Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki za około ~1000zł


deep94

Pytanie

Witam,

Wracam po jakimś czasie z większą gotówką i trochę mądrzejszy o nowe doświadczenia. Szukam słuchawek w miarę wygodnych, w których będzie można przesiedzieć co najmniej ze 3-4 godzinki bez większego dyskomfortu, o charakterystyce powiedzmy funowej (muzyczne), oczywiście w granicach rozsądku.

Nie oczekuję słuchawek masujących głowę, z rozlazłym buczącym basem tylko z precyzyjnym, dynamicznym potrafiącym w odpowiednim momencie, kiedy trzeba zejść nisko i lekko kopnąć. Wysokie tony nie mogą być kłócące w uszy aczkolwiek granie w Vce mi raczej odpowiada.

Moimi typami są póki co Hifiman he-400, fidelio x2 oraz sennheiser hd600.

Są to dobre typy? Czy może jeszcze jakieś słuchawki w mniej więcej tej cenie są warte uwagi (jeżeli warto, mogę dołożyć). Oczywiście przed zakupem planuję przesłuchać proponowane słuchawki w mp3store we Wrocławiu. Muzyki będę słuchał w domu, głównie rockowej (aczkolwiek lubuję się w zasadzie prawie wszystkich gatunkach również house, metal). Okazjonalnie będą służyły do filmów oraz sporadycznego gierkowania (ale nie jest żaden priorytet, muzyka się liczy :) ).

Docelowo słuchawki będą podpięte pod wzmacniacz słuchawkowy, który będę nabywał po kupnie odpowiednich słuchawek (tylko nie bardzo wiem jeszcze jaki :))

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

 

PS. Słuchawki mogą być zarówno nowe jak i używane (w rozsądnym stanie oczywiście). Przy okazji jaki wzmacniacz za około 500zł nadałby się do powyższych słuchawek?

Edytowane przez deep94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do metalu i gestego grania R70x polecam, spójne, mięsiste granie, z fajną przestrzenią, minimalnie ciemnawe, ale dzięki temu tak wciąga.
Potencjał i charakterystykę nawet ze smartfona pokażą, więc mozesz śmiało szukać możliwości odsłuchu. Te 470 omów jest niesłyszalne, chociaż dużo przy stacjonarnym sprzęcie zyskują.

Jedynie pady ciut do poprawki, ale można je zawsze podmienić na pady welurowe od HM5 i komfort bajka :)

HD600 bardziej szczegółowe na pewno bedą, ale też więcej od źródła wymagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A właśnie widziałem jakiś czas temu recenzje tych słuchawek na audiofanatyku i całkiem dobrze tam wypadł ten model. Nie ukrywam ze póki co chyba najbardziej nakręcony jestem na te hifimany he400... tylko czy słusznie? Recenzje mają dobre, opinie również. Jak się one prezentują na tle tych pozostałych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K7XX też pasują do opisu, lekkie i wygodne, brzmienie dość neutralne łagodne z przyjemnym ale lekkim basem, dobrą górą i przestrzenią. Ostatnio Evil sprzedawał nówki w komisie za 1200, a ja prawdopodobnie będę miał na sprzedaż swoje używane chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności