Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie okreslilbym dx80 jako slabiutki, to calkiem dobry grajek w dobrej cenie

Był w pierwszej 10-e.Gdzieś w połowie ? Potem spadł pod koniec stawki i w końcu zniknął.

Od pewnego poziomu jakości odtwarzania to decydują przede wszystkim nasze preferencje, a te każdy z nas ma inne.

 

ale tu jest oceniane SQ przez pryzmat użytkownika fatso

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład wymieniając DX80 na XDP-100R byłem pełen obaw, które okazały się bezpodstawne, bo to naprawdę duży skok jakościowy pod względem samego sposobu grania. Mało tego, Pionek to mój DAPowy End-game, z czego jestem ogromnie szczęśliwy tym bardziej, że zgrywa się fantastycznie z iBasso IT03 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie okreslilbym dx80 jako slabiutki, to calkiem dobry grajek w dobrej cenie

Był w pierwszej 10-e.Gdzieś w połowie ? Potem spadł pod koniec stawki i w końcu zniknął.

Od pewnego poziomu jakości odtwarzania to decydują przede wszystkim nasze preferencje, a te każdy z nas ma inne.

 

ale tu jest oceniane SQ przez pryzmat użytkownika fatso

 

Oczywiście, że przez pryzmat Fatso, dlatego napisałem : "decydują przede wszystkim nasze preferencje".

Fatso "przemiał" sprzętu ma duży, tak więc na pewno ten ranking jest wartościowy :)

Ja tam mogę, po przyzwyczajeniu słuchu, słuchać ze wszystkiego i jakoś specjalnie nie cierpię, bo i tak Muzyka jest najważniejsza.

 

W sprzętach nie toleruję dwóch rzeczy : głupawki softwarowej i "guziczkowej".

A brzmienie lepsze czy gorsze ? Ma "moja" muza lecieć z grajka - to mi daje radość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero żem spojrzał na Twoją reckę X1 v2. Tak z ciekawości - daleko mu do pierwszej dziesiątki? Tak z pamięci porównując go do Teaca (najlepszy SQ przenośny, jaki słyszałem), no to różnica zauważalna na korzyść rogatego, ale nie miażdżąca, w stosunku do ceny Fiio nokautuje (bo oba grajki kulawe pod względem UI i oprogramowania :D)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dx80 tak pół na biegu ale granie fajne, dół trochę za lekki jak dla mnie ale ogólnie przyjemniejszy niż fiio x5 którego niedawno nabyłem. No i interfejs w dx80 znacznie wygodniejszy :) Ale za fiio dałem 600zł a od dawna chciałem go przetestować i teraz to robię :) Planuję w przyszłości zastąpić stacjonarkę dapem ale nie wiem czy pomimo mojego niedoskonałego słuchu coś mi podejdzie pod granie na poziomie mojego nfb 1.32 albo chociaż da taką namiastkę i nie będzie droższe niż on sam jest warty...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

jestem ciekaw jakie to są różnice jakościowe (skok) między kolejnymi miejscami bo może sprawa rozbijać się o włos

którego nie ma co dzielić na czworo

Na dobrą sprawę są na tyle nieistotne (np. dla mnie), że Pionka używam i nie zamierzam póki co zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jestem ciekaw jakie to są różnice jakościowe (skok) między kolejnymi miejscami bo może sprawa rozbijać się o włos

którego nie ma co dzielić na czworo

Na dobrą sprawę są na tyle nieistotne (np. dla mnie), że Pionka używam i nie zamierzam póki co zmieniać.

 

do którego miejsca w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

X5 myślę, że nie. Dla mnie to taki przeciętny odtwarzacz, który niczego nie wnosi i jeszcze ma cyfrową górę ( być może softem to naprawią za jakiś czas). DX200 jeszcze nie słuchałem i jak tylko mi się skończy sesja to będę musiał ogarnąć czas na posłuchanie tego wychwalanego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłaby szansa, żeby poznać chociaż następną dziesiątkę lub więcej przedmiotowego rankingu (tak wiem jestem zachłanny :D) co by się zbliżyć do sprzętów bardziej dostępnych finansowo dla przeciętnego kowalskiego, który nie chce/nie może wskakiwać od razu do głębokiej wody?

Edytowane przez sheva_7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie shuffle 4g, swego czasu była w top 10

 

No i właśnie tutaj pojawia się ten problem. Osoby, które śledzą forum dłuższy czas pamiętają jakie sprzęty były w powyższym rankingu, a obecnie zostały z niego wypchnięte na dalsze pozycje. Osoba z młodszym stażem na forum lub ta, która nie zainteresowała się wcześniej tym tematem nie ma takiej wiedzy. Wyjątkiem są poszczególne posty, w których ktoś o danym grajku wspomni.

 

Tak wiem, że to tylko subiektywny ranking, jednak nie ukrywajmy tego, że nowicjusz w danym temacie, który nie przesłuchał takiej ilości sztuk przynajmniej na początku na czymś bazuje. Różnice widać zwykle po bezpośrednim porównaniu poszczególnych modeli. Powiedzmy przykładowo, że mamy wrażenie, że dane słuchawki/DAP grają bardzo dobrze. Ale po przesłuchaniu innego lepszego modelu okazuje się, że byliśmy w błędzie. Tylko skąd wiedzieć, że ten model będzie lepszy, skoro cena nie zawsze się przekłada na jakość brzmienia. Dlatego takie porównania osób, którym dane było obcować z większą ilością sprzętu, co do zasady uważam za bardzo wartościowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności