Skocz do zawartości

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odpowiedzieć za nich. Na pewno nie zawsze na tych samych słuchawkach bo jak każdy chyba żonglują trochę sprzętem a tych dapów słuchali na przełomie kilku lat. Nie zaniża to jednak końcowej oceny konkretnych grajków ponieważ na bank słuchali konkretnego grajka na kilku rożnych słuchawkach i potrafili wyłapać ich wady i zalety.

W sumie, piszę to z własnego doświadczenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie np. taczka 1G szumi niemiłosiernie... 2G i 4G niczego nadzwyczajnego nie reprezentują...

 

P.S. Co ze s:flo2? :(

Edytowane przez Arkusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? - mój nowiuśki Pioneer do d...y! A taki był ładny "amerykanski". Sprzedać i kupić coś z listy?

Nieee. Dajcie posłuchać jeszcze troszkę...

xDuoo x3 jednak zostawię bo maluśki, wygodny i tez gra ładnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tawariszcz Paraszutist - Taczki 4 , 5 charoszyje !

 

chyba już bym wolał akacza 120 :)

 

кстати, должен ответить совершенно по другому, но не буду ;)

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie rozumiem 19. i 20. ...

 

"кстати, должен ответить совершенно по другому, но не буду"

Ja nie ponimaju eta :\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do @Fatso i @grubego mieliście masę DAPów ale czy zawsze słuchaliście ich na tych samych słuchawkach? No bo mogło się tak stać ze sprzęt w danej chwili się nie zgrał i DAP powędrował na koniec listy :)

Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć niż Kommel napisał. Ale w pewnym momencie, masz już tyle sprzętu za sobą, że czasami nawet kilka minut wystarczy, żeby połapać analogie i synergie, nawet nie słuchając ich na raz.

 

Wiesz jakie połączenie wywołują jakie zmiany, a nigdy nie miałem tak, że wymieniałem na raz całą swoją stajnię. Zawsze zostawały jakieś elementy pozwalające na zrozumienie co by się stało jeśli zestawiłbym ze sobą sprzęty których akurat nie mam pod ręką.

 

Pamięć samego brzmienia jest zawodna, ale już pamięć o tym jaka zmiana sprzętu wywołała jaką zmianę w dźwięku nie.

 

Poza tym dochodzi też wspomnienie samego wrażenia jakie sprzęt wywarł. Na szczęście nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby nie docenić sprzętu nawet jeśli nie wpasował się mój gust.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę tylko, że z DAPami jest coraz gorzej i coraz drożej, biorąc pod uwagę granie, obsługę , ergonomię, gapless , projektowanie menu.

Dojdzie do tego, że niektóre smartfony zaczną grać lepiej niż DAPy ze średniej półki.

 

Taczki nie są ósmymi cudami audiosfery, ale ja wolę je niź ostatnie produkty Fioo i iBasso (X7 i 80 jeszcże nie znam, zaznaczę). 120tka nadal trzyma poziom i nie zawstydzają jej nowe produkty AK.

 

Nie wiem, czemu dysponując doskonałymi kośćmi, inżynierowie jakoś nie mogą utrafić z aplikacją a potem dobrać do tego obudowę i obsługę. No i Ci programiści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam się w 100% co do pierwszych dwóch pozycji. Na trzeciej dałbym ZX2 w wersji skośnej

Nie wiem jak Zx2 ale ZX1 europejski po wylaczeniu jednej uslugi staje sie japonskim z moca wystarczająca dla spires ilości duzych słuchawek

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A mógłbyś mi powiedzieć co to za usługa? :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś podejrzewam, że Twój iMod z E12A gra lepiej niż X5-2. Przed zakupem koniecznie posłuchaj, porównaj

 

Ale ja myślę o uber-kanapce - X5K + E12A :> To już byłby mój ultimate set, bo X5K sam w sobie jest spoko, więc gdzie kanapka nie może, tam solo da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadzam się w 100% co do pierwszych dwóch pozycji. Na trzeciej dałbym ZX2 w wersji skośnej

Nie wiem jak Zx2 ale ZX1 europejski po wylaczeniu jednej uslugi staje sie japonskim z moca wystarczająca dla spires ilości duzych słuchawek

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A mógłbyś mi powiedzieć co to za usługa? :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Usluga nazywa sie AFAIR sound enhancement. Trzeba jeszcze wylaczyc clear sound + w standardowym odtwarzaczu i zrestartowac grajka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso 1.Colorfly C4?

Stuk w słuchawkach przy starcie/wyłączaniu grajka,gapless( w moim chyba nie ma,chyba,że mam stary soft) :)

 

 

Oceniałem tylko SQ, żadnych dodatkowych funkcji. Nie brałem też pod uwagę żadnych wad użytkowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Ty myślisz, że po co ten kij w mrowisko.

 

Chociaż trochę zawiedziony jestem, miałem nadzieję na większą wojnę oburzonych :)

 

Widocznie ludzie się już nauczyli czytać ze zrozumieniem. :D To jest ranking Fatso i o czym tu dyskutować? Mówić Fatso, co się jemu bardziej podoba? :) Wątek do zamknięcia. :P

Fatso, a jakbym zapytał (z czystego lenistwa), które dwa, trzy playery mają najlepszy stosunek jakość-cena? (I do tego zagrają z Ety ER4)

iRiver E10 oraz Ramos RM850 a potem długo nic. Za każdego z nich dałem 200zł za nówkę. No a np. takiego Cowona P1 jak słuchałem, to nie wiedziałem o co halo i za co 4,5k? W skali względnej świat DAPów odfrunął jeszcze bardziej niż audiofilska stacjonarka.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

 

A Ty myślisz, że po co ten kij w mrowisko.

 

Chociaż trochę zawiedziony jestem, miałem nadzieję na większą wojnę oburzonych :)

 

Widocznie ludzie się już nauczyli czytać ze zrozumieniem. :D To jest ranking Fatso i o czym tu dyskutować? Mówić Fatso, co się jemu bardziej podoba? :) Wątek do zamknięcia. :P

Fatso, a jakbym zapytał (z czystego lenistwa), które dwa, trzy playery mają najlepszy stosunek jakość-cena? (I do tego zagrają z Ety ER4)

iRiver E10 oraz Ramos RM850 a potem długo nic. Za każdego z nich dałem 200zł za nówkę. No a np. takiego Cowona P1 jak słuchałem, to nie wiedziałem o co halo i za co 4,5k? W skali względnej świat DAPów odfrunął jeszcze bardziej niż audiofilska stacjonarka.

 

 

Właśnie widzę, że nieźle odfrunął, jakieś DAPy na CS4398 po kilka tyś PLN :) Ps. szkoda, że ten iRiver nie obsługuje FLACów.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności