Jump to content
sinzu07

Programy do odtwarzania muzyki pc&android

Recommended Posts

Witam wszystkich temacie :

(1 wątek) jakich programów używacie do odtwarzania muzyki na swoich komputerach, jakie polecacie do uzyskania jak najlepszych wrażeń/jakości (mowa cały czas o darmowych programach) ???

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

(2 wątek) jakie programy według was są jak najbardziej warte uwagi do zainstalowania na androidzie by uzyskać jak najlepsze doznania (tu też mowa o darmowych wersjach) ???

Ja osobiście teraz używam aimp'a 3 i AudioGate w trybie wasapi, a Wy ?

Ja też jestem bardzo ciekaw :ph34r:

• Czy istnieje software'owy korektor parametryczny?
  • Czy istnieje program identyfikujący pojedynczy instrument we flac'u, tak aby zarządzać tylko tym i tylko tym pasmem?
  • I najciekawsze :woot: : niektóre dźwięki w nagraniach są zbyt ciche i wtedy, aby cieszyć się zróżnicowaniem i bogactwem nagrania to człowiek pogłaśnia sobie i słyszy te najcichsze dźwięki (to jest fajne), za to za karę zachodzi efekt aż bolesnej głośności najgłośniejszych z dźwięków (to nie jest fajne). Fajnie gdyby istniało rozwiązanie programowe, bo nie trzeba by wydawać 15k na HE1000 (o ile nie jestem w błędzie)

@matkin - wtyczka ReplayGain?

Do którego programu jest tenże ReplayGain? :)

We wbudowanej wyszukiwarce pluginów AIMP'a nie było :angry:

.

btw: wczoraj wyszedł AIMP 4.0 for Windows

.

Wyklikałem tego ReplayGain w ustawieniach AIMP'a - jak to ustawiać i czemu? :)

na pc foobar jakoś mi się dobrze z nim współpracuje od długich lat ale zaczyna go wypierać tidal zarówno na pc jak i na androidzie (zwłaszcza od kiedy można na allegro kupić subskrybcje na miesiąc do jakości hi-fi za równowartość piwa )

@up

Zawsze mnie to ciekawiło, czy te subskrypcje mogę później przypisać do swojego konta? jak nie to jest to nabijanie ludzi na kasę, bo miesiąc na ich stronie jest za free ;)

Co do programów na PC to dla mnie najlepszy jest foobar2000 i daje niesamowicie dużo możliwości dzięki wtyczkom. Na androidzie nie słucham więc się nie wypowiem.