Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Drugie, "gorsze", nauszne/wokółuszne, < 300PLN


bane

Pytanie

Temat sugeruje pewnie nietypową sytuację - i trochę tak jest. Kilka ładnych lat wstecz dzięki informacjom z tego właśnie forum kupowałem HD380 Pro. Pięknie grająca parka, jestem zadowolony. Są jednak ale. Przez to że praktycznie kompletnie odłączają użytkownika od rzeczywistości (tłumienie + urok tego co grają rzecz jasna :) ), znajdują zastosowanie kiedy mam faktycznie chwile tylko dla siebie :P Nie przepadam też za ich ceracianymi padami.

 

Efekt był taki że sporą część dnia raczyłem uszy leżącymi gdzieś Creative fatality, które akurat długo nie chciały wyzionąć ducha. Ale wreszcie mam je za sobą ;) Potrzebuje więc takiego grajka-towarzysza do użytku podczas pracy (dla programisty). I jak w temacie - wiem że brzmienie będzie gorsze - nie ma problemu, to Sennki dalej będą na te intymne okazje, kiedy przychodzi chwila odsłuchu dobrej płyty albo po prostu jest już późna noc.

 

W związku z powyższym, priorytety też będą trochę rozłożone - dźwięk pozostaje najważniejszy, w końcu to sprzęt grający. Ale będzie kilka pobocznych czynników technicznych.

 

Podsumowując konkrety...

 

Oczekiwania dźwiękowe:

  • jak najwięcej naturalności z jednym wyjątkiem, o którym niżej
  • jako że HD380 są mocno analityczne, tak samo jak dźwiękówka w PC, chciałbym czegoś z bardziej funowym brzmieniem. Chętnie i z premedytacją przygarnę więcej tego nieładnie mówiąc "mało ambitnego" mid-high bassu. Sennki walą niemal sub-sub bassem, ale ten mid-high to najbardziej zauważalna dziura w paśmie, więc będzie odmiana :) Fajnie jak będzie miękki.
  • góra nie powinna ciąć po uszach żyletkami

 

Oczekiwania techniczne:

  • możliwie jak najlepsze wykonanie i mile widziany odpinany kabel (jako że będą to słuchawki robocze - nie będzie z nimi ceregieli)
  • możliwie najbardziej wygodne, nawet do całodniowych posiedzeń
  • pady toleruje welurowe (wzór z wyższych półek: np popielate od Beyerów), albo z dobrze zrobionej ekoskóry (wzór z wyższych półek: np AKG 550)
  • wygląd - czasem w nich gdzieś wyskoczę, także z Takstarami może być problem (nie z powodu wielkości, bo to mnie nie rusza)
  • mnie od otoczenia nie muszą izolować, ale dobrze żeby nie grały jak głośniki, ze względu na osoby trzecie

Cena:

200-300 zł

Miejsce użytkowania:
Dom, czasem biuro, sporadycznie ulica

Źródło:
X-Fi Gamer, Nexus 4, w przyszłości będzie coś lepszego.

Konstrukcja:
Dowolna,

Muzyka:
Każda, najmniej metalu i reggae

Doświadczenie/odczucia:
Sennheiser HD380 Pro - świetne oprócz dziury w mid-high bassie.

Creative Fatality - balans tonalny uszedł w tłumie. W sumie szukam podobnych proporcji bassu jak w nich, choć wiadomo że jego kontur i faktura były godne politowania.

 

 

Może po raz drugi to forum przyczyni się do udanego zakupu :) Na to liczę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może zreanimować fatality? Jak znam życie, to padł w nich kabel. Po modzie i rekablingu mogą zagrać na poziomie HD380, choć przyjemniejszą sygnaturą. Na upartego można i odpinany kabel zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstar hi2050. Otwarte. Zerżnięte z bd dt880. Również jakościowo bardzo dobre. Mocne.

Sygnatura: jak przytępione dt880 250ohm ze spiłowaną górą. Z porządnego wzmaka jak np. Aune X1s - uważam że wciągają hd380 nosem. Bardzo udany dla mnie zakup. Jak chcesz ciemniej i jeszcze przyjemniej : ts671 - są dwa "ale" 1 brzyyyydkie 2 - one z byleczego w odróżnieniu od hi2050 nie zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może zreanimować fatality? Jak znam życie, to padł w nich kabel. Po modzie i rekablingu mogą zagrać na poziomie HD380, choć przyjemniejszą sygnaturą. Na upartego można i odpinany kabel zrobić.

 

To jakiś żart? ;) Fakt, balans jak na taką marnotę "gejmerską" był przyjemny, ale czy ten przetwornik ma potencjał żeby do niemców za 500 zł podbijać? Jeśli chodzi o usterkę to z dnia na dzień umarła lewa słuchawka - ta do której wchodzi kabel. Prawa jest ok. Może bym sie z nimi pobawił, ale pady są zajechane i też trzeba by wymienić. Nie wiem czy jest sens.

 

Takstar hi2050. Otwarte. Zerżnięte z bd dt880. Również jakościowo bardzo dobre. Mocne.

Sygnatura: jak przytępione dt880 250ohm ze spiłowaną górą. Z porządnego wzmaka jak np. Aune X1s - uważam że wciągają hd380 nosem. Bardzo udany dla mnie zakup. Jak chcesz ciemniej i jeszcze przyjemniej : ts671 - są dwa "ale" 1 brzyyyydkie 2 - one z byleczego w odróżnieniu od hi2050 nie zagrają.

 

Takstar Hi2050 - odnotowałem, dzięki :) Będzie na liście do rozważenia, choć to co już zdąrzyłem przeczytać budzi obawy o temperaturę brzmienia. Wynika z tego że bass znowu tylko tworzy głębię, ale może go nie być słychać. A wzmak wart 1k PLN pewnie wyciągnię rezerwy także z Sennków :)

Edytowane przez bane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fatality to do tej pory jedne z niewielu słuchawek, które (po rekablingu i modzie) spowodowały u mnie opad szczęki (dosłownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fatality to do tej pory jedne z niewielu słuchawek, które (po rekablingu i modzie) spowodowały u mnie opad szczęki (dosłownie).

Potwierdzam, sam wróciłem 2 raz już do bawienia się na przetwornikach od fatality. Po kilku zmianach te słuchawki bardzo pozytywnie zaskakują, ja bez bólu używałem ich na przemian z Beyerami DT770Pro 250Ohm, a teraz czekają na dalsze zmiany choć dalej zdarza mi się ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ciekawe rzeczy Panowie prawicie :P Jeszcze się skończy że kupię nową parkę tych fatalitek... :ph34r:


Z bieżących pytań:

  • jeśli chodzi o słuchawki nauszne, mniej wygodne ale kompaktowe: Beyerdynamic DTX501p, JVC HA-S400-NE - są warte uwagi? które z tego pojedynku wychodzą lepiej?
  • czy AKG ma coś do zaoferowania przy moich wymaganiach? miałem od dawna ciągoty do tej firmy, jednak o których pełnowymiarowych (nie 518) bym nie czytał, zawsze zaznacza się że to chłodne monitory
  • ktoś ma jakieś doświadczenia z Behringerami HPX 6000? wyglądają na solidne i charakterystyka ma szansę się wpasować
Edytowane przez bane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może jakieś tanie Supreluxy typu HD668b? Spośród otwartych/półotwartych w tym budżecie jest mniejszy wybór, chociaż nie, są zapomniane Koss UR40 imo bardzo poprawne dźwiękowo :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

To ciekawe rzeczy Panowie prawicie :P Jeszcze się skończy że kupię nową parkę tych fatalitek... :ph34r:

Z bieżących pytań:

  • jeśli chodzi o słuchawki nauszne, mniej wygodne ale kompaktowe: Beyerdynamic DTX501p, JVC HA-S400-NE - są warte uwagi? które z tego pojedynku wychodzą lepiej?
  • czy AKG ma coś do zaoferowania przy moich wymaganiach? miałem od dawna ciągoty do tej firmy, jednak o których pełnowymiarowych (nie 518) bym nie czytał, zawsze zaznacza się że to chłodne monitory
  • ktoś ma jakieś doświadczenia z Behringerami HPX 6000? wyglądają na solidne i charakterystyka ma szansę się wpasować

 

z kompaktowych ala portable JA zastanawiam się sam nad HA-S680(tylko z zagranicy) a Noontec Zorro HD. Wymienionych słuchawek nie znam osobiście, więc nie powiem nic więcej niż w recenzjach :P

 

Rozpadają się od samego patrzenia ;)

Mam 3 rok SL HD681, nie były traktowane pobłażliwie i dopiero niedawno ta skórka na pałąku zaczęła mi pękać, po za tym ideał. A grają jak na tą cenę rewelacyjnie. Także ja bym na twoim miejscu SuperLuxów nie wykluczał tylko dlatego że wyglądają jak chińczyki, bo mają coś więcej do zaoferowania niż ładny wygląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam UR40 od 3lat i nic mechanicznie się im nie stało. W pierwszym tygodniu zrekablowałem i teraz wymagają rejackingu, ale ogólnie konstrukcja słuchawek jest ok. Tyle, że nic nie wygłuszają. NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozpadają się od samego patrzenia ;)

Ponad rok mam 668b. Nie się nie dzieje poza tym że grają coraz lepiej. Na dobrych sprzętach podszczypują hi-fi. Dlatego je wciąż mam - ile razy chcę odchudzić stadko i założę je na głowę - po prostu nie mogę ich oddać! :)

Ale są potwornie brzydkie. Podobne brzmieniowo są hi2050, ale bardziej grają midbasem, kosztem subbasu. 668b ładniejsze zejście mają. Za to hi2050 naturalne instrumenty jak wiolonczela prezentują lepiej od sl. A jeśli idzie o portable ale mniej wygodne - sl hd562. Cudnie grają, izolują mocno. Bas jak w 50mm droverach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno zweryfikowałem swoje podejście do chińczyków w tym przedziale cenowym. Dalej na horyzoncie pozostawiam Hi2050.

Niemniej tak jak wspominałem, to będą te "drugie" słuchawki, w związku z czym nie chce wszystkich aspektów użytkowych podporządkowywać pod brzmienie.

 

Większe Superluxy - niestety nie wyjde w nich na ulice, choćby mnie podpalali :)

Na zdjęciach wygląda, że SL HD562 mają ceraciane pady, niestety. Kossy podobnie.

 

@Ugz

Na te HA-S680 oczy mi się lekko zaświeciły :) Teoretycznie to jest to czego bym szukał. Tylko jak na złość dzieli nas od nich pół świata... Ten Zoro jak wypada w porównaniu do japończyka? Wygląda trochę odpustowo, ale przynajmniej dostępny od ręki.

 

Dziękuje wszystkim za dotychczasowy wkład w temat, którego jednak nie zamykamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, a jakieś przypuszczalne odniesienie do konkurencji? Jeżeli idzie o takie kompakty to staram się również wyłapywać uwagi ludzi, czy to kategoria typowych grajków ulicznych/djskich, które bezlitośnie gniotą głowę celem osiągnięcia izolacji. Bo mi na tym akurat nie zależy, wręcz przeciwnie. O wspomnianych Beyerach i JVC udało mi się znaleźc opinie, że nie izolują za dobrze ale są wygodniejsze. I to jest powód dla którego na nie w ogóle zwróciłem uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności