Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do biegania ~200zł


pisklok3

Pytanie

Budżet : Tak jak w temacie ok 200zł

Czego potrzebujesz? : słuchawki do biegania najlepiej kanałowe

Przeznaczenie: Muzyka

Źródło : w terenie Sony Xperia Z3 Compact w domu Prodigy Cube
Oczekiwania : Dobre brzmienie bassu ale tak by nie przytłumiał wysokich i średnich tonów.
Muzyka : Głownie Trance oraz Trap, ale też house smile.png

Inne :

 

Witam wszystkich smile.png

Poszukuje słuchawek do biegania, zależy mi na tym aby były dokanałowe ze względu na to ze douszne wypadaja mi z ucha podczas chodzenia a co dopiero przy bieganiu smile.png

W grę nie wchodzą sluchawki nauszne itd. ponieważ lubię mieć "luźną głowe" podczas biegania smile.png

Byłem szcześliwym posiadaczem SoundMagic PL11 ale rozpadły się i niestety już nie mam.
Tak wiem jeśli byłem zadowolony z tych słuchawek czemu nie kupię ich znowu, ponieważ brakowało im

"czegoś" i zawsze miałem niedosyt po odsłuchaniu jakiegoś top tracka.

Bardzo by mi zależało aby słuchawki miały porzadny kabel bo mam tendencje do tego że po użytkowaniu ok 6 miesięcy jedna z słuchawek przestawała grać. sad.png

Chciałbym też aby słuchawki miały dobry bass ale nie mogą przytłumić wokalu.
Na codzien używam przy kompie superluxów HD681 i w połaczeniu z Cube naprawdę podoba mi się ich granie, więc może coś w tym stylu.

 

Myśle że chyba wszystkie oczekiwania wymieniłem smile.png


Naprawdę mógłbym prosić o pomoc bo te słuchawki mają być w prezencie dla brata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podepnę się...

Czy od MEE tylko te M7P są godne uwagi czy niższe modele jak M6/M6P(i niżej) również?

Takie słuchawki nadają się do normalnego słuchania w spokoju, czy pewne tony podbite będą za ostro?

Bo ogólnie to szukam takich bardziej uniweralnych, ale wkurza mnie jak mi ruszają się czy wypadają z ucha. O KSC75 czy Aiwa Shellz też myślałem, ale obawiam się, że bedzie za bardzo słychać je na zewnątrz w ciszy.

Słucham na smartfonach(soniacze), zakres gatunkowy szeroki od d'n'b do klasyki i boję się "przebasowienia".

 

Jakieś inne z haczykami godne polecenia? Akurat dupna reklama Yurbuds focus 100 na stronie jest, przypuszczam, że to nie ta liga w ogóle? :)

Edytowane przez huth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Starsze modele Sport-Fi - M6/M6P/S6P to zupełnie inny produkt niż M7P:

 

Przede wszystkim:

1) brak odpinanych kabli

2) brak zalania elektroniki nano powłoką liquipel

3) brak ruchomych tulejek

4) troszkę inna charakterystyka brzmienia

 

Jeżeli kryterium staje się cena to oczywiście warta jest uwagi starsza seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co myślicie o soundmagic e 10 albo o jayz four??

 

I czy te słuchawki mee są dostępne w Polsce? Bo święta tuż tuż a to mają być słuchawki na prezent.

I nie mogę znaleźć recenzji tych słuchawek jak grają itd.

Edytowane przez pisklok3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A dlaczego nie? Coś się z nimi stanie przy bieganiu, miałem soundmagic pl11 i jakby kabel nie padł służyły by mi do teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to wiele wyjaśnia, a ktoś posiada albo wie jak grają?? I przede wszystkim czy w Polsce je dostanę. I czy z moim tele będą wogole działać :)

Edytowane przez pisklok3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Toż wklep w allegro i zaraz będziesz miał linki od oficjalnego dystrybutora.

 

Jak produkt premierowy to pewnie na recki trzeba poczekać ale widzę, że na muzo coś będzie pewnie:

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/12/14/sprzet-od-audioheaven/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie wiem naprawde... :(
Głownie Trance będzie leciał ale chciałbym żeby bass był wyraźny ale no nie może zasłonić wokalu... Naprawde nie mam pojecia co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Starsze modele Sport-Fi - M6/M6P/S6P to zupełnie inny produkt niż M7P:

 

Przede wszystkim:

1) brak odpinanych kabli

2) brak zalania elektroniki nano powłoką liquipel

3) brak ruchomych tulejek

4) troszkę inna charakterystyka brzmienia

 

Jeżeli kryterium staje się cena to oczywiście warta jest uwagi starsza seria.

Cena jest akurat taka, że tyle mogę dać za coś co ma większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, zgubienia, itp. Inna kwestia czy uznam, że jest adekwatna do tego co dostałem :P Właściwie to dźwiękowo mogą być średnie, bardziej o ergonomię i wytrzymałość chodzi, teoretycznie skoro to słuchawki do sportu, powinno być z tym bardzo dobrze... Ale jednak gwarancja tylko roczna, trochę to dla mnie dziwne.

Fajnie byłoby przeczytać jakąś reckę od ludzi co się znają, a nie te z Amazona.

Edytowane przez huth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Recka niedługo, ale zdradzę, że to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie kiedykolwiek miałem w uszach. Granie energetyczne, trochę zaciemnione, nastawione na bas, ale też z podbitą i nieco cyfrową górą - takie głównie do łupania, więc do sportu jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli Inszy jesteś szczęśliwym posiadaczem tych słuchawek :). Chyba zaryzykuje i kupię te słuchawki.

A teraz pytanie gdybym wybierał słuchawki do poruszania się po mieście itd które by ładnie pasowały do mojego stylu muzycznego?? Myślałem o brainwavz S0, soundmagic e10 lub jays four? Nadadzą się?

I jeszcze jedno które słuchawki będą dobrze grały z moim z3 Compact czy warto dokupić jakiś odtwarzacz?

Edytowane przez pisklok3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też myślałem że może jednak skuszę się na nauszne słuchawki a nie dokanalowe. Jestem niezdecydowany wiem ale chcę zrobić dobry zakup i po prostu chce mieć 100% pewności że wybrałem dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do biegania tylko Koss Porta/Sporta Pro. Koniec.

 

Ciekawa teoria, czy zatem uważasz, że słuchawki dokanałowe stworzone na bazie wielu lat doświadczeń i testowane przez sportowców z pokryciem nanopowłoką aby pot nie narobił szkody nie nadają się do biegania?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też masz rację :) myślę o tych mee ale boję się że ich granie nie przypasuje mi Inszy już wie jak grają ale rozumiem ze nie może powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Maras mało kto biega po bieżni. Większość krąży tam gdzie są rowery czy samochody i słuchawki dokanałowe są po prostu niebezpieczne. Kossy są bardzo wygodne do biegania i trzymają się na głowie bez problemu.

 

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Maras mało kto biega po bieżni. Większość krąży tam gdzie są rowery czy samochody i słuchawki dokanałowe są po prostu niebezpieczne. Kossy są bardzo wygodne do biegania i trzymają się na głowie bez problemu.

 

Wysłane z G2

 

Zaryzykuje stwierdzenie, iż w chwili obecnej (pogoda) mało kto biega w terenie a więcej na bieżni no ale oczywiście nie jestem w stanie poprzeć mojej tezy żadnymi danymi.

 

Temat izolacji to temat rzeka, słuchawki dokanałowe jedne tłumią bardziej inne mniej zatem tutaj również bym się sprzeczał czy bieganie nawet z kossami pomiędzy samochodami będzie bezpieczniejsze czy też nie.

 

Poza tym autor wątku pisał o słuchawkach dokanałowych i takie zostały polecane, z wielu znanych mi osób, które podejmowały próbę treningu w słuchawkach nausznych różnej maści czy to biegania czy jazdy na rowerze zazwyczaj bardzo szybko rezygnowała z takiej konstrukcji na właśnie dokanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to fakt autor nie wie co chce ale coraz bardziej skłania się do mee sport, tak naprawdę znajdę lub ktoś mnie w tym temacie upewni w wyborze i zamówię te słuchawki.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja polece mee m6 pro :) niby sa to sluchawki dla "artystow", ale osobiscie mnie sie w nich bardzo dobrze biega z racji tego, ze nie tlumia az tak bardzo otoczenia i sie biega bezpiecznie bo jednak docieraja do nas dzwieku z zewnatrz :) co prawda ja biegam z silikonowymi koncowkami bo pianki T-comply moge bardziej uszczelnia przewod sluchowy, a wtedy moze byc juz bardziej niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności