Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MEE Sport-Fi X7 Plus (2016) - Nowa wersja sportowych słuchawek BT


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach ciekawostki - pojawiła się nowa generacja znanych sportowych słuchawek bezprzewodowych MEE Sport-Fi X7 Plus

 

Co zmieniono:

1) Zwiększono o około 30% moc anteny BT

2) Dodano druga baterię i teraz potrafią zagrać 7,5h

3) Zalano elektronikę nano powłoką w firmie Liquipel dzięki czemu nie straszne im nawet najbardziej "mokre" warunki ;)

 

 

2R6dUj4l.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, że kilka osób z którymi rozmawiałem narzekała na zrywanie sygnału po włożeniu telefonu do kieszeni (czego w przypadku M9B nie uświadczyłem), to bardzo dobra wiadomość :) No i 7,5h grania też nie w kij dmuchał :) Kozacko wyglądają na tym renderze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Recka będzie dzisiaj albo jutro :P

I jak tam?

Właśnie do mnie przyjechały i muszę wiedzieć, czy mi się podobają, czy nie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - wiem, że jestem jeszcze nieuprawniony, bo słuchawki ledwo przyjechały, ledwie się trochę naładowały i pewnie jeszcze się trochę ułożą muzycznie...

Bardzo nie chcę im zrobić krzywdy taką wczesną mini-recenzją.

Szczególnie, że ich polski dystrybutor, Mr Bigmaras zacnym człowiekiem jest.

Tak więc, nie chcę o nich pisać źle...

Ale...

Choćbym chciał, to musiałaby mi ręka zdrętwieć, bo grają REWELACYJNIE!

Jeśli jeszcze przyjmie się poprawkę, że są to słuchawki BT, to nic, tylko kłaniać się producentowi.

Zabieram je właśnie na siłownię, aby przeszły test użytkowy (mam nadzieję, że nie będę go potem nazywał crash-testem :) )

Biegam mocno i pocę się mocno, więc liczba wspólnych lądowań jest wyraźnie niższa niż liczba wspólnych startów.

W zasadzie tylko MEE Sport Fi S6 i Koss Porta Pro przeżyły obcowanie z moim sportowym alter-ego.

Mam nadzieję, że X7 Plus dołączą do tej grupy i nastąpi zmiana na pozycji lidera.

Muzycznie zdecydowanie biją na głowę obydwie wymienione pary, ale jednak kupiłem je z myślą o sporcie a nie o jakości muzycznej.

Choć.... obawiam się, że pozycja Zero Audio Carbo Tenore może być lekko zagrożona (mówię o ogólnie pojmowanej jakości, bo jednak charakterystyka jest odmienna - zdecydowanie bardziej rozrywkowa w X7, no ale przecież o to właśnie chodzi).

Szczególnie, że Tenorki na siłownię mają absolutny zakaz wstępu, bo to mizeroty są.

Nie obiecuję, że dzisiaj jeszcze coś tu dopiszę...

Choć nie - możemy to rozegrać w ten sposób: jeśli nie napiszę dzisiaj już nic, to znaczy, że słuchawki żyją i grają ciągle lepiej i że leżę, słucham i się napawam.

Bo jeśli umrą, to przylecę tu i wyleję gar pomyj (w końcu jestem Polakiem - choć gorszego sortu).

Biegnę biec.

CU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

jestem zainteresowany tymi słuchawkami, obecnie posiadam Bluedio Q5, które jednak nie są zbyt wygodne dla mnie i krótko trzymają na baterii.

Jak się sprawują X7 Plus?

Czy przyciśnięcie ich czapką lub buffem nie powoduje dużego dyskomfortu?

 

 

Anatomia ucha czasem płata figle jednak kopułki wpasowują się dość dobrze do małżowiny i nic poza nie powinno wystawać zatem nie sądze aby był problem. W nowej wersji X7 ma dwie baterie starczające na conajmniej 7h grania co w tej klasie sprzętu jest dość spektakularnym efektem biorąc pod uwagę, że na przewodzie nie ma baterii tylko w kopułkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Anatomia ucha czasem płata figle jednak kopułki wpasowują się dość dobrze do małżowiny i nic poza nie powinno wystawać zatem nie sądze aby był problem. W nowej wersji X7 ma dwie baterie starczające na conajmniej 7h grania co w tej klasie sprzętu jest dość spektakularnym efektem biorąc pod uwagę, że na przewodzie nie ma baterii tylko w kopułkach.

 

 

OK, jeżeli nie wystają to powinny być dobrze, bo Bluedio Q5 wystają dość mocno i po założeniu buffa na głowę jeszcze jest znośnie, to już czapka czy opaska powoduje duży dyskomfort.

Co do tych 7 godzin, czy sprawdziliście to w praktyce?

Edytowane przez krzyspvfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tych słuchawek, oczywiście kupione od kolegi bigmarasa, jak zwykle bezproblemowa transakcja, dziękuję.
Wczoraj dotarła do mnie paczka ze słuchawkami, posłuchałem, dzisiaj był test na treningu. Przyznam, zakup dosyć impulsywny, zamówienie złożyłem 31 stycznia w myśl postanowień noworocznych,a w wydanie 300 zł na słuchawki do biegania jest dość motywujące, pora się ogarnąć ;)

Zdziwiło mnie w nich przede wszystkim to, że grają naprawdę nieźle. Trochę tych doków przerobiłem, to są pierwsze bezprzewodowe w mojej kolekcji, dzięki słuchaniu z mojego telefonu Samsung Galaxy Alpha korzystam z dobrodziejstw apt-x, i te słuchawki naprawdę grają fajnie. Porównałbym je jakością dźwięu do MH1C. Mocna podstawa basowa, scena faktycznie nie jest duża, jeśli trochę cofnięta średnica, to i tak słyszalna. Dosyć gładki dźwięk, nic nie jest syczące, nieprzyjemne, dziwne. Oczywiście brakuje pewnej kultury grania z lepszych modeli widocznej w separacji, szybkości czy scenie, ale te sport-fi to naprawdę nieźle grające słuchawki których można słuchać bez żenady na treningu przestawiając się z lepszego przewodowego sprzętu; bezpośrednio po przesiadce RHA MA750i nie odczułem dotkliwego spadku jakości w graniu. Fajny subbas. Ogólnie to pasująca sygnatura do treningów, a przy tym nie jest to chamsko bassheadowo, czy v-kowo grający sprzęt typowy wśród słuchawek sportowych.

Co do budowy i komfortu - bardzo wygodne, dobry pomysł z tym "ściągaczem" na kablu z tyłu głowy, dobra izolacja. Zaskakująco dobra jak na sprzęt do biegania, ale ja korzystam z tego na bieżni na siłowni, więc dla mnie to nawet lepiej, że nie słychać otoczenia. Nic nie trzeba poprawiać w ciągu ćwiczeń. I brak kabla robi różnicę, naprawdę. Teraz wiem, że jeśli chodzi o słuchawki do sportu, to tylko bezprzewodowe, moje sportowe sennheisery mogę po prostu wyrzucić.
Jak z trwałością - zobaczymy. Parowanie z urządzeniem - banalne i bezproblemowe.
Polecam ten sprzęt, serio. Nie mam doświadczenia ze słuchawkami na blutetooth, ale mam wrażenie, że w swojej klasie i swojej cenie jest to bardzo dobra propozycja.

Edytowane przez marab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie: piszecie, że izolacja od dźwięków otoczenia jest bardzo dobra. Czy da się ją zmniejszyć. wysuwając lekko słuchawki z uszu albo w jakikolwiek inny sposób? Czasem, biegając, przydałoby się słyszeć otoczenie choćby w minimalnym stopniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, byłbym zainteresowany tymi słuchawkami, jaką jest aktualna cena i gdzie można je nabyć? Może jeszcze ktoś z posiadaczy tych słuchawek mógłby się wypowiedzieć o wrażeniach z użytkowania.Zanim trafiłem na to forum miałem na oku JBL Reflect BT, czy ma ktoś może porównanie tych dwóch modeli; jakość dźwięku, wygoda użytkowania. Z góry dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke juz sobie slucam. Dzwiek jest bardzo dobry jak na slucawki bezprzewodowe. W zasadzie mozna sobie przeczytac recenzje Maciuxa dotyczaca tego modelu 1 generacji i jest obraz jak graja. Bas podbity dajacy fajna podstawe dzwiekowa, ktora na pewno przyda sie na zewnatrz, podczas biegaia, cwiczen. Srednica nieco z tylu, ale nie jest zdominowana przez tony niskie, Wysokie tony roweniez zaakcentowane, dosyc przejrzyste, detaliczne, bez sybilizacji (krotko na samym poczatku nowki zagraly nieco krzykliwie, ale nie ma juz po tym sladu). Nie ma co tu sie silic na opis sceny czy porownywania z wysoko wyspecjalizowanymi slucawkami, ale jestem pozytywnie zaskoczony jakoscia dzwieku bezprzewodowego.

Co do recenzji powyzej - akurat taki duzy pilot to plus, bo latwo go namierzyc pod palcami i sterowac poszczegolnymi przyciskami nie widzac go. Kopulki sa rzeczywiscie spore, ale dopasowuja sie bardzo dobrze do uca i mozna pogowac, a slucawki nie wypadaja ;)

Ja mam na razie problem z tipsami lub z tulejka, ktora jest bardzo gruba, T400? Stockowe tipsy nie daja mi nalezytego komfortu, musze ubierac najwieksze, ale to moze kwestia moic dziwnyc uszów - szczególnie prawego :) Na pewno nie jest to komfort Westone, ktore wrecz znikaja.

Jutro będę biegac i cwiczyc burpees - to ćwiczenia, które troce wytrzepia slucawki. Jak przezyja to to bardziej statyczne ćwiczenia na siłowni na pewno nie będą im straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności