Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Nie denerwuj mnie, po recenzji byłem pewny, że już mam święty spokój jak chodzi o zakupy dapa. Dzisiaj posłucham i zobaczymy jak poradzi sobie z HD600 i Q701 w duecie z B1.

B1 jeszcze nie podpinałem, jak pisałem, najpierw "gołe" grajki oswajam.

Mnie X5 ( pierwsza wersja ) kojarzy się z bardziej technicznym - w znaczeniu, mniej przyjaznym dla ucha ( mojego ) graniem niż DX80.

 

DX80 w moim odczuciu nie jest demonem szerokiej sceny, ale gra zacnie.

Jeśli będziesz mógł, pożongluj softami, koniecznie.

 

edit : i proponuję o DX80 pisać w wątku o nim.

koniec OT

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj mnie, po recenzji byłem pewny, że już mam święty spokój jak chodzi o zakupy dapa. Dzisiaj posłucham i zobaczymy jak poradzi sobie z HD600 i Q701 w duecie z B1.

Prosze napisz swoje wrazenia po odsluchu :-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX80 + B1 to zdecydowanie poziom ak380 dźwiękowo. Gra to bardzo dynamicznie, lekko, jak z dobrego CD-eka. DX80 był bodajże na fw1.4.4

Ten wpis naprawdę więcej wniesie w wątku o DX80.

Nie śmiećmy już tu.

Fatso ma do nas anielską cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem tylko, dlaczego niektórzy mają taki ból tyła w tym temacie. Bo coś 10 razy droższe jest niżej w zestawieniu niż DAP X? Wydaje mi się, przede wszystkim, że niektórzy nie przeczytali nawet pierwszego postu, ba - nawet jego pierwszych linijek. Ja bym wśród swoich odtwarzaczy, które posiadałem, najwyżej umiejscowił Rio Karmę, a po niej s:flo2. Ale żadnego z tej dwójki nie poleciłbym jako typowego sprzętu portable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DX80 + B1 to zdecydowanie poziom ak380 dźwiękowo. Gra to bardzo dynamicznie, lekko, jak z dobrego CD-eka. DX80 był bodajże na fw1.4.4

sugerujesz że B1 psuje dzwiękowo DX80 ? Nie SONDZE!

 

Poziom ak380 stawiam wyżej od gołego dx80 co jest sprzeczne z twoim rankingiem. Mi się bardzo podobało połączenie z aune, dodał mu kopa i życia, barwności.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dx90 juz byl lepszy niz ak380 wiec mnie to nie dziwi :)

Dx90 + B1 to zwlqszcza na sluchawkach duzych, ale nawet portable jak pm3, to byla juz cala klasa lepiej niz ak380. W tym porownaniu kalach sie po prostu dusil...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda... Dlatego o czystuch dx80 i dx90 glownie mowa.

B1 to ja dalem jako przyklad jak mozna odskoczyc z jakoscia w madal wielokrotnie nizszej cenie.

Swoja droga czas posluchac dx80 bo nowy pomysl sie w glowie pojawil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda... Dlatego o czystuch dx80 i dx90 glownie mowa.

B1 to ja dalem jako przyklad jak mozna odskoczyc z jakoscia w madal wielokrotnie nizszej cenie.

Swoja droga czas posluchac dx80 bo nowy pomysl sie w glowie pojawil :)

 

Oj, można, można odskoczyć.Np.taka mała "popierdułka" jak A15 spięta z B1 nabiera zupełnie innej jakości.

Czy ów pomysł może wyskoczyć z głowy "na karty" Forum ?

 

Sam ranking to tak naprawdę ranking preferencji odsłuchowych Miłosza.

Każdy ma swój ranking, a o "lepszości" jednych świąt nad drugimi to już tyle było, że szkoda atramentu na to ...

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są trzy :D ale liczyłem na np "bo więcej szczegółow" "bo muzykalny ale nie koloryzuje" (ok tu jest więcej słów ale "dwa trzy słowa" to zwrot potocznie grzecznościowy sugerujący niewymagalność słowotoku ;) do tego nie należy go brać dosłownie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - bawię się nim od dwóch tygodni i ma dużo szczegółów, jest muzykalny i nasycony. Wbrew opiniom osób, które miały go pół godziny, jest bardzo wygodny w użyciu i całkowicie bezproblemowo działa jako dac Android, pc i samodzielny grajek. Szczerze polecam. Odsyłam też do recenzji Fatso - w niej wyjaśnił szczegółowo, dlaczego jest taki dobry. Mogę dodać jeszcze od siebie, że świetnie pędzi CIEMy (0 szumu przy bardzo czulych Lime Ears Aether) i duże słuchawki (wspaniała synergia z K702 i i Grado sr60e).

PS. Może być wspaniałym narzędziem samoobrony ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lajków ale jutro nadrobię, dzięki hehlok, reckę czytałem, ale takie dwa trzy słowa po ostygnięciu wrażeń zawsze w cenie. Bardzo, bardzo dzięki. :) Bardzo na plus brak szumów, ostatnio eksperymentuję z jak najcichszym słuchaniem i niestety DX50, choć go lubię, to szumi po prostu i tyle a X3 to już trochę inna i nie ta bajka, za to DX80, za którym trochę chlipię a można powiedzieć, że go trochę osłuchałem, aż o tyle więcej od teaca tańszy nie jest, bo w sumie czy 1,6 k czy 2 z hakiem k to mniej więcej niewielka różnica jak się wcześniej max 1k wydawało ;) Ale, teaca nie słyszałem i coś czuję, że ciężko będzie kogoś we Wrocku o paredziesiąt minut sam na sam z tym cudeńkiem, zmolestować ;) nawet popierając to dobrym trunkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Nie konfrontuje teaca z dx80... Konfrontuke go z dx80+aune b1 .

Dopiero w tym zestawieniu nest wyrownany pojedynek...

 

Co do odsluchu daj znac... Jak jeazcze jedna rzecz sprawdze to moze we wroc bedzie teac na sprzedaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności