Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CD Player ze zbalansowanym wyjsciem i USB input/wifi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jak w temacie, czy znacie moze jakis CD player do ktorego moglbym podlaczyc aktywne monitory, ale tez jednoczesnie wyslac muzyke z laptopa? W tej chwili dzwiek idzie z lapa do scarlett 2i4 i do glosnikow i jak chce posluchac plyt to musze dodatkowo podlaczac naped do komputera... Serwery typu cocktail to chyba w moim przypadku lekki overkill, a CD player tylko cyfrowego wejscia/wifi tez nie bardzo wchodzi w gre, bo bede musial przepinac glosniki za przy kazdej zmianie zrodla.

 

Wszelkie sugestie mile widziane!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet?

I nie łatwiej by było np z audio-gd nfb10 - wejscie z kompa po usb, a z dowolnego cedeka optykiem/coaxialem?

 

To Audio-GD kosztuje 2500 zł! :P

 

Focusrite Scarlett 6i6 z coaxialem kosztuje ledwie 900. A Scarlett 18i8 z toslinkiem to 1200 zł. Nadal mniej niż połowa ceny NFB10 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie takie urządzenie jakiego poszukujesz. Seryjne nie jest i niestety nie spotkałem jeszcze w sklepie takiego połączenia. Niebawem się ujawnię z DAC z CD. Jak coś to mogę się zapytać osoby od której kupiłem czy miałaby możliwość zrobienia jeszcze jednej sztuki zbalansowanej.

 

Może osobny DAC i Cd będzie lepszym rozwiązaniem, bo jest to opcja ogólnodostępna i tańsza.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie lepiej bedzie chyba zastosowac jakis dac z selektorem i osobno CD'ka. Lepszy bedzie coax czy toslink?

Powinienem byl jeszcze wspomniec, ze to ma byc setup "salonowy" i nie w sensie wygladu, tylko funkcjonalnosci. Seria scarlett jak najbardziej mi pasuje brzmieniowo, przed kupnem porownywalem do innych interface'ow i dla mnie focusrite zdecydowanie na plus, ale taki 18i8 to bardziej do nagran i nigdy nie wykorzystam tylu wejsc i ich potencjalu. Moze na te konto znalazlo by sie cos do czego daloby sie jeszcze podpiac TV, a muzyke z kompa przeslac bez kabla? Budzet moge zwiekszyc, jesli sprzet jest tego naprawde warty, byleby nie "posh" ;)

 

Luzna dyskusja Panowie, nie planuje zakupu w najblizszych dniach.

 

ps. Czy myslicie, ze poprawa jakosci odsluchu plyt bedzie zauwazalna w porownaniu do tego jak slucham ich teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix się niedawno zachwycał Chromecast. Ja bym to kupił i podłączył do dac toslinkiem. Audio-GD ma ciekawą ofertę i ceny dopiero aspirujące do "posh" :)

Gdyby aune x1s miał balans to z czystym sumieniem bym go polecił. Niestety tutaj w sensownych pieniądzach znam tylko audio -gd z taką funkcjonalnością (szereg modeli poniżej 3tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolomanolo - zerknij na cenę Scarlett i tych AudioGD, a zobaczysz, że nic nie marnujesz :P Co z tego, że nie wykorzystasz złącz? To źle mieć więcej opcji za POŁOWĘ ceny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolomanolo - zerknij na cenę Scarlett i tych AudioGD, a zobaczysz, że nic nie marnujesz :P Co z tego, że nie wykorzystasz złącz? To źle mieć więcej opcji za POŁOWĘ ceny? ;)

 

Oczywiscie nic w tym zlego, ze kosztuje mniej, tym bardziej, ze bardzo odpowiada mi dac w scarlett'ach. Pytanie czy bede mogl odtwarzac muzyke z CD'ka (po toslink) bez podlaczenia komputera do interface'u? Rozumiem, ze muzyka z lapa wtedy tylko po kablu usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spytać u dystrybutora tej firmy (AudioTech chyba) czy Scarlett 18i8 pracuje w trybie stand-alone (bez podpięcia do komputera) albo kupić przez Internet, sprawdzić czy to działa i jeśli nie, oddać w ciągu 14 dni bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że interfejsy to nie są do końca "normalne DAC" ;)
Choćby poprzez nacisk na ultra-niską latencję próbek czy wbudowane procesory DSP do sprzętowej obsługi efektów nakładanych na ścieżki (lepsza jakość niż wtyczek VST oraz odciążenie CPU komputera).

 

Dlatego wskazanym jest zapytać u źródła.

Ba, idę o zakład, że nawet pytanie przez fanpage Focusrite na Facebooku doczekałoby się profesjonalnej odpowiedzi. :)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Jak w temacie, czy znacie moze jakis CD player do ktorego moglbym podlaczyc aktywne monitory, ale tez jednoczesnie wyslac muzyke z laptopa? W tej chwili dzwiek idzie z lapa do scarlett 2i4 i do glosnikow i jak chce posluchac plyt to musze dodatkowo podlaczac naped do komputera... Serwery typu cocktail to chyba w moim przypadku lekki overkill, a CD player tylko cyfrowego wejscia/wifi tez nie bardzo wchodzi w gre, bo bede musial przepinac glosniki za przy kazdej zmianie zrodla.

 

Wszelkie sugestie mile widziane!

 

 

 

istnieje takie cudo(bez wifi) nazywa sie Audiolab 8300CD http://www.audiolab.co.uk/product-detail.php?pid=4 lub starsze modele 8200CD i 8200CDQ

Edytowane przez marcins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam.

 

I ponowie pytanie o jakosc dzwieku z takiej konfiguracji - myslicie, ze bedzie zauwazalnie lepiej niz z napedu CD podlaczanego do lapka po usb?

Sprawdziłem i Scarlett 6i6 działa samodzielnie, to znaczy bez włączonego komputera, nawet z odpiętym kablem USB. Bez problemu przesyłał dźwięk. Aczkolwiek musisz liczyć się z tym, że tam nie ma fizycznego (na obudowie)selektora input/output. Jeśli masz ustawione by z danego wyjścia szła muzyka z PC to nagle samo się nie przełączy by z wejścia optycznego szła muzyka na to wyjście audio. Trzeba to najpierw zmienić ręcznie w programie od obsługi ten interfejsu audio. Można ustawić by dźwięk z gniazda optycznego szedł na inny zestaw wyjść bez ciągłego zmieniania ale wtedy musiałbyś przepinać kable. Chyba, że twoje monitory audio mając więcej niż jedna para gniazd audio to nie ma problemu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ale ten pomysł już upadł :). Teraz 2i4 będzie służyło do napedzania monitorów i słuchawek po line out (jestem na etapie wyboru wzmacniacza), a CD jeśli już będzie podpięte pod dedykowany PC z xmbc lub czymś podobnym.

 

Ale jeszcze raz dzięki za sprawdzenie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności