Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin iHA-6 i Cayin iDAC-6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

ale pytanie po co tak bez sensu to zrobili... wciąż aktualne

2 lampy i tak już dość mocno nagrzewają wnętrze urządzenia.

Ale z drugiej strony lampa sama potrafi odwrócić sygnał więc spokojnie na 2ch lampach da się to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwiłem że coś nie tak, a faktycznie po RCA jest niewielka różnica,

na lampkach gra z większą głębią/pogłosami bardziej mi się podoba,

na tranzystorach bliżej jakoś lekko przytłumiony. Ale różnice nie są duże.

Ogólny charakter jest zachowany.

Na meetice słuchaliśmy przez RCA i było słychać różnicę, a tu zonk ... ale wychodzi

na to że gra jak powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rca jest różnica właśnie. Po xlr nie ma.

 

Sent from my PRO 5

Jak kto do mnie to przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

 

Tak na marginesie ;) Ten iDAC-6 to jednak musi się rozgrzać, wtedy jego rozdzielczość i separacja powala.

Takiego The Joshua Tree U2 jeszcze nie słyszałem......

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mózg przyzwyczaić :).

 

U mnie iHA-6 ma niestety z perspektywy K1000 bardzo ciężko, ponieważ konfrontuję go sobie z Yamahą M-35 i z tego względu jest to porównanie dla niego nieuczciwe. Oceniając tylko brzmienie, gra od niej znacznie równiej, z lepszą rytmiką, głębią sceny i detalem. M-35 zaś z mocniejszym basem, przepiękną średnicą chwytającą za serce (i kukle), gładszą górą i szerszą sceną (tu myślałem, że przegra kompletnie, a tymczasem proszę, o). Poza tym to naprawdę bardzo ciekawy wzmacniacz. Szkoda że nie mają czarnych.

 

Gdybym miał z perspektywy tylko K1000 wybierać pod nie najbardziej synergiczny sprzęt, jednak raczej zostałbym przy emce. Może też ogólnie przy cieplejszych kolumnowcach, bo gra to z K1000 po prostu obłędnie i w takim kolorycie, jaki lubię.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców. Czy ten Cayin z takimi lampami obok takich kondensatorów (mówię o elektrolitach nie o MKT) to nie będzie do wyrzucenia za 3 lata? Fatso pisał że ciepły jest na obudowie, więc w środku jeszcze cieplejszy zapewne.

 

ChMkJlX0LjeIQR1QAAOsemeQDD0AACjQAGlFfUAA

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek jest mały ale o ile się nie mylę to mogą być Nichicony VR oraz bipolarne Muses ES dla których producent przewiduję odpowiednio 2000h przy 85*C i 1000h przy 85*C

W uproszczeniu (pomijając ripple current itd.) można przyjąć że każde 10*C mniej od temperatury katalogowej wydłuża życie kondensatora x2 czyli przy 75*C będzie już 4000h itd. Jaka temperatura może panować obok lampy trudno powiedzieć. Te miniaturowe lampki grzeją się trochę mniej od standardowych jednak dalej może być tam ciepło. Na miejscu Caina umieściłbym te elektrolity w innym miejscu albo przynajmniej zastosował zamiast tych VR jakieś na 125*C czy chociażby 105*C. Na przykład Panasoniki FR mają 10000h przy 105*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jakoś bardzo gorący. Jest cieply. A DAC moim zdaniem gra sporo lepiej jak się rozgrzeje. Gdzieś czytałem, że ludzie DACa w ogóle nie włączają, a wzmacniacz pół godz przed sluchaniem odpalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa lampa tym więcej czasu potrzebuje na dojście do stabilnej pracy. Moje 2a3 to po godzinie grają jak trzeba. Znam takich co cały dzień mają włączony sprzęt i wtedy faktycznie jakość odsłuchów najlepsza. Ale każdy inżynier zaleca wyłączaniu sprzętu po skończonym odsłuchu. Pytanie czy przyjmujemy resurs 5lat czy 20-cia. Ja po fascynacji lampami, teraz jestem umiarkowanym fanem. Polega to na tym, że lubię mieć lampkę w torze ale wystarczy jedno ogniwo. Jak za dużo lamp to więcej kłopotu niż pożytku. A życie audiofila to nie tylko jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach pamiętam zasadę przynajmniej 15-30 minut. Każdy sprzęt jaki miałem faktycznie po tym czasie "grał" tak jak powinien. Ostatni dosyć mocno słyszalny przypadek z jakim się zetknąłem to KingSound M-20. Niektórzy dają im godzinę, może więcej.

 

Che, che, czyli lampy nie dla mnie. Często sobie chce chwilę posłuchać i wyłączam sprzęt. To jest dla zorientowanych słuchaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności