Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się w którym momencie zacząć zgłaszać OT do moderacji :P

 

A wracając do tematu. O ile pewne cechy z opisów Pendragona pasują (niektóre) to z największymi wadami wykazanymi zgodzić się nie mogę. Ale słuchawki świeżutkie, nowiutkie, więc niby jak mają z pudła zagrać tak jak moje, zgrane już chyba na 1000h. W sumie, najczęściej używane moje słuchawki, bo w domu ciągle coś się dzieje, a w pracy praktycznie 8h grają codziennie.

 

Co niektórzy Ci napiszą, że to mózg się Tobie zaadoptował ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi je wyślij, bo Wy wszyscy na tym pomorzu to coś zbyt podobne gusta macie :P

 

No nie bardzo. Zobacz nasze sygnaturki.

 

Fun uwielbia swoje DT990 PRO, ja ich nie trawie. To samo miałem z X2 Pendragona, które on ubóstwiał, a dla mnie one były, hmm... słabe. Znowu moje Staxy nie zrobiły na nich większego wrażenia, jedynie Fun zaaprobował Lambdy PRO. Ja i Fun doceniamy K550/551, a Smok twierdzi, że to średniaki. To samo z SHP9500. Moje ulubione GR07 Smok odłożył z niesmakiem na twarzy. W zasadzie DT1770 i Fostexy to pierwsze słuchawki, o których mamy zbieżną opinię. Więcej grzechów nie pamiętam.

 

@down, z tymi HD800 to jest dziwna sprawa. :ph34r:

 

Wszyscy lubią Cayina! I Mojo, bo gra tak samo :woot:

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso - co najlepiej zagrało z etami hf3? One są genialne, rozumiem że niedaleko im do er4 (sam o tym gdzieś wspominałeś)? Ja po jednoznacznym stwierdzeniu, że przy poprawnej i komfortowej aplikacji rozp.lają system, szukam im kompana - dzisiaj sprawdzę z sony a15, ale zastanawiam się co w tym budżecie wyciśnie z nich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/104828-etymotic-er4p-i-hf3-mini-recenzja/

 

"Różnica pomiędzy HF3 a ER4 jest kosmetyczna i dotyczy troszkę balansu tonalnego. Mianowicie ER4 mają więcej basu, HF3 mają trochę więcej góry. Jednak całość jest bardzo wyrównana, faktura dzwięków jest perfekcyjna, wybrzmiewanie również."

 

Z HFami fajnie grają na pewno:

Colorfly C4

Colorfly C10

Pono Player

FIIO X5

Z tańszych stary X3I, choć znacznie ogranicza scenę.

 

Jeśli chodzi o AMPa do kanapki to świetny jest E12A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kanapkować. Po tym co mi prezentują z clipa albo sgs4 chcę tylko dostać cały szczegół jaki tam jest. Tonalnie i kontroli nie brakuje mi wcale :)

Uszczęśliwiłeś mnie tym dealem niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

No i zgoda, graja monitorowo, co nie znaczy, ze naturalnie, po prostu sa plaskie i bez zycia, pewnie do studia idealne :).

Ale wiesz co to znaczy monitorowo?

Tak kontrolnie pytam.

 

Moim zdaniem oczekiwałeś tańszego zamiennika dla Fostexów, a o ile pamiętam, to pisałem, czego się po nich spodziewać.

W kategorii słuchawek w ogóle nie stawiam żadnych zamkniętych wysoko (no dobra, Sony MDR-R10). Natomiast w kategorii zamkniętych uważam, że są po prostu najlepsze, bo nie mają praktycznie żadnych z wad słuchawek zamkniętych. Nie dudnią, nie są przejaskrawione na dole, mają b. dobrą i precyzyjną górę, ale znowu nie przesadzoną (jak np. T70). Są w stosunku do LCD-XC czy X00 odchudzone, ale tak naprawdę to te 2 modele są przesadnie zagęszczone i ocieplone.

Aaa i zgaduję, że są raczej nowe. Właśnie nowe, nierozruszane porządnie, nie mają zejścia na basie.

 

Właśnie sobie na nich słucham ścieżki do Interstellar - nigdy w życiu nie powiem, że nie mają zejścia.

 

Właśnie tak mnie naszło, ile w sumie jest zamkniętych słuchawek, które nie mają wad zamkniętych słuchawek? Oprócz właśnie R-10 i może SRH-940?

 

Aha, jakie jest Twoje zdanie odnośnie Hifimana 801, miałem z nim styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i zgoda, graja monitorowo, co nie znaczy, ze naturalnie, po prostu sa plaskie i bez zycia, pewnie do studia idealne :).

Ale wiesz co to znaczy monitorowo?

Tak kontrolnie pytam.

 

Moim zdaniem oczekiwałeś tańszego zamiennika dla Fostexów, a o ile pamiętam, to pisałem, czego się po nich spodziewać.

W kategorii słuchawek w ogóle nie stawiam żadnych zamkniętych wysoko (no dobra, Sony MDR-R10). Natomiast w kategorii zamkniętych uważam, że są po prostu najlepsze, bo nie mają praktycznie żadnych z wad słuchawek zamkniętych. Nie dudnią, nie są przejaskrawione na dole, mają b. dobrą i precyzyjną górę, ale znowu nie przesadzoną (jak np. T70). Są w stosunku do LCD-XC czy X00 odchudzone, ale tak naprawdę to te 2 modele są przesadnie zagęszczone i ocieplone.

Aaa i zgaduję, że są raczej nowe. Właśnie nowe, nierozruszane porządnie, nie mają zejścia na basie.

 

Właśnie sobie na nich słucham ścieżki do Interstellar - nigdy w życiu nie powiem, że nie mają zejścia.

 

Właśnie tak mnie naszło, ile w sumie jest zamkniętych słuchawek, które nie mają wad zamkniętych słuchawek? Oprócz właśnie R-10 i może SRH-940?

 

Aha, jakie jest Twoje zdanie odnośnie Hifimana 801, miałem z nim styczność?

 

 

egomoim skromnym IMO fostex th-x00 niewiele zapożyczył z wad zamkniętych, sporo przestrzeni ma bez pogłosu zwrotnego

Edytowane przez mykupyku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i zgoda, graja monitorowo, co nie znaczy, ze naturalnie, po prostu sa plaskie i bez zycia, pewnie do studia idealne :).

Ale wiesz co to znaczy monitorowo?

Tak kontrolnie pytam.

 

Moim zdaniem oczekiwałeś tańszego zamiennika dla Fostexów, a o ile pamiętam, to pisałem, czego się po nich spodziewać.

W kategorii słuchawek w ogóle nie stawiam żadnych zamkniętych wysoko (no dobra, Sony MDR-R10). Natomiast w kategorii zamkniętych uważam, że są po prostu najlepsze, bo nie mają praktycznie żadnych z wad słuchawek zamkniętych. Nie dudnią, nie są przejaskrawione na dole, mają b. dobrą i precyzyjną górę, ale znowu nie przesadzoną (jak np. T70). Są w stosunku do LCD-XC czy X00 odchudzone, ale tak naprawdę to te 2 modele są przesadnie zagęszczone i ocieplone.

Aaa i zgaduję, że są raczej nowe. Właśnie nowe, nierozruszane porządnie, nie mają zejścia na basie.

 

Właśnie sobie na nich słucham ścieżki do Interstellar - nigdy w życiu nie powiem, że nie mają zejścia.

 

Właśnie tak mnie naszło, ile w sumie jest zamkniętych słuchawek, które nie mają wad zamkniętych słuchawek? Oprócz właśnie R-10 i może SRH-940?

 

Aha, jakie jest Twoje zdanie odnośnie Hifimana 801, miałem z nim styczność?

 

HM-801 grał bardzo gładko, ale góry tam było dość mało i była bardzo wygładzona. Z HFM najlepiej mi pasował HM-802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie tutaj mamy zgoła inny przypadek. Kolega próbuje dapami poprawić jakieś wady słuchawek. Według mnie karkołomna sprawa ale chyba został mu własnie już tylko qp1 do przerobienia.

 

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fatso, cóż to się wydarzyło, że przez dwa tygodnie takie zmiany nastąpiły w pierwszej trójce?

 

Z:

1. Colorfly C4

2. TEAC HA-90SD

3. Colorfly C10

Na:

1. TEAC HA-P90SD

2. Colorfly C10

3. FIIO X7

 

a gdzie te zmiany? bo w pierwszym poście po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności