Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Thar napisał:

Panowie, czy ktoś na androidzie oreo 8.1 też zmaga się z problemem przerywającego wifi? Niestety u mnie jest to na tyle częste zjawisko, że korzystanie z Tidala jest niemożliwe... Testowałem w różnych sieciach wifi i za każdym razem to samo. Dodam, że jest to nowy egzemplarz DX200, który otrzymałem 2 tygodnie temu.

 

Przeskanuj wifi i sprawdź czy przypadkiem sąsiedzi nie sieją na tych samych kanałach wifi i jeżeli tak to wybierz najmniej oblegany. Sprawdź ustawienia routera czy nie masz jakiś ficzerów powłączanych. Ewentualnie w ramach testu możesz gdzieś we w miarę odizolowanym pomieszczeniu włączyć hotspota w komórce i zobaczyć jak wtedy się zachowuje połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś 5Ghz? Próbowałeś zmieniać kanał?

5Ghz ma najczęscięj lepszą transmisję tylko iBasso lubi na nim niektóre kanały (część pasma).

@mykupykupisał o tym na tym wątku.

Przestawiłem ostatnio kanał na routerze i WiFi działa mi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie korzystam z wifi w domu rodzinnym - brak jakichkolwiek innych sieci w zasięgu. Połączenie przerywa dość regularnie, pojawia się komunikat o zerwaniu połączenia i utwór trzeba odtwarzać od nowa. W Krakowie korzystam natomiast w wifi 5Ghz i było podobnie. Myślałem, że to może jakiś bug Tidala, ale zainstalowałem najnowszą wersję i nie pomogło. Dla porównania, Tidal na komórce śmiga bez żadnego problemu. Podobnie na laptopie. Wydaje się zatem, że sieć jest w porządku. Spróbuję jeszcze z hotspotem w smartfonie - jak efekt zrywania połączenia nie zniknie, to chyba jest jednak jakiś kłopot z dapem. Spróbuję jeszcze później wrócić do wcześniejszej wersji androida, ale skoro u Was nie ma kłopotu, to raczej nie jest to kwestia oprogramowania.

 

Jeszcze nie dawno korzystałem z zastępczego AK300 i Tidal ani razu nie zerwał połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znacie jakiś sposób (aplikacja pod androidem) na przesyłanie audio po wi-fi/BT z telewizora z androidem do DX'a ?

Tak żeby działał jako DAC po wifi/BT.

Obraz w TV dźwięk w iBasso.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś coś w tym stylu - streamowałem muzykę z telefonu Samsung Galaxy S3 do iBasso DX200.

Już wtedy się dało więc teraz też powinno.

Generalnie koncepcja jest taka że na DX200 instalujesz server AirPlay a na TV klienta AirPlay.

Kombinuj z AirAudio, AirWire, AllStream. BubbleUPNP, HiFi Cast itp.

Wtedy miałem ok 2 sek opóźnienia sygnału na WiFi. Teraz pewnie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się wszystkim.

Mam zamiar kupić DX200 ale męczy mnie jedna rzecz tzn:

Czy można odtwarzać na DX200 pliki z lokalnych zasobów sieciowych (via Wi-Fi).?

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maniolo napisał:

Czy można odtwarzać na DX200 pliki z lokalnych zasobów sieciowych (via Wi-Fi).?

Podłączam się do pytania kolegi, też potrzebuję takiej informacji.

A oprócz tego pytanie nr 2 - o jakiej najwyższej pojemności kartę micro SD udało się Wam z sukcesem użytkować na dx200 i jakiej marki jest to karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, panzeb napisał:

Podłączam się do pytania kolegi, też potrzebuję takiej informacji.

A oprócz tego pytanie nr 2 - o jakiej najwyższej pojemności kartę micro SD udało się Wam z sukcesem użytkować na dx200 i jakiej marki jest to karta?

Tak, każdy Android z WiFi to potrafi. W "Mango mode" na DX200 może nie być to możliwe.

Potrzeby jest "file manager" który się podłączy do zdalnych plików np. File Manager+

 

Używam karty 200GB Sandisk ale podobno działają też Samsungi aż to 400GB.

Moja starsza karta (Kingston 64GB) działała dobrze na DX200 z Androidem 6 ale miała problemy na DX200 z Androidem 8.

W wersji beta2 poprawili dostęp do plików i teraz działa ok.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konrad_a napisał:

Tak, każdy Android z WiFi to potrafi. W "Mango mode" na DX200 może nie być to możliwe.

Potrzeby jest "file manager" który się podłączy do zdalnych plików np. File Manager+

 

Używam karty 200GB Sandisk ale podobno działają też Samsungi aż to 400GB.

Moja starsza karta (Kingston 64GB) działała dobrze na DX200 z Androidem 6 ale miała problemy na DX200 z Androidem 8.

W wersji beta2 poprawili dostęp do plików i teraz działa ok.

Dzięki za odpowiedź.

A np. z poziomu odtwarzacza "Neutron" ? Na smartfonie niema problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maniolo napisał:

Dzięki za odpowiedź.

A np. z poziomu odtwarzacza "Neutron" ? Na smartfonie niema problemu.

Pozdrawiam.

Na Neutronie nie potrafię dodać dysku sieciowego w menu "Sources" Neutrona.

Ale np. mogę otworzyć plik sieciowy przez File Manager+ i użyć: "Open with"->"Neutron" i działa.

5 minut temu, Maniolo napisał:

Dzięki za info. Czy w ogóle "androidowe playery" się różnią sygnaturą ("SQ") . Pytam jako newbie .

 

Pytasz o Androidowe DAPy czy o oprogramowanie do odtwarzania muzyki na Androidzie?

Tak czy inaczej - wszystko ma znaczenie: hardware, OS i oprogramowanie do odtwarzania (Neutron jest super)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maniolo napisał:

Może trzeba mieć zdefinowane serwery multimedialne np. LogitechMediaSerwer.

O androidowe soft playery.

Do FileManager + Nautro nie trzeba serwera multimedialnego - wystarczy zwykły dysk siecowy z Samba / CIFS.

Neutron ma natywne wsparcie do DX200:

https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/releases

"This version supports Neutron Music - the only 3rd party player which is able to play bit perfect up to 24/192kHz even with the stock firmware. It makes Neutron (1.98.1+) able to play Native DSD (up to DSD512) and PCM up to 32/384kHz as well, without additional efforts! Be sure you have turned Generic Driver on, and Direct USB Driver off in Neutron's Audio Hardware settings!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Po prawie tygodniu intensywnego odsłuchiwania DX200 parę pytań nowicjusza. Player super, super obsługa, bezproblemowe działanie ekranu i sieci.

Teraz tylko jakieś godne słuchawki trzeba dokupić, póki co mam AKG-550 ale coś mi nie pasuje, jest zbyt jasno i "chudo" (mimo dobrych recenzji tego duetu) tanie chińskie doki grają subiektywnie lepiej, czy np. OPPO PM3 lepiej by się zgrały z DX-em a może coś innego. Z góry dziękuję za informacje.

Manfred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maniolo napisał:

Kłaniam się.

Po prawie tygodniu intensywnego odsłuchiwania DX200 parę pytań nowicjusza. Player super, super obsługa, bezproblemowe działanie ekranu i sieci.

Teraz tylko jakieś godne słuchawki trzeba dokupić, póki co mam AKG-550 ale coś mi nie pasuje, jest zbyt jasno i "chudo" (mimo dobrych recenzji tego duetu) tanie chińskie doki grają subiektywnie lepiej, czy np. OPPO PM3 lepiej by się zgrały z DX-em a może coś innego. Z góry dziękuję za informacje.

Manfred

Ja lubie DX200+Amp3+Continental Dual Mono - nie jest jasno i chudo.

Podoba mi się też granie z Sine i Ether C Flow.

 

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maniolo napisał:

Kłaniam się.

Po prawie tygodniu intensywnego odsłuchiwania DX200 parę pytań nowicjusza. Player super, super obsługa, bezproblemowe działanie ekranu i sieci.

Teraz tylko jakieś godne słuchawki trzeba dokupić, póki co mam AKG-550 ale coś mi nie pasuje, jest zbyt jasno i "chudo" (mimo dobrych recenzji tego duetu) tanie chińskie doki grają subiektywnie lepiej, czy np. OPPO PM3 lepiej by się zgrały z DX-em a może coś innego. Z góry dziękuję za informacje.

Manfred

To już lepiej założyć stosowny wątek, gdzie napiszesz jakim budżetem dysponujesz, jakiej konstrukcji słuchawek oraz jakiego rodzaju brzmienia szukasz, pod jakie gatunki muzyki itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mykupyku napisał:

pierwsze co warto sprawdzić to inne wzmaki niż amp1 - mój ulubiony to amp8, są w sieci opisy jak grają

Prawda to, że na AMP8 jest tylko high gain?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności