Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Sport

Play

Recommended Posts

Zgadza się, Gruzja też dobre mecze grała, zespół walczaków. Też będę kibicował Hiszpanii, dobrze się ich ogląda, chociaż przydałby się im środkowy napastnik z prawdziwego zdarzenia, bo Ferran i Morata kopią się po czołach :D Olmo wczoraj wszedł za Pedriego i takie piły grał, miód, super przegląd pola ma ten młody chłopak. Po prostu dobrze się ich ogląda, na skrzydłach dwóch szybkich gości, którzy lubią pokręcić - fajny zespół. 

• Like 2

21 minut temu, Najner napisał(a):

na skrzydłach dwóch szybkich gości, którzy lubią pokręcić

Mój syn jest fanem Lamine Yamala - chyba głównie dlatego, że to jego rówieśnik. Za parę lat być może Yamal będzie uważany za następcę Messiego czy CR7. Pierwsza bramka to po jego asyście - idealnie dograł do nadbiegającego Olmo. Po dwóch zmianach, gdy zdjęto już Yamala i Williamsa, Hiszpania straciła nieco siłę ognia... ale i tak okazało się, że na Niemców wystarczyło.

A to moi prywatni faworyci, którzy już niestety odpadli:

georgia-kvaratskhelia-euro2024.jpg?auto=

• Like 1

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

Synek chyba zadowolony ;) Ależ ten Yamal ma potencjał.

No, jedna z ładniejszych bramek turnieju. Podobną Arda Guler strzelił w meczu z Gruzją. W  ogóle Yamal piłkarzem meczu,  i to o taką stawkę.  Hiszpania z taką grą zasługuje na mistrza.

Szkoda że dogrywki nie było, bo mecz się super oglądało. Ja liczyłem nieco bardziej na Francję, ale cieszę się także ze względu na hiszpańskich madridistas. Do tego skrzydła Nico & Yamal robią im robotę, a drużyna potrafi wygrywać nawet przy absencji Carvajala czy Pedriego. Nie umniejszając jakości temu drugiemu, Dani Olmo super zagrał w tych dwóch meczach. Francuzi też mają świetną pakę, bo Camavinga czy Barcola rozruszali ich grę, ale widać że pomału chyba czas Deschampsa się kończy. Ponoć Zizou zaklepał już szamana na 2026 :)

To co, dzisiaj "Hey Jude" czy "Klątwa Kane'a"? :D

7 minut temu, Undertaker napisał(a):

Nico

Przydałby "mi" się ten skurczybyk w Barcelonie, fajne skrzydła by tworzył z Yamalem.

7 minut temu, Undertaker napisał(a):

Dani Olmo super zagrał w tych dwóch meczach

Fakt, w zasadzie jak zmienił Pedriego z Niemcami, to chyba nawet wyszło to Hiszpanom na lepsze, bo gość gra kosmos bez kompleksów przeciwko gigantom.

8 minut temu, Undertaker napisał(a):

Camavinga czy Barcola rozruszali ich grę,

Właśnie nie rozumiem czemu nie grali od początku. Widać po nich, że motorycznie lepsi od kumpli z zespołu, Dechamp moim zdaniem bez większego pomysłu tę repkę prowadził. 

9 minut temu, Undertaker napisał(a):

dzisiaj "Hey Jude" czy "Klątwa Kane'a"? :D

Ani jedni ani drudzy mnie nie przekonują na tym turnieju, ale ze względu na to, że lubiłem ich od czasów Overmarsa, Bergkampa i Kluiverta - pomarańczowi ;)

• Like 1

7 godzin temu, Undertaker napisał(a):

Dani Olmo super zagrał w tych dwóch meczach.

Piłkarski geniusz, bawi się w polu karnym, jak chce - i już zaliczył 3 trafienia na tym Euro.

6 godzin temu, Najner napisał(a):

Ani jedni ani drudzy mnie nie przekonują na tym turnieju, ale ze względu na to, że lubiłem ich od czasów Overmarsa, Bergkampa i Kluiverta - pomarańczowi

Tym razem ja inaczej - zawsze miałem słabość do Harry'ego Kane'a. Może wreszcie Anglia się przebudzi? No i te aroganckie komentarze Koemana po meczu z Polską też decydują, że kibicuję Anglii. Ale w finale nie ma mocnych - tylko Hiszpania.

• Like 1

9 godzin temu, Undertaker napisał(a):

To co, dzisiaj "Hey Jude" czy "Klątwa Kane'a"? :D

Nie lubię ani jednych, ani drugich, ale Holandia bardziej zasłużyła, żeby zostać. Anglia przynudzała na tych Euro podobnie jak Włosi. Tamtych już nie ma, gentlemanom też wypada spakować walizki. Oranje pomogą przy pakowaniu. 

Szkoda że dogrywki nie było, bo mecz się super oglądało.

Fakt, oglądało się super - ale rano trzeba było wstać do pracy, więc się cieszę, że dogrywki nie było ;) 

29 minut temu, majkel napisał(a):

Anglia przynudzała na tych Euro podobnie jak Włosi.

Włosi jednak bardziej przynudzali - największa żenada nie tylko na tym Euro, bardzo dobry bramkarz tyko ich ratował przed wyższymi porażkami, u Anglików przynajmniej Bellingham czasem błyśnie. W sumie mnie tam wsio rawno, czy wygra Anglia, czy Holandia - moja sympatia tylko minimalnie w stronę Anglii. Teoretycznie ani jedni, ani drudzy nie powinni dać rady Hiszpanom (po odpadnięciu Polski i Gruzji teraz im kibicuję) - ale wiadomo, nie takie cuda się zdarzały. Dopóki piłka w grze... ;) 

Jak dla mnie te Euro jest słabe. Wielkie reprezentacje ze swoimi gwiazdeczkami grali zachowawczo, oszczędnie i było w tym zbyt dużo szachowania. Jedynie Gruzja i Turcja szła na całość i można było zawiesić na nich oko bo to były najciekawsze mecze turnieju. Hiszpanie momentami też spoko ale cała reszta to nudziarze 😴 Mało strzałów, mało woli walki, bardzo niski poziom techniczny i skuteczność zawodników w ataku patrz m.in. CR7, BMWbappe, Felix i cała reszta gwiazdeczek. Najbardziej zawiodłem się na Włochach. W pierwszym meczu dali nadzieję na ciekawe mecze ale w kolejnych to już moje oczy krwawiły. Mistrzostwa świata o wiele ciekawsze bo w szczególności reprezentacje z Ameryki Południowej pokazują dużo więcej niż kowale i drewniaki z Europy. 

Edited by x86

18 godzin temu, Najner napisał(a):

Przydałby "mi" się ten skurczybyk w Barcelonie, fajne skrzydła by tworzył z Yamalem.

Ponoć Laporta już się chwalił transferem? :D Ku niezadowoleniu Basków, ale zobaczymy. 

Fakt, w zasadzie jak zmienił Pedriego z Niemcami, to chyba nawet wyszło to Hiszpanom na lepsze, bo gość gra kosmos bez kompleksów przeciwko gigantom.

Wychodzi na to że Toni Kroos zrobił Hiszpanom przysługę ;) Tak pół żartem-pół serio, bo kontuzje to nigdy ni jest coś dobrego, szczególnie dla samego zawodnika, wiadomo. Inna sprawa że tego biednego Pedriego to strasznie zajechali, bo pamiętam że tak się chwalili tymi 72 meczami, a tu jednak te wszystkie minuty nie pozostały bez znaczenia przy tych różnych urazach. 

Właśnie nie rozumiem czemu nie grali od początku. Widać po nich, że motorycznie lepsi od kumpli z zespołu, Dechamp moim zdaniem bez większego pomysłu tę repkę prowadził. 

Może ma swoją hierarchię której się uparcie trzyma. Ja z wiadomych względów też wolałbym i Camavingę, ale i Mendy'ego w pierwszym składzie. Chociaż Theo trudno coś zarzucić i bez niego ofensywa Francji jeszcze bardziej by straciła. No ale skoro i tak męczyli bułę na tym turnieju to może Hiszpanom trudniej by było sobie tak hasać w polu karnym jak Dani Olmo to wczoraj zrobił. Teraz można gdybać. 

Ani jedni ani drudzy mnie nie przekonują na tym turnieju, ale ze względu na to, że lubiłem ich od czasów Overmarsa, Bergkampa i Kluiverta - pomarańczowi ;)

Ja to miałem dawno temu koszulkę Kluiverta nomen omen z Barcelony zdaje się, a jeśli chodzi o Holendrów to z nimi pierwszy kto mi się kojarzy to Edgar Davids z tymi swoimi okularami i dredami :D Do tego oczywiście "kolonia Holenderska" w Realu za czasów Calderona ze Sneijderem i Van Der Vaartem na czele, ale także genialny (szkoda że tak krótko) Ruud Van Nistelrooy, bo o flopie Drenthe szkoda gadać :D

No ale Anglia to Jude Bellingham więc ja tam będę za nimi mimo wszystko, choć pewnie te kilka lat temu też bym bucom nie kibicował ;)

9 godzin temu, majkel napisał(a):

Nie lubię ani jednych, ani drugich, ale Holandia bardziej zasłużyła, żeby zostać. Anglia przynudzała na tych Euro podobnie jak Włosi. Tamtych już nie ma, gentlemanom też wypada spakować walizki. Oranje pomogą przy pakowaniu. 

Może tak być, że pomogą, jeszcze jak @kumantaktyki obmyśli do współki z Darkiem Szpakowskim i Wielkim Borem Matim to szalejącego reportera Romana Kołtonia będzie trzeba żeby to potem wszystko przeanalizować w studio ;)

9 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Dopóki piłka w grze... ;)

I tego się trzeba trzymać :D

6 godzin temu, x86 napisał(a):

Jak dla mnie te Euro jest słabe.

To się łączy z tym: 

6 godzin temu, kuman napisał(a):

niestety to już nie jest turniej, tylko produkt....

turniej rangi mistrzowskiej grają zespoły które mogą się o taki tutuł ubiegać....

16 było już za dużo, nie mówiąc o 24 !!!!

A Uefa chce z Fifą jeszcze jakieś klubowe mundiale rozszerzać, ligi mistrzów robić w stylu szwajcarskim czy jakim tam, nie wiadomo co jeszcze. 

Mocno madrycko podchodzisz do repek :P

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

Edgar Davids

Kochałem gościa.

Godzinę temu, Undertaker napisał(a):

Ponoć Laporta już się chwalił transferem?

Temu klaunowi nie ma co wierzyć, także nawet nie słucham jego wypocin ;)

Na razie dobre meczycho, na papierze zapowiadało się tak sobie, a chłopaki coś tak kopią jednak i nawet biegają :D Swoją drogą dwa lata temu pewien filmik internetowy mnie zepsuł i od tamtego czasu za każdym razem, kiedy słyszę "England", to mam przed oczami i uszami poniższego ananasa:

• Haha 2

A Uefa chce z Fifą jeszcze jakieś klubowe mundiale rozszerzać, ligi mistrzów robić w stylu szwajcarskim czy jakim tam, nie wiadomo co jeszcze. 

Za te miliony które zarabiają niech za*******ają. Odpoczną po skończeniu kariery. Jeszcze nad ciężkim losem piłkarzyków będziecie płakać? Grać i nie narzekać. Nie znoszę faceta, ale tu dobrze powiedział (co prawda na temat presji, ale dotyczy to też ogólnie):

borek piłkarze - Szukaj w Google

• Like 1
  • Thanks 1

W dniu 10.07.2024 o 21:40, Najner napisał(a):

Mocno madrycko podchodzisz do repek :P

Zgadza się :) Generalnie jak już robią te przerwy od klubowej piłki to trzeba sobie szukać motywacji do oglądania piłki reprezentacyjnej, tym bardziej że nasi piłkarze nas raczej nie rozpieszczają (wiadomo że chętnie bym się emocjonował Polską w finale Euro ale jest jak jest). 

W dniu 10.07.2024 o 21:40, Najner napisał(a):

Na razie dobre meczycho, na papierze zapowiadało się tak sobie, a chłopaki coś tak kopią jednak i nawet biegają :D

Jak dla mnie meczyk super i półfinały ogólnie dowiozły. Teraz chwila odpoczynku od tej jakże niesamowitej imprezy i czas na finał :D

16 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Za te miliony które zarabiają niech za*******ają. Odpoczną po skończeniu kariery. Jeszcze nad ciężkim losem piłkarzyków będziecie płakać? Grać i nie narzekać. Nie znoszę faceta, ale tu dobrze powiedział (co prawda na temat presji, ale dotyczy to też ogólnie):

Tu nie chodzi o płakanie nad losem piłkarzy, tylko zwyczajnie o chęć oglądania piłki nożnej na najwyższym poziomie, a nie jakieś za przeproszeniem starcia ogórków bo romantyczna uefa czy fifa wpuszczają jak najwięcej reprezentacji na turnieje czy tworzą coraz to nowe rozgrywki byleby hajs im się zgadzał. Choć paradoksalnie to na tym turnieju poza nielicznymi wyjątkami starcia "mniejszych" bywały ciekawsze :D

• Like 1

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Jak nikt nie będzie oglądał to te nowe rozgrywki padną. Każdy marudzi, a potem z wypiekami ogląda jak leci.

O to to, fani piłki nożnej to czasem książkowy przykład syndromu sztokholmskiego. Co by się nie działo, będą z wywalonym językiem biec.

FIFA czy UEFA mogłaby nakazać robienia klocka prze piłkarzy na otwarcie meczu a i tak byłyby dyskusje który piłkarz to najlepiej robi.

O ile pierwsze mecze były spoko, to gdzieś od końcówki 2. kolejki fazy grupowej to to przecież nuda była przez całe Euro niemal, odpuściłem i tylko ew. skróty po meczu przejrzę, może finałoglądnę. Zazdroszczę samozaparcia osobom, które to wszystko oglądały i jeszcze jakieś emocje w tym widziały.

10 godzin temu, Undertaker napisał(a):

Choć paradoksalnie to na tym turnieju poza nielicznymi wyjątkami starcia "mniejszych" bywały ciekawsze :D

Otóż to: Gruzja, Albania, nawet Turcja - bez żadnego udawania, po prostu dawali z siebie wszystko.

Godzinę temu, kubachim napisał(a):

O ile pierwsze mecze były spoko, to gdzieś od końcówki 2. kolejki fazy grupowej to to przecież nuda była przez całe Euro niemal, odpuściłem i tylko ew. skróty po meczu przejrzę, może finałoglądnę. Zazdroszczę samozaparcia osobom, które to wszystko oglądały i jeszcze jakieś emocje w tym widziały.

Niektóre mecze to był skuteczny środek nasenny. Nawe duński dynamit okazał się niewybuchem. O Włochach już pisałem - żenada wszech czasów. Tylko Hiszpania gwarantowała grę na jakimś przyzwoitym poziomie.

PS. Ze mnie taki kibic, co ogląda tylko Euro i Mundiale - czyli interesuję się piłką nożną co dwa lata ;)

Edited by Bednaar

Za długie te wszystkie turnieje, 16 drużyn to max na takie coś jak mistrzostwa Europy. Za dużo meczów, kombinowanie z trzecimi miejscami, w efekcie lepsi od startu oszczędzają się po sezonach w lidze i najwyżej taka Gruzja czy Turcja chcą powalczyć.
No i dochodzimy do punktu, gdzie ludzie chcą oglądać jakość, a najbardziej zapamiętany został mecz europejskich średniaków, bo walczyli. Walkę to i w okręgówce można obejrzeć na lokalnym stadionie.

Takie dodatkowe pytanie dla ludzi bardziej obcykanych - dlatego turniej rangi mistrzowskiej, gdzie mamy medale itd. nie ma meczu o 3. miejsce? O ile kojarzę to na mundialu graja o brązowy medal, a na Euro chyba nigdy nie było.

12 minut temu, Bednaar napisał(a):

PS. Ze mnie taki kibic, co ogląda tylko Euro i Mundiale - czyli interesuję się piłką nożną co dwa lata ;)

Ja jeszcze gorzej, bo najczęściej to jestem kibic finałowo-półfinałowy (podobnie finał Ligi Mistrzów sobie obejrzę i to tyle z oglądania piłki nożnej) ;) Ale coś mnie podkusiło tym razem, żeby te mecze oglądać - luzy w pracy to mogłem w tle odpalić. Może mój organizm na taką dawkę kopania piły nie jest gotowy. Zaraz Wimbledon się kończy, potem igrzyska startują - będzie więcej różnorodności to śledzenia w tle ;)

Edited by kubachim

6 minut temu, kubachim napisał(a):

Zaraz Wimbledon się kończy, potem igrzyska startują - będzie więcej różnorodności to śledzenia w tle ;)

Jeżeli chodzi o sport, to od dzieciaka oglądam skoki narciarskie - jeszcze na długo przed sukcesami Małysza, gdy nasz najlepszy skoczek Piotr Fijas nie zawsze kwalifikował się do finałowej 30-tki. Za to byli tacy mistrzowie, jak Matti Nykanen, Ernst Vettori, czy Ole Gunnar Fidjestoel :) Nieco później pojawiła się nowa gwiazda: Andreas Goldberger, który skakał jeszcze za czasów Małysza.

Skoki fajne. Ale wraz z kombinowaniem z wiatrem itp. się skończyły. Może jest uczciwiej, ale czekanie na wynik zabija ten sport, a przypadki, że koleś skaczący przykładowo 150m przegrywa z tym skaczącym 135 nie są rzadkie. To bezsens. Od kilku lat nie widziałem ani jednego skoku.

Edited by Rafacio

Dobre meczycho jak na finał, druga połowa dowiozła ;) Kilka akcji Hiszpanów TOP, jak tiki-taka z najlepszych lat :D Olmo dla mnie chyba grajek turnieju, chociaż Williams i Yamal też asy.

• Like 2

Wygrał dzisiaj futbol i tenis "na TAK", z czego b. się cieszę. Wirtuozi na boisku piłkarskim i wirtuoz na korcie tenisowym - "Carlitos" - Carlos Alcaraz :) . Anglicy i tak z tym fartem duużo za daleko zajechali :)  - Hiszpanie dali im lekcję "gry w piłkę" :) . Wygrał też i Carlitos, choć tutaj myślalem, że pragmatyczny Djokovic wygra (szanse dawałem 60-40 dla Djokovica), ale zwyciężyła radość z gry i cieszenie się na korcie, okraszone jak to ma Carlitos w zwyczaju nietuzinkowymi zagraniami na korcie :) . Grał pewnie, był pewny swego i wygrał b. wyraźnie bez cienia wątpliwości :) . Pięknie potrafi grać Hiszpan w tenisa, pięknie potrafią grać Hiszpanie w piłkę :) .

Co do tych przeliczników za wiatr w skokach to warto powiedzieć, że sprawdzają się one głównie jak wiatr wieje głównie z jednego kierunku. Jak kręci to można je chyba wsadzić między kartki...

Edited by Introverder