Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki dokanałówki ~200zł


sinzu07

Pytanie

Witam wszystkich,


Szukam słuchawek tak do 200 zł (o te 5 zł nie będę, zwracał uwagi ale powyżej tych 10 już nie bardzo), dokanałówki, będę używać na :


komputerze (integre mam i tu pytanie czy przy takich słuchawkach na integrze będzie ucinana ich jakość ?) kiedyś b.często używałem aimp3 ale obecnie AudioGate w trybie wasabi,


telefonie sony - Muzyka (dawniej walkmen), chociaż kiedy próbowałem innych odtwarzaczy w wersji trial np n7 jakość muzyki była bardzo na plus.



Jakiej muzyki słucham ? - praktycznie wszystko nie lubię jedynie discopolo, ciężkiego metalu(i jego gałęzie) i hip-hopu(i rapu), obecnie najczęściej słucham tzw "elektroniki" - electrohouse,trap,chill,dupstep, oraz muzyki klasycznej (fortepian czy też wykonana przez cały zespół filharmonii) przykłady(YT) : https://www.youtube.com/watch?v=zQPwKaNCIOM&list=UUMOgdURr7d8pOVlc-alkfRg https://www.youtube.com/watch?v=TSmSFfvxtDs&list=UUMOgdURr7d8pOVlc-alkfRg&index=5 https://www.youtube.com/watch?v=grQ0HrzuHkk&list=UUMOgdURr7d8pOVlc-alkfRg&index=8 https://www.youtube.com/watch?v=qoEBPaEKLDc https://www.youtube.com/watch?v=wgPh3mSYf0M format - staram się mieć dobrej jakości mp3 320kpbs a tzw ulubione piosenki trzymam w FLAC.



Obecnie używam od 3 lat http://ecx.images-amazon.com/images/I/81WOFud2VRL._SL1500_.jpg (:P nawet taka sama kolorystyka)(te panasonicy są dokanałówkami ? ), więc będę na ich przykładzie mniej więcej "opisywał" jaki dźwięk chciałbym mieć w słuchawkach - na pewno lepsza scena, nie wiem jak to opisać żeby była trochę "większa", bas - mógłby być trochę lepszy (taki soczyściejszy ale żeby przy tym nie ucierpiała reszta, i nadal wyraźny bez nie potrzebnych przedłużeń), środek - tutaj akurat nie mam zdania dobrzy było w tych panasonicach,rzadko słucham ale nadal słucham z wokalem piosenek więc jakoś nie potrzebuje lepszego środka, wysokie - tutaj no cóż zdam się na was, jedynie co chcę aby nie ucierpiały na tym piosenki muzyki klasycznej- fortepian.I jeszcze ogólnie strasznie cenię tzw harmonię więc chciałbym aby skupiając się na jednym dźwięku "wyczuł" kiedy się kończy i zaczyna nie licząc basu który mógłby b.lekko zagłuszać krótkimi chwilami resztę.A tak ogólniej ogólniej to żeby jakość dźwięku się poprawiła.



Kiedyś rozglądałem się nad nausznymi słuchawkami, mój kolega ma Superluxy hd 681 evo,które chyba by były moimi docelowymi nausznymi słuchawkami w tej cenie, sprawdzałem je podpinając na przedni panel w komputerze, niestety nie miałem dobrego zaskoczenia, praktycznie od zawsze używałem dokanałówek, a przy tych po paru godzinach uszy mi "więdły" a dźwięk też nie zbyt się wyróżniał na plus,być może to że mam słabą integre (7 letni PC) albo lub też to że tutaj dźwięk ma więcej do przebycia niż w dokanałówkach, byłoby prawie na tyle, ale zapomniałem je podłączyć do telefonu, no i pierwszym wrażeniem play'rze "playerpro" jest poprawa chociaż nadal miałbym wąty na bas - zbyt taki "chuderlak ", oczywiście nie przesadzajmy z tym basem aby mnie potem szybko głowa nie bolała czy też chcąc ukoić jej ból jakąś spokojną muzyką, nie pogorszyło się. Jeszcze co do integry - ALC 662, i są zainstalowane kodeki od K-lite chyba wersja podstawowa.


A jeszcze parę słów rzędu niższego (nie wymagane ale fajnie by było jak...) - słuchawki czasami będą podpięte do cs:go, nie wymuszam aby były jakieś dobre, za pewne gorzej niż w panasonicach (jak za tą cenę) nie bedzię, wolałym w budowie coś podobnego do tych panasonów w sensie żeby aż bardziej większe nie były, i nie obraziłbym się gdyby miały odczytywanego przez sony xperia pilota z funkcją stop/następny.



Przeglądałem m.in. NuForce NE-700X ale chyba już one w ogóle nie są dostępne (w Polsce, jako nowe), no i tak no, zdam się na waszą radę(ale myślę że mimo nadal powinienem pewien dystans zachować tongue.png ), trochę się rozpisałem i pewnie wyszło że nie wiem co chcę.


Pozdrawiam smile.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zapytaj Inszego on zna się na dokach z Azji i może dobrze Ci doradzić.

Z dostępnych w Polsce to E10 albo jakiś model vsonic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inszego ? wybacz nie wiem kto to a i znaleźć jakoś specjalnie go nie mogę, vsonic tylko jeden model mieści się w budżecie i za wiele o nim mi nie wiadomo a w 2 sklepach z tymi słuchawkami jest tylko jeden model w tej cenie reszta up, biorąc pod uwagę to co mówiłem jak to tego ustosował się z słuchawkami brainwavz m1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M1 będą spoko ale nie wiem czy nie lepiej proalpha do Twojej muzy.

Wpisz w wyszukiwarkę Inszy to znajdziesz gościa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli wolisz jaśniejszy przekaz śmiało bierz Zero Audio Carbo Tenore, są świetne. Mam też Brainwavz M1, ale to troszkę ciemniejsza prezentacja, jeśli taką lubisz to mogę moje odsprzedać ;) nówki kilka razy słuchane.

Edytowane przez Brzoznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panasonic HJX5, taka lepsza wersja HJE120, dobry balans pomiędzy pasmami, chcesz mieć bas/średnicę/wysokie, to dajesz na EQ jeden lub dwa punkciki w bas/średnicę/wysokie i od razu cieszysz się lepszym basem/średnicą/wysokimi, jeśli Ci ich brakuje. Są to słuchawki elastyczne, dopasowują się bez zająknięcia pod ustawienia EQ, a na Z1 compact w tym odtwarzaczu masz obniżone pasmo 400Hz o 2-3 punkty i wrzucone 8 w "clear bass", bo słucham dość cicho muzyki, a sam odtwarzacz jest bardzo chłodny, ale rekompensuje to dobrym EQ. Słuchawki nie gubią żadnego z pasm, a na integrze, bez żadnych zmian, "Showtek&Bassjackers - Hey!" wydmu****e mózg. Słuchawki dzięki swojej niezwykłej budowie są elastyczne, zagrają tak jak im każesz, puścisz bardziej punktowy bas, to taki bas dostaniesz, puścisz rozwleczony (Florida - GDFR) to też dostaniesz taki rozwleczony bas. Co ważne, jedno pasmo nie wpływa na drugie, tak jakby grały zupełnie osobno, więc nie musisz się bać o brak kontroli nad słuchawkami. Słuchawki są metalowe, czarno-bordowa wersja wygląda ładnie, a przewód jest miękki i gruby (nie ma praktycznie efektu mikrofonowego), ale długość (od końca tipsa do początku słuchawki) wynosi około 28mm co sprawia, że są dość duże i w małe uszy nie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności