Skocz do zawartości

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak szufelka miała 32GB,a obsługę z cowona e2 (wgrywanie jak na dysk usb, foldery i skakanie po nich)... Cud malina:)

 

Cechy użytkowe to jedno, Fatso ocenia tylko SQ.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na opinię, że Cayin N5 szumi (szczególnie na wyjściu zbalansowanym) z bardziej skutecznymi słuchawkami, ktoś może potwierdzić/obalić?

 

Ja miałem Cayin i5 w którym wyraźnie poprawili (obniżyli) poziom szumów na wyjściu w stosunku do N5. I szum był na Harmony 8.2, może nie jakiś duży ale mi przeszkadzał. Więc z czulymi słuchawkami N5 będzie na pewno gorszy pod tym względem.

 

Tak na marginesie, nie wszystkie bardzo skuteczne słuchawki wyłapują szumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testowania Colorfly C4 (dzięki uprzejmości kolegi @Gourney) w końcu wiem czemu zajmuje on 1 pozycję w rankingu.

Na pewno to najlepszy tonalnie DAP, jakiego miałem przyjemność słuchać. Inne mogą nad nim górować zejściem basu, szerokością czy wielkością sceny muzycznej, być może też detalicznością, ale żaden nie daje takiej przyjemności z odsłuchów.

Zazwyczaj testując nowe urządzenia po pierwszych odsłuchach, które dają mi ogólny obraz, zaczynam doszukiwać się wad i porównywać z innymi. Słuchając C4 miałem gdzieś czy są jakieś niedociągnięcia i czy inne DAPy są w czymś lepsze - po prostu delektowałem się muzyką i nic innego nie miało znaczenia.

 

Testowałem C4 na serii Flare Audio, VSonic GR07C, Sony MDR-EX800ST i Sony MDR-1A (trochę też na TFZ S5 gen I). Z Flare Audio R2pro zagrał tak, że niczego więcej oczekiwać nie mogę od sprzętu muzycznego, niezależnie od przedziału cenowego.

 

Generalnie obsługa i UI nie są złe. Trzeba się tylko pogodzić z tym, że jest to wiekowy DAP i FLACi pociągnie jedynie w jakości CD (no, ale lepszej i tak nie ma;) - są tylko lepsze masteringi).

Gdyby działał jako DAC po USB to już bym go zamówił, a tak - zamówiłem Cayina C5DAC, który wg autora wątku gra bardzo podobnie. Czekam :)

Edytowane przez awayeah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w c4 jest Cirrus, a w cayin Burr Brown. Czy to kwestia sposobu implementacji w tych konkretnych modelach, za przeproszeniem, tego typu chipów, czy raczej to ich "szkoła grania" tworzy ten efekt, który opisujesz?

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w c4 jest Cirrus, a w cayin Burr Brown. Czy to kwestia sposobu implementacji w tych konkretnych modelach, za przeproszeniem, tego typu chipów, czy raczej to ich "szkoła grania" tworzy ten efekt, który opisujesz?

 

Te same DACi potrafią grać skrajnie różnie, a skrajnie różne potrafią grać bardzo podobnie ;)

 

Cirrus w C4 gra zupełnie inaczej niż ten w Luxury&Precision L3, któremu bliżej do dx90 w którym siedzi Sabre.

 

Nie wiem czy to sekcja wzmacniacza robi taką różnicę, czy też sama implementacja przetworników DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testowania Colorfly C4 (dzięki uprzejmości kolegi @Gourney) w końcu wiem czemu zajmuje on 1 pozycję w rankingu.

 

 

Miałem do niego wiele podejść, ale jego szpetota jest tak dojmująca, że nie dałem rady się przemóc. Człowiek chory na oczy i na głowę projektował to urządzenie. Najbrzydsze chyba urządzenie na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w tym rankingu liczy się tylko jakość dźwięku. Jednak najtańszy ibasso czy c10 to ok. 2 tysięcy (sklepowa cena). Fajnie byłoby, gdyby zrobiłby ktoś ranking dapów do tysiąca złotych, z wyłączeniem telefonów.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w tym rankingu liczy się tylko jakość dźwięku. Jednak najtańszy ibasso czy c10 to ok. 2 tysięcy (sklepowa cena). Fajnie byłoby, gdyby zrobiłby ktoś ranking dapów do tysiąca złotych, z wyłączeniem telefonów.

 

Zawsze jak przeglądam ranking to patrzę jaka cena za danego DAPa i tyle, po co następny podział? I tak facet się namęczyć musi żeby to jakoś ustawić a jeszcze przedziały cenowe... Swoją drogą, dla biedniejszych jak ja - przydałoby się aby widzocznych było kolejne 10 miejsc (tj rozszerzyć do 20 :woot: ale będzie pewnie ciężko...)

1.Shozy Alien

 

Słuchałeś Aliena i Ci się tak spodobał? Szkoda że nie ma wyświetlacza, bardzo intuicyjny grajek... Folderów też nie obsługuje podobno także już w ogóle po omacku...

Edytowane przez rayfe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shozy jest porównywany do poziomu c10, a szufelka nawet była w dwudziestce Fatso. Ale są to dapy bez okienek i użytkowo maja więcej minusów niż plusów. Dlatego większość (strzelam) omija takie odtwarzacze.

Ciekaw jestem jaka byłaby kolejność takich odtwarzaczy, jak xduoo x10, x3, shanling, ipody, sony a15, fiio x3 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shozy Alien

2.Shanling M1

3. Shuffle 4g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności