Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakiś "nasz"?

Nasz w sensie każdego z Nas osobno... Gdzieś w głowie.

 

Można i zrobić naszą "sondę". Każdy by po 3 wpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytanie bylo z serii gdyby, wiem ze brak mocy ale pytalem o punkt odniesienia do DX80 mniej wiecej bo go nie sluchalem, jesli ktos sluchal obu to prosze o odczucia.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jest jakiś "nasz"?

Nasz w sensie każdego z Nas osobno... Gdzieś w głowie.

 

Można i zrobić naszą "sondę". Każdy by po 3 wpisywał.

 

 

A ja bym proponował dać sobie spokój z rankingami (tym z wątku też) i wrócić do muzyki.

 

Poza tym jakoś nie widzę możliwości zrobienia takiego rankingu (abstrahując od tego, że prawdopodobnie każdy wpisywałby aktualnie posiadany sprzęt, żeby sobie humor poprawić), chociażby z uwagi na fakt, że osoby go tworzące nie miałyby przesłuchanych tych samych playerów. I tak, ja bym nie umieścił, przykładowo, Kałacha, Colorflaja, czy innego Tika, bo go nie słuchałem - i jak w ten sposób zrobić "nasz" ranking, hę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jest jakiś "nasz"?

 

Nasz w sensie każdego z Nas osobno... Gdzieś w głowie.

Można i zrobić naszą "sondę". Każdy by po 3 wpisywał.

A ja bym proponował dać sobie spokój z rankingami (tym z wątku też) i wrócić do muzyki.

 

Poza tym jakoś nie widzę możliwości zrobienia takiego rankingu (abstrahując od tego, że prawdopodobnie każdy wpisywałby aktualnie posiadany sprzęt, żeby sobie humor poprawić), chociażby z uwagi na fakt, że osoby go tworzące nie miałyby przesłuchanych tych samych playerów. I tak, ja bym nie umieścił, przykładowo, Kałacha, Colorflaja, czy innego Tika, bo go nie słuchałem - i jak w ten sposób zrobić "nasz" ranking, hę???

Nie jestem pewien czy tak by było. A jeśli nawet tak to zwykle te wybory były podejmowane bardziej świadomie niż w przypadku ludzi którzy ten temat w ogóle nie śledzą. To po pierwsze. Po drugie taki bardziej "zobiektywizowany" ranking pomógłby pewnie pomóc szukającym którzy nie maja czasu na śledzenie tematu i ograniczyłoby w pewnym stopniu ryzyko błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A jest jakiś "nasz"?

Nasz w sensie każdego z Nas osobno... Gdzieś w głowie.

 

Można i zrobić naszą "sondę". Każdy by po 3 wpisywał.

A ja bym proponował dać sobie spokój z rankingami (tym z wątku też) i wrócić do muzyki.

 

Poza tym jakoś nie widzę możliwości zrobienia takiego rankingu (abstrahując od tego, że prawdopodobnie każdy wpisywałby aktualnie posiadany sprzęt, żeby sobie humor poprawić), chociażby z uwagi na fakt, że osoby go tworzące nie miałyby przesłuchanych tych samych playerów. I tak, ja bym nie umieścił, przykładowo, Kałacha, Colorflaja, czy innego Tika, bo go nie słuchałem - i jak w ten sposób zrobić "nasz" ranking, hę???

A ja uważam, że każdy sobie może swój ranking układać i aktualizować go sobie jak chce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt synergii, bo ja Pono z DT990 bym postawił wyżej niż TEACa z DT990 (dużo wyżej), ale np. TEAC z Grado i K702 gra dużo lepiej niż Pono. Takie listy są zawsze obarczone dużą subiektywnością - gustem, towarzyszącym sprzętem, rodzajem słuchanej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos rozumie zasade takiego testu to jest ok, nie kazdy ma czas i srodki aby porownac tyle sprzetu. Mnie interesuje prywatna opinia jak cos brzmialo wzgledem czegos bo sam musialbym sie niezle natrudzic aby zrobic porownanie. Poza tym jak cos kupuje to stawiam plusiki za rozne rzeczy ktore mi sa potrzebne - to co ma najwiecej wygrywa jesli jest w tym akurat przypadku remis dzwiekowy.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos rozumie zasade takiego testu to jest ok, nie kazdy ma czas i srodki aby porownac tyle sprzetu. Mnie interesuje prywatna opinia jak cos brzmialo wzgledem czegos bo sam musialbym sie niezle natrudzic aby zrobic porownanie. Poza tym jak cos kupuje to stawiam plusiki za rozne rzeczy ktore mi sa potrzebne - to co ma najwiecej wygrywa jesli jest w tym akurat przypadku remis dzwiekowy.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Zx1 to poziom grania dx50. Jeżeli sq jest głównym wyznacznikiem to dx80 będzie znacznie lepszym wyborem, Zx100 zupełnie nieznany chyba "nam".

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wyboru "najlepszego" DAPa, tak jak np: najlepszego samochodu, gitary, lodówki itd. Każdy ma inne oczekiwania i potrzeby i na szczęście jest tyyyyle sprzętów do wyboru, że każdy znajdzie sobie coś dla siebie.

 

 

I niestety nie ma tu drogi na skróty, nikt nam nie powie co jest najlepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ recka ZX1jest już "stara", zgodnie z sygnaturką, Miłosz może mieć już inne poglądy. No i to Jego ranking a nie nasz...

Ech, to samo było jest np. z HSA Studio - recka pochlebna, a w rankingu ni ma. Ja sobie nie powtarzam, że to ranking Fatso - ja sprzedaję Studio :D .

ZX1 - zdania nie zmieniłem, dobry odtwarzacz (F886 to przecież to samo) - dałem na 21 :) Jednak top20 to top20, a nie top50, żeby się wszystko zmieściło. Różnice pomiędzy miejscami nie są jakieś kolosalne. Różnica wielu miejsc a w SQ niewielka.

HSA Studio - Nie mieści się w Top20, bo w tym dźwięku mi coś nie pasuje. Nie wiem co, ale jednak to "coś" mi nie daje się cieszyć ze słuchania Studio. To samo miałem z Cube C30. Niby wszystko w porządku, ale jednak coś mi nie dawało spokoju.

Pamiętam również że wtedy miałem AK120, który grał bardzo gładko, żadnych zakłóceń ani zniekształceń. Nie miało się wrażenia uzyskiwania dźwięku w sposób sztuczny. A w tych "chińczykach" jakaś sztuczność była. coś jak minimalne postrzępienia idealnie gładkiej powierzchni.

Nie wiem jak to lepiej opisać. Dokładnie dlatego Teac i Colorfly'e stawiam najwyżej - mają tą gładkość i naturalną lekkość w uzyskiwaniu dźwięku. Każdy inny jest dla mnie w większym lub mniejszy sposób wysilony. Nawet dzisiaj, z perspektywy czasu - AK120 gdzieś tam ten wysiłek w próby bycia idealnym wkładał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wszystko jasne. :) Zastanawia mnie jedno, dlaczego w sieci tak cicho o C10?

 

Bo ludzie często nie wiedzą co dobre lub ci co wiedzą siedzą cicho. Ja nie zamierzam. Kolejkowanie na C10 mam zaraz po OPUSie #1, więc krok po kroku będziemy wychodzić na światło dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale naprawdę M2 mińi wyżej niż ZX1 ??????? Telefon ? To czemu nie Note 4 albo S7 ?

A słyszał żeś ten telefoN

Ucziciwe powiem - nie.... Ale ostatnio słyszałem coś co miało w nazwie MX Note Pro. Grało dobrze ale nie lepiej od ZX-1.

@POZA KONKURSEM ;) - Zastanawia mnie - dlaczego nie może powstać DAP łączący zalety dźwiękowe dajmy na to osławionego Teaca lub QP1R z ekranem 5,3 cala i obsługą jak w Sony czy jakimś dobrym telefonie, może na Andku z Google Play, WIFI, Blutkiem, WY liniowym, WY Coax (optyk skutecznie bruździ w kanapkach przez drogie krótkie kable), WY zbalansowanym gapless, obsługą CUE, folderów. Oczywiście wiem,że bateria , nawet duża nie trzymałaby długo. Ale mogłaby powstać nakładka - powerbank. Taki DAP dla fanatyków.

Wciska nam się albo chińskie stalowe pudełka z dobrym dźwiękiem ale ubogie w obsłudze i dodatki albo coś jak SONY, to znowu słabsze wzmaki, jak Astelle to drogo a brak także "gadżetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale naprawdę M2 mińi wyżej niż ZX1 ??????? Telefon ? To czemu nie Note 4 albo S7 ?

A słyszał żeś ten telefoN

Ucziciwe powiem - nie.... Ale ostatnio słyszałem coś co miało w nazwie MX Note Pro. Grało dobrze ale nie lepiej od ZX-1.

@POZA KONKURSEM ;) - Zastanawia mnie - dlaczego nie może powstać DAP łączący zalety dźwiękowe dajmy na to osławionego Teaca lub QP1R z ekranem 5,3 cala i obsługą jak w Sony czy jakimś dobrym telefonie, może na Andku z Google Play, WIFI, Blutkiem, WY liniowym, WY Coax (optyk skutecznie bruździ w kanapkach przez drogie krótkie kable), WY zbalansowanym gapless, obsługą CUE, folderów. Oczywiście wiem,że bateria , nawet duża nie trzymałaby długo. Ale mogłaby powstać nakładka - powerbank. Taki DAP dla fanatyków.

Wciska nam się albo chińskie stalowe pudełka z dobrym dźwiękiem ale ubogie w obsłudze i dodatki albo coś jak SONY, to znowu słabsze wzmaki, jak Astelle to drogo a brak także "gadżetów.

 

Myślę, że z przyczyn marketingowo-zarobkowych. Pewnie mają już taki biznes plan rozpisany, ale na najbliższe 5-10 lat :P

Muszą nas przecież jakoś doić ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności