Skocz do zawartości

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Shitstorm-coming.png

A tak w temacie bardziej. Do ludzi, którzy używali C4. Jest sens kupować go tylko pod CIEM/IEM? Nie zależy mi na baterii, obsłudze itd. liczy się tylko dźwięk. Mam taki pomysł, żeby po sezonie spadochronowym wziąć na kredyt używany zestaw Pro330v2 + C4Pro do domu i na tym zaprzestać (330v2 to najlepsze słuchawki jakie miałem w uszach, a C4... cóż, zawsze był dla mnie najpiękniejszym grajkiem) :)

CA harmony 8 pro najlepiej zagrały właśnie z C4, która dodała kolorów i życia. Na wszelkich astellach, qp1r, pono, cowon czy fiio była kiszka i słuchawki brzmiały sucho, bez polotu. Jak jest z pro330 tego nie wiem ale kilka osób którzy słuchali się wypowiedzieli i nie brzmi to zachęcająco.

Może warto napisać do Piotrka czy by Ci wysłał uniwersalną wersję pro330 i byś sobie posłuchał ich z C4, bo może Tobie się spodoba takie połączenie.

Edytowane przez Sajmon32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Piszesz tak jakby te moduly byly w cenie x7 :) 500zl za sama sekcje wzmacniajaca to tanio nie jest.

Jest. Porównaj do HiFiMana. Taki moduł od pełnoprawnego AMPa mobilnego różni się tylko brakiem baterii i potka. Dla mnie to sprzęt kompletny, przemyślany i ani mi się widzi zmieniać.

 

 

Jesli komus sie nie podoba jak gra to same wzmacniacze tego chyba calkiem nie zmienia

Bo ja wiem - DAC ten sam od... półtorej roku, a AMPów stacjonarnych przerobiłem mnóstwo w międzyczasie. Dźwięk zmieniał się całkowicie - podobnie jak przy zmianie modułu w X7.

 

potwierdzam, z am3 jest juz mega dobrze a zapewne na tym nie koniec... sprzet kompletny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Shitstorm-coming.png

A tak w temacie bardziej. Do ludzi, którzy używali C4. Jest sens kupować go tylko pod CIEM/IEM? Nie zależy mi na baterii, obsłudze itd. liczy się tylko dźwięk. Mam taki pomysł, żeby po sezonie spadochronowym wziąć na kredyt używany zestaw Pro330v2 + C4Pro do domu i na tym zaprzestać (330v2 to najlepsze słuchawki jakie miałem w uszach, a C4... cóż, zawsze był dla mnie najpiękniejszym grajkiem) :)

CA harmony 8 pro najlepiej zagrały właśnie z C4, która dodała kolorów i życia. Na wszelkich astellach, qp1r, pono, cowon czy fiio była kiszka i słuchawki brzmiały sucho, bez polotu. Jak jest z pro330 tego nie wiem ale kilka osób którzy słuchali się wypowiedzieli i nie brzmi to zachęcająco.

Może warto napisać do Piotrka czy by Ci wysłał uniwersalną wersję pro330 i byś sobie posłuchał ich z C4, bo może Tobie się spodoba takie połączenie.

Mi C4 brzmiał dobrze... bardzo dobrze, ale tylko z technicznymi, bardzo technicznymi słuchawkami ;)

Gdzie indziej już potrafiło być różnie... jednak mógłbym go sobie zostawić tylko dla synergii z Etami ER4S :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomy grania wedla spawna:

 

------------------Audio Nirwana-----------------------

-

- Er4s z dapem z którym łapią ultra synergie (c4 i c10 np)

-

-

-

-

-

-

-

- er4 z innymi dapami

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

- reszta iemów

-

-

-

-

- pchełki apple

 

 

;)

 

PS Ałdeło mi się nie zmieściły bo są wysoko ponad audio nirwaną a tam post crysisa już jest :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Fatso jakie różnice w brzmieniach DX80 i AK300 sprawiły o postawieniu tego pierwszego wyżej na liście? (jeśli jeszcze pamiętasz oczywiście ;) ). Jeśli ktoś ma porównanie obu grajków również bardzo chętnie usłyszę zdanie.

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiednie miejsce, ale chciałbym wspomnieć o połączeniu z Fiio Q1. Bardzo wielu klientów sklepu dokupuje ten model do tzw kanapek. Może nie miejsce na to, ale rozwiązanie budżetowe i chyba warto o nim wspomnieć. Nawet mając X5, X3 lub nawet DX90 wielu klientów zdecydowało sie na dokupienie Q1.

Nie mnie oceniać, ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Q1... i to zdecydowanie nie jest poziom X5 czy DX90, więc dla mnie bez sensu :|

+ po co kupować kombo DAC/AMP jak chce się używać tylko AMPa? Zawsze w tych samych pieniądzach będzie lepszy sam AMP.


Nie oceniam - rozpisuje tylko luźne przemyślenia... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC AMP podpinać do DAPa to też dziwny pomysł :D

 

E tam dziwny - teraz się nawet DAPa jako źródło do DAPa używa :D

 

Nie ma to jak dwa A&K sobie połączyć... :D

http://www.headfonia.com/picture-sunday-the-craziness-of-it-all/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DAC AMP podpinać do DAPa to też dziwny pomysł :D

 

E tam dziwny - teraz się nawet DAPa jako źródło do DAPa używa :D

 

Nie ma to jak dwa A&K sobie połączyć... :D

http://www.headfonia.com/picture-sunday-the-craziness-of-it-all/

Ja tam z ciekawości bym podpiął też. :) X7 na sabre do Q5 na 2xAKM4490...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Fatso jakie różnice w brzmieniach DX80 i AK300 sprawiły o postawieniu tego pierwszego wyżej na liście? (jeśli jeszcze pamiętasz oczywiście ;) ). Jeśli ktoś ma porównanie obu grajków również bardzo chętnie usłyszę zdanie.

Mnie po prostu bardziej pasuje balans tonalny DX80. Jest po prostu lepsze wrażenie dynamiki. AK300 jest w tym elemencie "dżentelmeńsko stonowany"

Mały update rankingu. Wraca DX90, którego nie mogę przestać słuchać od wydania FW 2.5.1. Tak się zgrał z moimi słuchawkami, że normalnie masakra. Chyba tylko przez wstrzemięźliwość nie wylądował na pudle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Fatso jakie różnice w brzmieniach DX80 i AK300 sprawiły o postawieniu tego pierwszego wyżej na liście? (jeśli jeszcze pamiętasz oczywiście ;) ). Jeśli ktoś ma porównanie obu grajków również bardzo chętnie usłyszę zdanie.

Mnie po prostu bardziej pasuje balans tonalny DX80. Jest po prostu lepsze wrażenie dynamiki. AK300 jest w tym elemencie "dżentelmeńsko stonowany"

Mały update rankingu. Wraca DX90, którego nie mogę przestać słuchać od wydania FW 2.5.1. Tak się zgrał z moimi słuchawkami, że normalnie masakra. Chyba tylko przez wstrzemięźliwość nie wylądował na pudle.

 

A słyszałeś może DX80 na najnowszym FW? Na 1.5.2. jest prawdziwa kosiara w porównaniu do wersji poprzedniej. Gdyby tylko nie to upierdliwe, zbugowane sortowanie plików w folderach po nazwie, a nie faktycznej kolejności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Fatso jakie różnice w brzmieniach DX80 i AK300 sprawiły o postawieniu tego pierwszego wyżej na liście? (jeśli jeszcze pamiętasz oczywiście ;) ). Jeśli ktoś ma porównanie obu grajków również bardzo chętnie usłyszę zdanie.

Mnie po prostu bardziej pasuje balans tonalny DX80. Jest po prostu lepsze wrażenie dynamiki. AK300 jest w tym elemencie "dżentelmeńsko stonowany"

Mały update rankingu. Wraca DX90, którego nie mogę przestać słuchać od wydania FW 2.5.1. Tak się zgrał z moimi słuchawkami, że normalnie masakra. Chyba tylko przez wstrzemięźliwość nie wylądował na pudle.

 

A słyszałeś może DX80 na najnowszym FW? Na 1.5.2. jest prawdziwa kosiara w porównaniu do wersji poprzedniej. Gdyby tylko nie to upierdliwe, zbugowane sortowanie plików w folderach po nazwie, a nie faktycznej kolejności...

 

Tak, i właśnie po tej serii upgradeów DX90 wylądował tam gdzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi tapatalk nawala, bo nie widzę w pierwszym poście linka

 

Edyt:

A już wiem czemu. Myślałem, że jakiś link do bloga tu był, a przecież nie było

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to wątek o SQ, ale sporo z nas traktuje to jak kopalnię wiedzy o DAPach, wiec napisze, ze TEAC dostał w najnowszym firmware obsługę plików. Jej brak to była dla mnie główna wada.

To znaczy, że teraz już można przeszukiwać muzykę po folderach tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności