Skocz do zawartości

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

E2 i shuffla to specyficzne playery bez ekranów - dla mnie i sądzę że dla sporej grupy innych osób również są bezużyteczne bo ja w danym momencie mam ochote posłuchać danego albumu i jak go odpalić? Nawet nie wiem czy on tam jest... :P

 

Bez przesady, w E2 po folderach można było skakać, a przy 4GB to się raczej w dyskografii we flaczkach nie pogubisz ;) .

 

Poza tym to był raczej player do wrzucania pojedynczych utworów, takie "de best of".

 

 

No i dlatego lepszy jest clip bo widzisz co masz na playerze a nie musisz skakać po 40 albumach (tyle wejdzie w mp3 na 4gb) żeby znaleźć akurat ten a potem się okazuje że w sumie go nie masz w pamięci..... Nie mówiąc już o tym że clip ma wejscie na karte sd co robi z niego pełnoprawnego playera na którego wrzucamy ileśtam giga muzyki i normalnie używamy. Mamy też normalny parametryczny eq i radio fm i dlatego właśnie uważam to może być najlepszy przenośny player ever. Upakowali wszystkie ficzery które musi mieć normalny odtwarzacz przenośny w pudełko zapałek. Nie twierdze że jest to najlepiej grający mały player tylko uważam że to najlepszy allrounder, nawet bez rockboxa jest ok a z nim to już w ogóle miazga.

Kilkaset albumów na 2gb to chyba się nie zmieści :)

Wybieranie wygląda tak, że przytrzymujesz u góry przycisk i klikając na boki forward/reverse zmieniasz playlisty które Ci czyta z ipoda głosem. Później możesz wejść też w daną playlistę i sobie sprawdzić jakiego słuchasz utworu klikając ten sam przycisk u góry tylko krótko.

 

No widzisz a do clipa załadujesz karte 128gb i możesz mieć kilkaset albumów :)

 

Ale dźwiękowo to są zupełnie inne ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego fiio x7 był sprzedawany z tym tragicznym modułem? Mogliby sprzedawać goły odtwarzacz, a klienci zapewne zupili by sobie AM3, który brzmi o niebo lepiej.

 

 

już na to FiiO wpadło i oferują X7 bez modułu oraz... X7 z modułem AM0, który jest tylko atrapą wzmacniacza, jakby ktoś chciał używać tylko DACa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment to mnie zastanawia po co wogóle było robić wymienne moduły? Zaczęli od słabiaka i w końcu doszli do czegoś sensownego tak jakby nie mogli zrobić playera od razu z am3. Słychać coś wogóle aby ktokolwiek inny zabierał się za robienie wzmacniaczy do x7 czy na tych od fiio już się rewolucja zakończy?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment to mnie zastanawia po co wogóle było robić wymienne moduły? Zaczęli od słabiaka i w końcu doszli do czegoś sensownego tak jakby nie mogli zrobić playera od razu z am3. Słychać coś wogóle aby ktokolwiek inny zabierał się za robienie wzmacniaczy do x7 czy na tych od fiio już się rewolucja zakończy?

 

Za małe są te moduły i nie ma zbyt wielu możliwych konfiguracji... Pewnie nikt się nie pokusi.

Robienie modułów biznesowo miało wielki sens, konsumencko już mniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ten moment to mnie zastanawia po co wogóle było robić wymienne moduły? Zaczęli od słabiaka i w końcu doszli do czegoś sensownego tak jakby nie mogli zrobić playera od razu z am3. Słychać coś wogóle aby ktokolwiek inny zabierał się za robienie wzmacniaczy do x7 czy na tych od fiio już się rewolucja zakończy?

 

Za małe są te moduły i nie ma zbyt wielu możliwych konfiguracji... Pewnie nikt się nie pokusi.

Robienie modułów biznesowo miało wielki sens, konsumencko już mniejszy...

 

 

Znowu jasnowidzem byłem ;)http://forum.mp3store.pl/topic/128026-fiio-x7/?p=1280946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trututu... moduły wymienne nie są głupim pomysłem

 

AM1 grał równo, ale ciut nudno i... cyfrowo

 

AM2 dodawał dynamiki, koloru, trochę ciepła, mniej cyfrowo

 

AM5 jeszcze nie mam, ale to taki AM2 jeszcze na sterydach

 

AM3 to najlepszy klocek do tej pory - równo, dynamicznie, czysto, wiernie, rozdzielczo i separacja i holo i przestrzeń... do tego daje kopa po balansie

 

a AM6 ma być dedykowany do hybryd...

 

a AM2a ma być AM2 ale bez koloryzacji...

 

i to pewnie nie koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitstorm-coming.png

A tak w temacie bardziej. Do ludzi, którzy używali C4. Jest sens kupować go tylko pod CIEM/IEM? Nie zależy mi na baterii, obsłudze itd. liczy się tylko dźwięk. Mam taki pomysł, żeby po sezonie spadochronowym wziąć na kredyt używany zestaw Pro330v2 + C4Pro do domu i na tym zaprzestać (330v2 to najlepsze słuchawki jakie miałem w uszach, a C4... cóż, zawsze był dla mnie najpiękniejszym grajkiem) :)

Edytowane przez Arkusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 + Pro330 może grać słabo. Synergia pomiędzy CA i C10 jest słabiutka, a te grajki Colorfly chyba aż tak bardzo się nie różnią, żeby się to odwróciło o 180 stopni.

 

Z Pro330 fajniej wypada C200, Aune M2 czy Shozy Alien (tu nawet kredyt niepotrzebny ;)).

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitstorm-coming.png

A tak w temacie bardziej. Do ludzi, którzy używali C4. Jest sens kupować go tylko pod CIEM/IEM? Nie zależy mi na baterii, obsłudze itd. liczy się tylko dźwięk. Mam taki pomysł, żeby po sezonie spadochronowym wziąć na kredyt używany zestaw Pro330v2 + C4Pro do domu i na tym zaprzestać (330v2 to najlepsze słuchawki jakie miałem w uszach, a C4... cóż, zawsze był dla mnie najpiękniejszym grajkiem) :)

Miałem takie połączenie. Nie gra to zbyt szczególnie ze sobą. Ale ja to nieciemowy jestem i to dla mojego ucha w ogóle nie była udana przygoda - szkoda, bo pod pewnymi względami to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jeśli chodzi o SQ na poziomie dobrym (bez fajerwerków) ,zgrabnym, czytelnym ekranie, prostej obsłudze, to kłaniają się Taczki 4 i 5. Pchełki, Doki, MOE grają na nich ładnie.Tak wiem, że IOS, iTunes, ALAC. Ale w szpitalu mnie nie zawiodły. Clipa nie miałem i nie chciałem. Miałem Fuze Plus chyba. SQ nawet, nawet. Obsługa marna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dap top jeśli chodzi o jakość dźwięku do ceny to Pono (ostatnio wisiał za 1250) i TEAC (w komisie za 1300). Patrzę i nie mogę uwierzyć. Pono jest bardziej organiczne a teac techniczny, ale obydwa to rewelacja. Jedyny lepszy grajek który słyszałem to Pioneer (bardziej w stronę teaca więc Pono zostało u mnie jako drugi dap). Tak, słyszałem Ak380, C4, miałem QP1R... Wszystko to oczywiście moje zdanie i rozumiem, że ktoś może wyżej stawiać opusa, jakieś ak lub c4.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jeśli chodzi o SQ na poziomie dobrym (bez fajerwerków) ,zgrabnym, czytelnym ekranie, prostej obsłudze, to kłaniają się Taczki 4 i 5. Pchełki, Doki, MOE grają na nich ładnie.Tak wiem, że IOS, iTunes, ALAC. Ale w szpitalu mnie nie zawiodły. Clipa nie miałem i nie chciałem. Miałem Fuze Plus chyba. SQ nawet, nawet. Obsługa marna.

No właśnie zastanawia mnie czemu nikt nie zrobił jeszcze konkurencji do taczki na andku. Buda i procek od np. Samsunga galaxy mini 2 i sekcja analogowa jak w fiio x3/dx50/xDuoo X3. Cenowo wyszłoby podobnie do taczki ale bez tych p#$##@÷×tych ograniczeń. I grałoby to z sensem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak komórka lepiej wie co chcę napisać...

Jak dla mnie moduły to super sprawa - napisałem rękę recenzję na jednym dapie a na mocno różnych źródłach - i teraz można się nie bać, że dap się nie zagra :F
Nie planuję zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak to jest jak komórka lepiej wie co chcę napisać...

Jak dla mnie moduły to super sprawa - napisałem rękę recenzję na jednym dapie a na mocno różnych źródłach - i teraz można się nie bać, że dap się nie zagra :F

Nie planuję zmieniać ;)

 

 

Tyle to się domyśliłem (ręka-recka-recenzja), ale to zdanie nadal nie ma sensu :P

 

@down ok, po zapoznaniu się z erratą (opracowaniem?), przekrzywieniu głowy i kilkukrotnym przeczytaniu na głos omawianego tekstu, w końcu załapałem, co autor miał na myśli :P

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...

 

Jeden DAP (NIE kanapka), a można otrzymać zupełnie różne sygnatury. Dla osoby, która często zmienia słuchawki, a chce mieć tylko jeden DAP (NIE kanapkę) jest to świetna opcja =)

Nie ma opcji, żeby coś się nie zgrało i można popróbować różnych konfiguracji przy nowych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...

 

Jeden DAP (NIE kanapka), a można otrzymać zupełnie różne sygnatury. Dla osoby, która często zmienia słuchawki, a chce mieć tylko jeden DAP (NIE kanapkę) jest to świetna opcja =)

Nie ma opcji, żeby coś się nie zgrało i można popróbować różnych konfiguracji przy nowych słuchawkach.

Piszesz tak jakby te moduly byly w cenie x7 :) 500zl za sama sekcje wzmacniajaca to tanio nie jest. Caly x3 II kosztuje przeciez 800zl. I caly czas dac zostaje ten sam. Jesli komus sie nie podoba jak gra to same wzmacniacze tego chyba calkiem nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jakby te moduly byly w cenie x7 :) 500zl za sama sekcje wzmacniajaca to tanio nie jest.

Jest. Porównaj do HiFiMana. Taki moduł od pełnoprawnego AMPa mobilnego różni się tylko brakiem baterii i potka. Dla mnie to sprzęt kompletny, przemyślany i ani mi się widzi zmieniać.

 

 

Jesli komus sie nie podoba jak gra to same wzmacniacze tego chyba calkiem nie zmienia

Bo ja wiem - DAC ten sam od... półtorej roku, a AMPów stacjonarnych przerobiłem mnóstwo w międzyczasie. Dźwięk zmieniał się całkowicie - podobnie jak przy zmianie modułu w X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności