Skocz do zawartości
  • 0

Zamkniete do 1800 synergia z X5


11radekw

Pytanie

Panowie poproszę o pilną poradę. Do końca tygodnia muszę zakupić słuchawki do Fiio X5. Cena do 1800 brutto za nowe ;-) ale jak wydań mniej to bardzo dobrze.

 

Słuchawki tylko zamknięte, wokółuszne ale muszą być w miarę Portable. Do użytku w biurze, domu, samochodzie, samolocie.

 

Muzyka: pop, jazz

Preferencje: ciepła barwa bez dużego basu

 

 

Po wstępnych testach w miarę ok są Senki 630vb tylko trochę za dużo ingerencji elektronicznej w nich i cena spora.

Edytowane przez 11radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W czwartek testowałem słuchawki marki OPPO i mile się zaskoczyłem neutralnością przekazu. Z jednej strony porządne wykonanie i fajnie leżą na głowie z drugiej strony wysoka cena zakupu, brak sieci serwisowej itp. Reasumując warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki na tym poziomie już rzadko się psują, więc to jest raczej mały problem. Najbardziej newralgicznym punktem słuchawek jest kabel, który w tym przypadku jest łatwo wymienialny. Na Twoim miejscu kupowałbym właśnie Oppo pm-3 albo składał stacjonarny tor z he400i w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko ładnie tylko słuchawek w domu nie chcę bo nie mam jak z nich korzystać w domu ;-) Z tego powodu interesuję się tylko słuchawkami zamkniętymi do biura i w podróże. Testowałem w zeszłym tygodniu Momentumy i jednak brakowało mi w nich pewnej dynamiki, z drugiej strony mimo tego, że były wokół uszne to jakoś tak mi nie leżały. Senki 630vb natomiast rozmiarowo były ok i sterowanie basem miło mnie zaskoczyło ale jak cos ma trochę elektroniki to się może zwalić tym bardziej w przenośnym sprzęcie.

Edytowane przez 11radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amperiory z nausznych.

W tej kwocie (bazuję na swoim guście) rozwiązałbym to chyba następująco:

Portable hd25/amperior

Do biura AKG K550/551.

Ewentualnie jako jedna para dobrzegrających: Focal Spirit Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego wynika ze słuchawki Portable w tej cenie to już jest problem w wyborze. Cena wysoka ale w tym zakresie 1000-2000 mały wybór. Może Panowie dać sobie spokój i kupić najlepsze w cenie do 1000zl, a kasę przeznaczyć na coś innego ?

Edytowane przez 11radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłbym zapomniał: B&W P5/P7 :)

Bardzo fajne i przemyślane konstrukcje.

Dla mnie jednak hd25 i po sprawie. Nawet amperiory są overkillem na moje chamskie ucho do portable. Dlatego zaproponowałem dwie pary łatwopędne - nauszne hd25 w miasto i wokółuszne k550 do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie dzisiaj w sklepie odsłuchiwałem ze swoim HTC One oraz X5:

 

ATH m70x - powiem tak, że zaskoczyły mnie, całkiem uniwersalnie grały i sobie radziły, tylko ta konstrukcja jakaś taka plastikowa wygląda

AKG 550 - duże ale super wygodne, tylko mam troche za małą głowę na te słuchawki bo w minimalnym położeniu jeszcze miałem luz

OPPO pm3 - ok ale w cale nie powaliły mnie, nie widziałem różnicy w zestawieniu z wcześniejszymi testami na tych skromnych źródłach

 

Po tych testach preferencje uległy zmianie, nie interesuje mnie mobilność słuchawki, musi być zdecydowanie wokółuszna dla wygody, byle miała pudło do przenoszenia.

 

Na koniec powaliły mnie bayerdynamic T5p - przepaść w porównaniu z tym co wcześniej słuchałem - tylko cena zaporowa.

 

 

 

Tak więc cenowo i zdroworozsądkowo wygrywa narazie ATH i AKG. Może Panowie jeszcze coś doradzicie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie na spokojnie posluchalem Oppo P3 i powie, że jestem na nie zdecydowany. Podoba mi się ich naturalność i lekkość grania. Ale ...

 

Znajomy proponuje w ciemno zakupić Pandore 4 lub 6. Oczywiście zamierzam ich posłuchać ale jestem ciekawy Waszej opinni na temat tych słuchawek. Wygląd jest jaki jest, bardziej chodzi mi o wygodę i jakość grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności