Skocz do zawartości

Focusrite Scarlett 2i2 + M50x = fail?


Diwad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Jestem posiadaczem M50X od Audio Technica i dokupiłem sobie Focusrite Scarlett 2i2 jako "kartę dzwiękową" i wzmacniacz słuchawkowy. Bardzo dużo osób na zagranicznych portalach je polecało, ale ja mam mieszane uczucia.

 

Podłączając słuchawki bezpośrednio do Macbooka Pro (early 2013) dzwięk jest niesamowity (jak na moje ucho). Basy głębokie, jest głośno, bez żadnych zniekształceń dzwięku. Cudo!

 

Kiedy jednak podłączę Scarlett i przez nią słuchawki, nie ważne czy do MBP czy stacjonarnego PC dzwięk na maksymalnej głośnosci jest cichszy niż na Macbooku, a co gorsza bass zaczyna już "chrupać". Jestem laikiem w tych sprawach, ale po urządzeniu za kilkaset zł spodziewałem się lepszego dźwięku.

 

Tutaj moje pytanie - czy źle dobrałem Scarlett do słuchawek czy może mieć ona jakąś wadę fabryczną? O.o Ktos z Was używa podobnej konfiguracji?

 

Z góry dzięki za wszystkie posty.

Pozdrawiam

Dawid.

Edytowane przez Diwad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna podstawowa zasada impedencja słuchawek ma być 8 razy większa niż impedancja wyjścia słuchawkowego, tutaj tego nie zachowałeś, dlatego masz to na basie. Focusrite są dobre ale jako DACi, a nie jako urządzenia kombo, więć tylko musisz dokupić wzmacniacz słuchawkowy i już możesz się cieszyć lepszym dźwiękiem na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokupić wzmacniacz do Scarlett czy zwrócić scarlett i kupić wzmak? Co polecicie do tych słuchawek?

 

O ja głupi:) Sądziłem, że Scarlett ma w sobie dobry wzmak. Za szybko to zrobiłem...

Edytowane przez Diwad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One grają z kartofla, nawet ze smartfona jest nieźle. Ja mam i polecam od siebie Geek Out'a jak funkcjonalnie Ci pasuje (ew. alternatywa do Audioquest Dragonfly 1.2). IMO Objective2 do M50 to przerost formy nad treścią, poza tym już masz 2 klocki do łączenia, co jest mało ergonomiczne (mnie takie rzeczy mocno irytują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślałem aby wziąć tymczasowo ten interfejs bo póki co potrzebuję podłączać jedynie Virusa i więcej wejść nie potrzebuję, jednak również posiadam ATH-M50X (z których często korzystam, czy to w nocy czy wtedy, gdy warunki nie pozwalają na dudnienie z głośników) ;)

I tak się teraz zastanawiam, bo zmartwiło mnie że słuchawki będą mi cicho grały z powodu kiepskiego preampa w Focusrite. Polecicie inny interfejs podobnej (lub nieco wyższej) klasy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50x grają bardzo dobrze już z telefonu. Jako DAC/AMP do nich polecam (jakiś 10 raz na tym forum :) ) ifi idsd nano lub ibasso d-zero mk2. Obydwa robią z nimi cuda, obydwa grają z komputera i z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę słuchać muzyki przez interfejs... Do słuchania muzyki z komputera to w ogóle nie bawiłbym się w kupowanie żadnych interfejsów audio. Ja potrzebuję interfejs audio, do którego podłączę monitory studyjne, słuchawki i syntezator. Chcę mieć możliwość pracy na słuchawkach, w razie gdybym nie mógł pracować na monitorach. A stąd moje pytanie, bo piszecie, że ATH-M50X grają cicho w połączeniu z Focusrite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale ja nie chcę słuchać muzyki przez interfejs... Do słuchania muzyki z komputera to w ogóle nie bawiłbym się w kupowanie żadnych interfejsów audio. Ja potrzebuję interfejs audio, do którego podłączę monitory studyjne, słuchawki i syntezator. Chcę mieć możliwość pracy na słuchawkach, w razie gdybym nie mógł pracować na monitorach. A stąd moje pytanie, bo piszecie, że ATH-M50X grają cicho w połączeniu z Focusrite.

Cicho względem innych sprzętów ale to nadal urządzenie stacjonarne. Jak rozkrecisz głośność na połowę lub więcej to będzie głośno. Inna sprawa, że charakterystyka brzmienia ATH-M50 nie pozwala na choćby przyzwoite mixowanie itd. One grają mocno podbitym basem i wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miksuję ostatecznie na słuchawkach. To raczej rozwiązanie chwilowe, czyli wstępne kręcenie barw i komponowanie, gdy najdzie mnie wena np. w nocy ;)

Potem wszystko czyszczę i dopieszczam na odsłuchach.

 

Czyli słuchawki podpięte do Focusrite Scarlett zagrają głośno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przeczytałem wszystkie komentarze i muszę wyprowadzić z błędu osoby, które nie mają sprzętu a się wypowiadają.

 

Posiadam m. in. ATH M50X, Scarlett 2i2 3 generacji i stare monitory studyjne Alesisy m1 active mark 2. Po podlaczeniu focusrite'a do laptopa/pc stacjonarnego i podlaczeniu przez niego ATHM50X to dopiero widac co te sluchawki potrafia. Na pewno sa lepsze wzmacniacze sluchawkowe, ale w tym budzecie ciezko o takie. Od razu czuc roznice w dzwieku porownujac do odsluchu bezposrednio z pc. A propos monitorow to jest roznica, ale nie tak zauwazalna jak w przypadku sluchawek. Prawda jest, ze najwyzszym plusem Scarletta jest jakosc nagrywania, dlatego kupowalem glownie pod mikrofon Rode oraz gitarke. Nie wyklucza to jednak faktu, ze jest to swietny wzmacniacz sluchawkowy sam w sobie. Sprawdz czy wszystko dobrze masz podlaczone (polecam zainstalowac tez sterowniki focusrite'a-moze tu tkwi problem?) Pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności