Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin iHA-6 i Cayin iDAC-6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

W polskich sklepach jest i to nawet 2 z gwarancją, normalnie dostępny. Ale czemu na głównej producenta info brak? czyżby Cayin robił jakąś stronę tylko pod słuchawkowców dedykowaną? Ale z kolei HA1a jest na stronie... Więc zagadkowe to dla mnie :)

 

Może niebawem uda mi się go posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskich sklepach jest i to nawet 2 z gwarancją, normalnie dostępny. Ale czemu na głównej producenta info brak? czyżby Cayin robił jakąś stronę tylko pod słuchawkowców dedykowaną? Ale z kolei HA1a jest na stronie... Więc zagadkowe to dla mnie :)

 

Może niebawem uda mi się go posłuchać.

Pamiętam, że c5 DAC pojawił się z dużym opóźnieniem. W Polsce mamy 2ch dystrybutorów, jeden ma kolumnowce, drugi słuchawkowce. Z tego co wiem to cayin.eu dotyczy pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka od twórców:

 

The iDAC-6 has two output stage, but the tube output stage only works with single ended, if you are using the XLR output , the output buffer is always set to Transistor in regardless of the Timbre setting.

 

The IHA-6 has phase iinverter built-in and it will convert the single ended signal to balanced mode before amplification. If you connect the IDAC-6 and iHA6 with both RCA and XLR and switch between the input at iHA-6, you probably will notice that the different not as significant.

 

W takim razie, jak chcę mieć lampę, to powinienem puścić przez RCA - może dlatego różnica między tube a transistor nie była duża :)

Pojawiło sie sprostowanie tej wypowiedzi, jakoby po XLR ma być tylko wyjście lampowe a nie tranzystorowe.

http://www.head-fi.org/t/797581/cayin-iha-6-the-new-affordable-reference-class-balanced-desktop-amp#post_12468689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku :) znowu trzeba będzie sobie wmawiać, że się słyszy różnicę :)

Ale jak, dalej tylko na RCA masz różnicę, po XLR nie ma. Tylko pomylił się jak pisał że po XLR jest tranzystor.

I tak to ja przynajmniej słyszałem, dziwiłem się że jak przełączasz to na XLRach nie ma różnicy.

Poza tym to nie jest zmiana dzień i noc na RCA. A z filtrami to już w ogóle subtelności.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak się zastanawiam, o co chodzi z brakiem jakichkolwiek recenzji tego sprzętu. W necie są recki Fatso i jakaś jedna chińska. Na head-fi wątek ze 4 strony. Miała być recka na innerfidelity, ale coś jej nie widać. Czy Cayin w ogóle nie promuje tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, o co chodzi z brakiem jakichkolwiek recenzji tego sprzętu. W necie są recki Fatso i jakaś jedna chińska. Na head-fi wątek ze 4 strony. Miała być recka na innerfidelity, ale coś jej nie widać. Czy Cayin w ogóle nie promuje tego sprzętu?

Jest trochę info na head-fi. Oni w ogóle jakoś tak słabo z promocją poza chyba Chinami.

Jest nowa wersja H1-A mkII i też nic, a zapowiada się ciekawie.

A wracając do 6tek to całkiem fajna propozycja w tej cenie, tylko trzeba lubić tak detaliczny przekaz, czasami za bardzo 'ostry',

nie tyle kłujący w ucho co męczący po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem, że w zasadzie premiera jest dopiero teraz w Monachium. Co do ostrości, to muszę powiedzieć, że z czasem to się wyrównuje. U mnie zestaw idac-6 + little dot do słuchania mniejszych składów, na większym luzie i idac-6 + iha-6 do analitycznego, gęstego metalu, klasyki, itd. Fajny zestaw do wielu zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to światowa premiera, bo zdjęcia z Chińskich serwisów mają 2015.

Ja słuchałem przez ponad miesiąc, tak jak napisałem bardzo fajny DAC, tylko np. na dęciakach męczy

i tu nie chodzi o głośność, bo 2Qute mogłem słuchać głośniej a iDAC-6 trzeba było ściszać i to na lampach,

swoją drogą byłem zdziwiony tak małą różnicą, a jeszcze bardziej że na XLRach w ogóle nie mogłem znaleźć ;),

co potem się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje, by było fajnie jakby np. tutaj użytkownicy całego zestawu czy pojedyńczego klocka by napisali choćby tutaj czy na head-fi :). Gdyż te recenzje są owiele bardziej lepsze niż portali "guru".

Mi jakoś nie przypadł do gustu iDAC-6, ale może głównie dlatego co napisał saudio post wyżej. Co do iHA-6 to uważam że jest to najlepszy wzmacniacz, który słyszałem do He-6, owiele lepszy niż Ef-6, HPA-21, czy najgorszy z tej stawki ifi iCan Pro.

A i jeszcze nie powinniśmy zapomnieć że iHA-6 na wyjściu zbalansowanym nie jest dla słuchawek skutecznych, gdyż są szumy z trafa. Ostatnio wyszło tak z jednym klientem, który zachęcony recenzjami i a także osobistym odsłuchaniem jego nie na swoich słuchawkach zapragną go mieć, a później że egzemplarz jest uszkodzony bo szumi.

PS. Cayin HA-1 Mk 2 ma jedną ważną wadę i tu może dlatego nie ma jego recenzji, mimo że fajnie gra, fakt nie moje klimaty, ale fajnie zabrzmiał organicznie, a zarazem z detalicznością. Ale ta jego wada to efekt mikrofonowy, wystarczy dotknąć obudowy, potencjometra a odrazu słyszymy to w słuchawkach. Więć dla kogoś, kto włączy go puści muzykę i zasiądzie w słuchawkach, nie dotykająć go podczas słuchania, a szuka updatu pierwszej wersji może to być dla niego bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam straszliwy mętlik w głowie przez Was :) Teraz mam w planach złożenie dwóch zestawów niezależnych - stereo i słuchawkowego i te dwa klocki mi się bardzo podobają. Tylko, że teraz jeszcze wychodzi Auralic Altair i jak zagra na poziomie Vegi to też łykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lubię go dlatego, że mam na niego czas max 1,5h wieczorem :) Mojo wydaje mi się przy nim sztucznie podkolorowane i na pewno nie potrafi tak wyraźnie odseparowac poszczególnych dźwięków i ułożyć instrumentów w przestrzeni. Biorąc pod uwagę różnorodność jakości i sposobu nagrania różnych płyt oraz zmienność własnego odbioru muzyki w zależności od nastroju, stanu fizycznego itd. warto mieć różne "klocki", dlatego mojo też jest w moim zestawie. To taki trochę zamiennik dla 2Qute, bo dwa DACi tego kalibru to dla mnie już jednak trochę przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym graniem na poziomie Vegi to będzie ciężko, bo z tego co czytałem to wyjście już nie ma modułów

Orfeo, do tego upakowali Ariesa, który ma moduł WIFI i jeszcze wzmacniacz słuchawkowy w jednej obudowie.

Nie wiem czy zmieniali coś w zasilaniu, ale tyle układów nie pozostanie bez wpływu na siebie.

Moim zdaniem właśnie Orfeo sprawiało, że Vega grała tak dobrze.

 

Up. Mojo taki bardziej misowaty jest niż 2Qute, jak podłączyłem Tomanka do Chorda to właśnie przybyło

szczegółów i poprawiła się separacja.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też mojo jest bardziej misiowaty, podkoloryzowany, wygładzony niż 2Qute nawet z stockowym zasilaczem. 2Qute bardzo cenię jako DAC i uważam że jest to jeden z lepszych przetworników, natomiast Mojo nie nie lubię i to bardzo, może są to małe różnice w dźwięku, ale właśnie te małe są dla mnie dużymi różnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, o co chodzi z brakiem jakichkolwiek recenzji tego sprzętu. W necie są recki Fatso i jakaś jedna chińska. Na head-fi wątek ze 4 strony. Miała być recka na innerfidelity, ale coś jej nie widać. Czy Cayin w ogóle nie promuje tego sprzętu?

 

Czas :). Recenzja obu Cayinów wisi u mnie w kolejce zaraz po artykule nt. konserwacji i przechowywania słuchawek, które właśnie smażę i może wrzucę na talerz jeszcze dziś. Cały czas próbuję się do nich dokopać. Nie jest to też sprzęt tani, dlatego nie każdy jest w stanie go wypożyczyć na testy albo kupić w tym celu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się. Aby jednak nie kazać czekać, to tak na szybcika kilka uwag o iHA-6:

  • zrobił na mnie największe wrażenie, głównie możliwościami i mocą
  • jedyny wzmacniacz słuchawkowy, jaki uznaję na tą chwilę z K1000 za dostateczny do krytycznych odsłuchów tych słuchawek
  • równiejszy od M-35, bardziej techniczny, mniej analogowy, bez tak bliskich i intymnych wokali
  • pasuje bardziej do K1000 EP niż LP (testowałem obie wersje jednocześnie)
  • diabelnie transparentny jak na moje uszy, ale cały czas czuć w nim ten "techniczny zadzior"
  • mimo że cena wysoka, wydał mi się całkiem wart swojego price tagu
  • dać mu przestrzenne, analogowo brzmiące źródło i mamy w bardzo wielu przypadkach zestaw-marzenie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepiej Maca ;)

 

Oops - masz na myśli Dave'a, więc może jest jeszcze lepiej.

 

A co do ceny - moim zdaniem cena jest adekwatna do tego co dostajemy w zamian :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo DAC-80 ;). Jeśli jakkolwiek się to będzie liczyło @saudio, to nie powinno być problemu z moim dostępem do modelu Mojo, ale muszę najpierw bezwzględnie zrzucić z siebie kolejkę zaległości.

 

@Fatso: świetnie zagrał mi iDAC-6 z M-35, ale bardzo blisko czaił się wciąż DAC-80. Bardzo lubię ten układ mimo wszystkich jego wad i ograniczeń (brak DSD, brak balansu), także być może dlatego to iHA-6 przyspawał mnie do fotela mocniej. W iDAC-u w zasadzie to co mi się nie podoba, to bardzo mocne grzanie się urządzenia, większe niż iHA-6, a także wymieniane tu już roszady z XLR/RCA i lampy na stałe blisko kondensatorów. Ale póki co tylko tego się doszukałem. No, może jeszcze na brak pilota można ponarzekać.

 

Ogólnie też przepraszam że wrąbałem się w nie swój wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności