Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, mam problem. Czy słyszycie na swoich DX zakłócenia od WiFi? Dziś miałem w końcu czas trochę posłuchać, odpaliłem WiFi i zainstalowałem Tidala. Walczę od dwóch godzin i już wszystko wiem. Mój egzemplarz cierpi na zakłócenia od WiFi w lewym kanale. Odpalcie proszę odtwarzacz i podłączcie jakieś iemy, im bardziej czułe tym lepiej. Bez odpalania muzyki włączcie WiFi. U mnie już w tym momencie pojawiają się trzaski. Potem włączcie przeglądarkę i najlepiej jakąś stronę, której wcześniej nie odpalaliście, tak, żeby DX pobierał dane. U mnie zakłócenia się nasilają i są bardzo wyraźne. To ewidentnie nie jest szum urządzenia (hiss), a właśnie zakłócenia od WiFi. Włączam tryb samolotowy i jest totalna cisza.

 

Sprawdzone na Dita The Answer I MDR-EX1000.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście. Moje zamówienie przeszło, cena 674.10(w quidco.com dokładnie mialem dostać jeszcze 33.36 funtów zwrotu). Co najśmieszniejsze zamawiałem jak było out of stock, a mimo to kilka godzin później przesyłka była w drodze, zastanawiam się teraz, czy nie była to jakaś sztuka ze zwrotu. W każdym razie zwróciłem ją ze względu na hałas dobiegający ze środka i mam dostać zwrot pieniędzy. Mają mieć na stanie 24 lutego, a zaczynam się zastanawiać czy ja potrzebuję tak drogiego dapa. Póki co mój dx90 działa i strasznie się przyzwyczaiłem do rockboxa.

 

Tak dla jasności, jestem w uk.

miałeś szansę sobie porównać także kto ma lepiej wiedzieć niż ty sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam problem. Czy słyszycie na swoich DX zakłócenia od WiFi? Dziś miałem w końcu czas trochę posłuchać, odpaliłem WiFi i zainstalowałem Tidala. Walczę od dwóch godzin i już wszystko wiem. Mój egzemplarz cierpi na zakłócenia od WiFi w lewym kanale. Odpalcie proszę odtwarzacz i podłączcie jakieś iemy, im bardziej czułe tym lepiej. Bez odpalania muzyki włączcie WiFi. U mnie już w tym momencie pojawiają się trzaski. Potem włączcie przeglądarkę i najlepiej jakąś stronę, której wcześniej nie odpalaliście, tak, żeby DX pobierał dane. U mnie zakłócenia się nasilają i są bardzo wyraźne. To ewidentnie nie jest szum urządzenia (hiss), a właśnie zakłócenia od WiFi. Włączam tryb samolotowy i jest totalna cisza.

Sprawdzone na Dita The Answer I MDR-EX1000.

u mnie jest czarne tło przy WiFi, ale jak pobiera dane/nawiązuje połączenie to wtedy są słyszalne delikatne zakłócenia, ale na tyle niewielkie, że słychać tylko jak nic nie gra - do tego gdy sygnał jest silny to... już naprawdę trudno je usłyszeć albo wcale

 

DX200 ma całkiem dobry odbiornik WiFi, bo spoko działa stream przez nawet dwie ściany - X7 wyrabia się przez jedną ścianę i szumi mocniej gdy zasysa dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy będziesz słuchał i pobierał w jednym czasie?

Jeśli to było pytanie do mnie to w Tidalu zawsze. Poza tym zakłócenia są cały czas przy włączonym WiFi, ale nasilają się w momencie jakiegokolwiek transferu danych. Czyli np wtedy kiedy słuchasz Tidala online:)

 

Poza tym ciekawe jest to, że zakłócenia mają zawsze tę samą głośność, niezależnie od głośności systemowej oraz występuje tylko w lewym kanale. Zawsze klasyczny "hiss" czy inne elektryczne syfy słyszałem w obu kanałach. Jak np w ZTE Axon.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile razy będziesz słuchał i pobierał w jednym czasie?

Jeśli to było pytanie do mnie to w Tidalu zawsze. Poza tym zakłócenia są cały czas przy włączonym WiFi, ale nasilają się w momencie jakiegokolwiek transferu danych. Czyli np wtedy kiedy słuchasz Tidala online:)

 

Poza tym ciekawe jest to, że zakłócenia mają zawsze tę samą głośność, niezależnie od głośności systemowej oraz występuje tylko w lewym kanale. Zawsze klasyczny "hiss" czy inne elektryczne syfy słyszałem w obu kanałach. Jak np w ZTE Axon.

 

 

W X7 było to samo. Te zakłócenia od WiFi mają inny charakter - tu głośność nie gra roli, ale podatność słuchawek na takie rzeczy już tak. Dlatego trzeba sprawdzać na tych samych słuchawkach. Jak ktoś napisze, że u niego jest cisza na WiFi to niewiele znaczy, bo jego słuchawki mogą po prostu nie być podatne na wyłapywanie tych syfów.

 

 

Ile razy będziesz słuchał i pobierał w jednym czasie?

 

A jakie to ma znaczenie? Jak sprzęt jest niedopracowany, to tłumaczenie "bo i tak pewnie za często z tego nie będziesz korzystał" to żadne tłumaczenie. Od sprzętu za prawie 5 tys. zł powinno się wiele wymagać, a nie szukać wymówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy WiFi sieje w każdym DX200? nie wiem... w moim problem jest nieistotny...

 

porównując do X7... tam były nieco głośniejsze zakłócenia i słabszy odbiornik oraz gorsze ekranowanie przed zakłóceniami zewnętrznymi, np. z telefonu, ba słychać było nawet pracę menu

 

ale X7 nadawał się do streamu, choć najczulsze słuchawki były problemem, np. FLC8s

 

sprawdzałem DX200 na bardzo czułych Sonorusach IV /8 omów, 105 dB/ oraz na gr07x /80 omów/, i zakłócenia są minimalne tylko przy pobieraniu danych z WiFi, tym mniejsze im mocniejszy sygnał

 

ale nawet na najczulszych słuchawkach nie jest to jakiś problem uniemożliwiający korzystanie ze streamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys zażegnany, przynajmniej na razie. Problem jest u mnie przy połączeniu z siecią 2,4GHz, po przełączeniu na 5GHz problem znika, jest czysciutko.

 

Srebrna folia nic nie dała :)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 jak go oceniasz wzgledem dp-x1 ?

Wkleję tu fragment konwersacji. Kilka dni przed decyzją o zakupie. :)

 

"Właśnie kończę słuchać i jadę za chwilę do Myku. Na szczęście mając Onkyo to nie będzie upadek z wysoka, ale jednak iBasso zrobiło to co obiecywało. Zrobili playera kompletnego i grającego tak, że ja sobie w tej chwili nie wyobrażam, żeby można było lepiej. Oczywiście piszę teraz o SQ. Czy podpinałem Dita, EX1000, czy Flare, wszystko grało bardzo dobrze, a Dita sprawiły, że pomyślałem o zmianie dapa. Do tej pory byłem przekonany, że Onkyo gra najlepszą sceną, już tak nie myślę. DX200 gra lepiej w każdą stronę. Onkyo nadal jest tu świetne, ale iBasso gra szerzej, głębiej i z taką holografią, że na niektórych nagraniach zbierałem szczękę. Dita są wybitne pod względem szerokości, a DX200 ten efekt potęguje. Nagle się okazuje, że pewne dźwięki, które wcześniej znałeś, ale były tylko odległym tłem odklejają się i zaczynają być osobnymi bytami. A wcześniej to była składowa jednego instrumentu. W połączeniu z odpowiednimi słuchawkami dostajesz spektakularne widowisko 3D. Kolejną różnicą jest bas, niby nie czuję, żeby było go więcej, ale jakby przekaz był nieco bardziej dociążony. Trudno mi to wyjaśnić. Faktura basu jest nieco lepszą w DX200. No i całość brzmi jakby nieco cieplej, choć Onkyo to dla mnie odtwarzacz neutralny i super zbalansowany, to DX sprawia wrażenie jakby bardziej naturalnego, bardziej przyjaznego. Oba grajki są super rozdzielcze, czasem ma się wrażenie lepszego detalu w DX, ale to kwestia tej fenomenalnej holografii.

 

Teraz, czy różnice są tak duże? Nie są. I dużo tu będzie zależało od samych słuchawek. Onkyo brzmi super i ma zdecydowanie lepiej dopracowany soft, iBasso musi jeszcze trochę poprawić, ale jest nieźle.

 

Podsumowując, jeśli miałbym budżet 4,5k i dobre, naprawdę dobre iemy, brałbym dziś iBasso, to najlepiej grający DAP, jakiego znam. Jednak biorąc pod uwagę, że Onkyo można mieć za 2k mniej, różnice się właściwie zacierają.

 

Onkyo to też wyraźnie dłuższy czas na baterii, ale za to napędzisz nim tylko iemy, mi to wystarcza. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Naczytałem się już mnóstwo takich opowieści o sprzęcie doskonałym, idealnym i skończonym. Przez ostatnie lata co najmniej kilka było takich genialnych. Tyle, że ten syndrom działa do wypuszczenia następnego flagowca. Na tę półeczkę szybko się wskakuje i jeszcze szybciej spada. Wolę rzeczowe uwagi co do składowych brzmienia, na przykładzie i w porównaniu.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Naczytałem się już mnóstwo takich opowieści o sprzęcie doskonałym, idealnym i skończonym. Przez ostatnie lata co najmniej kilka było takich genialnych. Tyle, że ten syndrom działa do wypuszczenia następnego flagowca. Na tę półeczkę szybko się wskakuje i jeszcze szybciej spada. Wolę rzeczowe uwagi co do składowych brzmienia, na przykładzie i w porównaniu.

Przykro mi, że Cię zawiodłem, musisz zaczekać na jakąś recenzję :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra, dobra. Naczytałem się już mnóstwo takich opowieści o sprzęcie doskonałym, idealnym i skończonym. Przez ostatnie lata co najmniej kilka było takich genialnych. Tyle, że ten syndrom działa do wypuszczenia następnego flagowca. Na tę półeczkę szybko się wskakuje i jeszcze szybciej spada. Wolę rzeczowe uwagi co do składowych brzmienia, na przykładzie i w porównaniu.

Przykro mi, że Cię zawiodłem, musisz zaczekać na jakąś recenzję :)
Nieno. Przepraszam, że moja wypowiedź zabrzmiała tak napastliwie. W końcu każdy ma prawo do emocji i radości z dobrze wydanej kasy. Chciałem tylko filozoficznie zwrócić uwagę, że po okresie hajpu przychodzi okres rozliczeń. :) Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi, ale DX się broni, może nie znam wszystkich DAPów ale te kilka

jak iRiver, AK, QP1R, OPUS, Plenue, Mojo, Fiio tylko testowo, iBasso wcześniejsze DX90

i 200 jest dla mnie najlepsza dźwiękowo. Można rozliczać, ale dobrze mu dać te 200h

aby doszedł do pełni swoich możliwości, słuchałem go przez ten czas i teraz

po tych 200h i na spokojnie uważam że holografia którą prezentuje DX200 jest dużym

krokiem, które iBasso zrobiło wyprzedzając konkurencję, tego się nie spotyka w DAPach

tylko stacjonarce zestawy mają lepszą holografię. Może QP1R gdzieś tam próbował, ale to nie to samo.

Poza tym możliwość wysterowania dużych słuchawek, jak dla mnie jest kluczowa, można

zabrać ze sobą "duży" dźwięk tam gdzie się chce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym możliwość wysterowania dużych słuchawek, jak dla mnie jest kluczowa, można

zabrać ze sobą "duży" dźwięk tam gdzie się chce.

pod to zapewne był projektowany i to wszystko z bateryjki

przy 10h grania można by było kapeluszem się kłaniać ..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności