Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ostatnie przygotowania do pojedynku gigantów. :)

DSCF0957.jpg

No i jak? Czy wybili się wzajemnie:)?

 

Może nie do końca, ale po pojedynku Teac wylądował w Komisie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Człowiek się zmienia i gust również z czasem się zmienia choć może nie aż tak bardzo. Kiedyś bym nawet nie pomyślał żeby mieć coś tak "paskudnie" brzmiącego jak Colorfly C4 i mający tyle wad. Dzisiaj jestem jego właścicielem i na chwilę obecną nie widzę godnego następcy. Przydałby się jeszcze tidal, lepsza bateria, 2 sloty na karty i jestem w niebie ale niestety to się jeszcze nie stało. Ostatnio słuchałem X7 z am3 i im dłużej słuchałem tym bardziej mi się podobał. Niestety ale po przesiadce na C4 usłyszałem znacznie lepszą kontrolę dolnych rejestrów, przyjemniejszą średnicę i o dziwo lepszą separację instrumentów, a słuchałem na CA Harmony 8.2, nad którymi poważnie się zastanawiam ale niekiedy wokale mi nie odpowiadają, być może w wersji custom byłoby lepiej.

Ciekawi mnie ten Pionek, bo ma wszystko to co bym chciał mieć w odtwarzaczu ale czy brzmi równie angażująco co C4? Tego właśnie chciałbym się w końcu przekonać...

 

IMG_0243.JPG

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sajmon32

Dokładnie to samo mógłbym napisać tylko zamiast "C4" wstawić "PONO"

Dodam, że po odsłuchu A&K300 vs. PONO, mam sporo wolnej gotówki, bo PONO po raz kolejny pokazało środkowy palec konkurentowi. W dodatku śmiejąc się złowieszczo. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krotko, pionek nie brzmi tak angazujaco :) Uzywam go juz jakis czas i jest super no ale.... no wlasnie nie ma tego czegos co maja colorflaje. Obsluga bajeczna, mocy nie braknie przy zadnych sluchawkach ktore mozna traktowac jako przenosne do dzwieku tez ciezko sie przyczepic. Super scena, separacja, rozdzielczosc, balans, kontrola no super wszystko. Wpinam c10 no dziwna scena, nie ma takiej rodzielczosci po czym nagle lapie sie na tym ze wow jak to realistycznie brzmi! Barwa zniewalajaca, cudowna, slodka ale bez zamulenia. Dzwiek bliski, intymny zamyka sie oczy i jest tylko muzyka. Najlepsze jest jednak oddanie trab, smyczkow i damskich wokali. Wierca w uszy w ten super przyjemny sposob tak jakby masowaly mi bebenki. Lepszy jest tez zarowno atak jak i oddanie delikatnosci niz na pionku. 100r dla mnie jest rewelacyjnym odtwarzaczem przenosnym ale colorfly jest czyms wiecej. Tak jakby upchneli stacjonarne klocki z lampami do przenosnego pudelka. C10+etymotici i mam emocje jak w staxach w dodatku przenosnie. Szkoda ze zapomnieli oprogramowanie napisac ;)

 

Idealem bylby pioneer z brzmieniem colorflaja jak dla mnie.

 

Pono mam na radarze ale tak jakbym zamienil siekierke na kijek. Tez jeden slot na karte, slabsza bateria i z tego co rozumiem obsluga tez nie powala.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn, możesz porównać Colorflaja do Mojo? Słuchałem DP-X1 (czyli brata bliźniaka Pionka, który jak zrozumiałem gra tak samo), i mógłbym w miejsce Colorflaja w Twoim opisie wstawić Mojo i wyszłoby na to samo. Kiedyś wybrałbym Pionka bez mrugnięcia okiem, ale dziś już nie jestem taki pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pono również oceniam wysoko ale to jednak C4 dla mnie brzmi przyjemniejszą barwą, muzykalną, ciepłą , gdzie nic nie zamula, a górka jest bardzo mocna. Kwesta gustu na co stawiamy i z czym to ma współgrać. Dla mnie mistrzem w kreowaniu sceny jest ak120 mk1 i jest nie do przebicia, po przesiadce na C4 od samego początku było słychać, że brzmi ona znaaaacznie węziej niż ak120 ale co ze mną zostało ;)? Kiedyś od razu bym odrzucił tak brzmiący odtwarzacz ale dzisiaj staram się szukać sprzętów, które przynoszą radość z obcowania z muzyką. Komuś się podoba pono, ak380 ,a innemu clip +. Grunt żeby czerpać przyjemność ze słuchania ulubionej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon32, dobrze powiedziane. Mnie C4 rozwala, jednak sporo moich zbiorów to jednak FLACki 24 i już przerabiałem temat z popcornem który to kapryśnie podchodzi do podawania na DACa FLACków powyżej 24/96. PONO to piękne muzykalne brzmienie, wspaniała holografia i szeroka obsługa formatów, a po modach z akumulatorem z 6 godzin mam ponad 10h na jednym ładowaniu. Wszystko co potrzebuję. ;) Ale na C4 się szykuje jako dopełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli dobrze pamiętam to ten Alien był bez oka znaczy się ekranu.

 

Roo_Volt, no właśnie jest tak jak mówisz. C4 jest okropnie kapryśna jeżeli chodzi o pliki i nawet z WAV ma problemy tzn. przycina się ( nie wspominając już o gęstych). Musiałem całą swoją bibliotekę gęstych plików i wav poprzerabiać na zwykłe flac'i 16bit. To ścinanie się wav występuje tylko na plikach znajdujących się na karcie ale w sumie obszedłem ten problem zmieniając po prostu wav na flac i po problemie. Już nie wspomnę ile dni mi zajęło konwertowanie i wgrywanie na karty... Pono odtwarza wszystko bez zająknięcia.

Edytowane przez Sajmon32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pono ma fajną obsługę. Przy C4 to nawet mistrzowską. Mnie w colorfly interfejs odrzucił na maksa. A dźwięk? Tu też uważam że Pono jest lepsze. Szczególnie jeśli chodzi o transparentnosc i separację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon32, owszem Alien nie ma ekranu. Ogólnie obsługowo jest upośledzony, szumi, a rozładowującą się baterię komunikuje zapętleniem ułamka sekundy utworu, który właśnie leciał. Ale za to świetnie brzmi i kosztuje jakieś 600-800 złotych (zależy jak się trafi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, no i powstaje Wall of Fame :)

 

Fatso, z racji tego iż Twój ranking cieszy się dużym zainteresowaniem i jest raczej niewiele tych liczących się na rynku popularnych DAP'ów, których nie miałeś okazji testować mam małą sugestię. Czy myślisz, że byłby sens umieszczenia pod Twoim rankingiem listy kilku tych najpopularniejszych DAP'ów, które z jakiś powodów nie trafiły jeszcze w Twoje ręce (o ile takie są :ph34r:)? Chodzi o to, że dzięki temu każdy mógłby zobaczyć, którego z nich przy tworzeniu rankingu nie brałeś w ogóle pod uwagę. Byłoby wtedy wiadomo że nie znalazł się w TOP 10 właśnie dlatego, że go do tej pory nie miałeś, a nie dla tego że został przez Ciebie nisko oceniony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mały update, no i powstaje Wall of Fame :)

 

Fatso, z racji tego iż Twój ranking cieszy się dużym zainteresowaniem i jest raczej niewiele tych liczących się na rynku popularnych DAP'ów, których nie miałeś okazji testować mam małą sugestię. Czy myślisz, że byłby sens umieszczenia pod Twoim rankingiem listy kilku tych najpopularniejszych DAP'ów, które z jakiś powodów nie trafiły jeszcze w Twoje ręce (o ile takie są :ph34r:)? Chodzi o to, że dzięki temu każdy mógłby zobaczyć, którego z nich przy tworzeniu rankingu nie brałeś w ogóle pod uwagę. Byłoby wtedy wiadomo że nie znalazł się w TOP 10 właśnie dlatego, że go do tej pory nie miałeś, a nie dla tego że został przez Ciebie nisko oceniony.

 

 

I nazwijmy temat "Ranking Dapów niesłyszanych przez Fatso"

 

:lol:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności