Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin iHA-6 i Cayin iDAC-6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie na odsłuch pojawiła się taka oto wieża
IMG_7160.thumb.JPG.6fbcc81f217b0636684428578872332b.JPG
Cayin iHA-6, iDAC-6 i iDAP-6
Dzięki [mention=57669]szugary68[/mention]
Czekamy na porównanie iDAC-6 vs iDSD Pro. Szkoda, że nie masz iCANa Pro bo chętnie dowiedziałbym się co sądzisz na temat jego vs iHA-6.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szwagiero napisał:

Czekamy na porównanie iDAC-6 vs iDSD Pro. Szkoda, że nie masz iCANa Pro bo chętnie dowiedziałbym się co sądzisz na temat jego vs iHA-6.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Jak mi @szugary68 podeślę tą wieże to ja mogę napisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie wczoraj zestaw iHA-6 + iDAC-6 po USB z kompa.

Dziś odpaliłem iDAP-6 i puszczałem pliki z podłączonego dysku.

IMG_7173.JPG

Na ten moment dysponuję tylko słuchawkami z kablem SE, więc obserwacje nie będą w 100% z wykorzystaniem potencjału urządzeń.

 

Zaczynając od porównania combo AMP/DAC od Cayina względem iDSD Pro z dziurki SE, to od razu da się usłyszeć inna sygnaturę.

Początkowo miałem wrażenie, że Cayin gra lekką V-ką, ale po dłuższym czasie i po kilku zmianach toru, doszedłem do wniosku, że to jednak iDSD gra mocno średnicą.

Cayin mocniej zaznacza skraje pasma, zarówno bas potrafi zejść niżej z mocniejszym uderzeniem jak i góra ciągnie się wyżej i dłużej wybrzmiewa.

Średnica iDSD jest bliżej, bardziej obecna, namacalna, cieplejsza. Bryły są większe ale kreślone z taką samą precyzją. Średnica w Cayinie jest bardziej zdystansowana, bardziej osadzona w cały przekaz, ale daje poczucie większej głębi. Głosy nie brzmią tak uwodzicielsko, jest odrobinę powściągliwa barwowo, ale z kolei iDSD można odnieść wrażenie, że przysładza.

Środek w Cayinie stawia na czytelność, separację, rzetelność, równość.

Bas w Cayinie jest bardziej precyzyjny, schodzi nisko i głęboko, jest szybki i ma bardzo dobrą dynamikę oraz kontrolę. Basu w iDSD jest więcej ale tego wyższego, co dodaje utworom dociążenia i wypełnienia, co w połączeniu z ciepłą barwą średnicy daje więcej mięcha i wygaru. Bas w Cayinie nie ma aż takiej masy i wypełnienia ale gra szybko, dynamicznie, żywo, żwawo.

Góra w Cayinie jest jaśniejsza, bardziej detaliczna i ładniej wybrzmiewa. Nie ma tu żadnych nieprzyjemności. Niesie ze sobą sporo informacji, jest w przekazie dużo powietrza. Wysokie w iFi są krótsze, cieplejsze, mniej napowietrzone. Daje to przekaz ciemniejszy i bardziej kameralny. Góra w Cayinie ma sporo energii i szybkości, ciągnie się wyżej i dalej gra w sposób pełen werwy, ze świetną mikrodynamiką, która nadaj muzyce życia.

Przestrzeń w Cayinie bardzo mi się podoba. Scena jest odpowiednia napowietrzona i osadzona. Słychać wyraźniej mocniej zaznaczoną głębię i gradację planów. W iDSD dalsze dźwięki czasami dochodzą z taki samym natężeniem jak te pierwsze - daje to fajny efekt ale spłaszcza niestety plan.

Dokładając dziś do odsłuchu iDAP-6 dostajemy jeszcze lepszą separację oraz większą przestrzeń. Scena robi się naprawdę trójwymiarowa. Jest jeszcze lepiej technicznie ale i muzykalnie zarazem. Niknie trochę organiczność jaką się dało odczuć na połączeniu poprzez USB.

Dopiero zestawienie iDAP-6, iDSD i iHA-6 dało najlepszy dźwięk ze wszystkich możliwych konfiguracji.

Co do samego wzmacniacza SE w iDSD Pro, to niestety ale ustępuje on swoją dynamiką i mocą od  dziurki SE w iHA-6.

Na Cayinie (+ iDSD jako DAC) Ether Flow zagrały tak jak je pamiętam z odsłuchu na Brystonie BHA-1.

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Ja zapamiętałem iDAC6 jako mocno zarysowany na górze, na początku podobało mi się, duża przestrzeń i sporo detali ale na dłuższą metę męczący niezależnie od trybu. IDSD bardziej analogowy delikatny bez utraty detali.

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Ale do Ether Flow takie strojenie bardziej mi odpowiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło 2h słucham combo Cayina na Fostexach TH610 i też jest fajnie :)

Góry nie ma za dużo, a tym bardziej nie jest ostra. Jest fajny detal i światło.

Bas jest mocny, twardy i bardzo dynamiczny.

Średnica w dystansie względem pozostałych pasm, ale czytelna, rzetelna  i barwna.

Przestrzeń jak na zamknięte jest całkiem spora, wyraźnie słychać akustykę i klimat nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.05.2020 o 19:05, ronald napisał:

Witam

Ma ktoś z kolegów może nowego dac'a od cayina idac 6 mk II? Czy to w ogóle u nas dostępne już?

Jest w Audiomagic w cenie starego iDAC-6 :) Ciekawe, czy Cayin będzie robił aktualizację swojego iHA-6 w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak? Miał ktoś może już na odsłuchach tego Cayina idac 6 mkII? Jak to gra? Właściwie to cały czas sie zastanawiam jakiś topping d90, cayin , denefrips ares czy stary poczciwy m2tech young? Wszystko podobne ceny coś koło 4 koła, za jednym zamachem nie da posłuchać, ale na coś muszę się zdecydować:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności