi się, że jest mniejsza od Clip Sport, ale czy można na nią wgrać RB?

Wiem na pewno, że ma gorszą baterię. Jak gra ten grajek? Warto zawracać sobie nim głowę? Czy mógłby ktoś napisać coś więcej o wersji Jam?

 

A może polecićie coś zupełnie innego w podobnych rozmiarach i zakresie cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip Jam ma te same bebechy co Sport, więc RB nie da sie wgrać.Jam jest raczej neutralnym grajkiem, dla mnie gra trochę jaśniej od Sporta, natomiast Sport jest lepiej wykonany :)

Bateria w Jamie jest ok, trzyma całkiem długo.

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Tobie polecił Sporta ze względu na lepsze wykonanie i dłużej działającą baterie, bo brzmieniowo większych różnic miedzy Sportem a Jamem nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o odtwarzacz stosowany podczas uprawiania sportu to ja bardzo cenię sobie SONY NWZ-W273S. Co prawda nie odtwarza on FLAC i nie wgrasz na niego Rockboxa, ale gra całkiem sensownie i oferuje świetny komfort użytkowania. Cena nowego niestety trochę wyższa od 200zł, ale można czasami upolować używany egzemplarz w idealnym stanie za kwotę, którą podałeś.

 

Jeżeli natomiast zależy Ci na plikach FLAC to w cenie do 200zł Clip Sport będzie całkiem niezłym rozwiązaniem choć Rockboxa niestety na niego też nie wgrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również mogę polecić Sporta, tylko wersję 4 GB. Za różnicę w cenie miedzy 4Gb a 8Gb lepiej dokupić większą kartę pamięci. Sam odtwarzacz gra raczej neutralnie a dołączone słuchawki jak na stockowy sprzęt grają przyzwoicie. Clip z tyłu obudowy jest fajnym rozwiązaniem nie tylko do sportu, w moim przypadku jest to czasami Sansa Clip Zmywanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jam nie znam, ale mam Sport od listopada 2014 - gorąco polecam, bateria trzyma dłużej niż tydzień przy słuchaniu umiarkowanym - ja głównie w autobusie do pracy i z pracy - ok 40-50 minut w jedną stronę. Stockowe doki są całkiem całkiem - mam też PortaPro, ale ze wzgledu na wygodę i izolację od otoczenia wolę doki. Podobnie jak Kolega wyżej polecam wersję 4 GB - taniej wyjdzie, jak dokupisz kartę pamięci - mnie 16 GB wystarczy.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności