Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin iHA-6 i Cayin iDAC-6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj z pankracym w miłych audiomagic okolicznościach audioprzyrody słuchaliśmy kilka godzin cayina iHA-6, iDAC-6, gungira multibit, bifrosta multibit, mjolnira2 na standardowych lampach, yulonga sabre a18 i d18 i chorda 2qute na HE-6 na FAW noir, HE-560 na FAW noir hybrid (i zamiennie), i mniej na TH-900 i TH-X00, źródłem był mac oraz FiiO X7

 

najlepiej z DACów wypadł Chord - czarując średnicą, swobodą, co służyło też basom i wypełnieniu, grał słyszalnie ciekawiej/lepiej

 

najtańszy DAC - bifrost multibit nie zagrał wyraźnie gorzej od gungira multibit i iDAC-6, ba usłyszenie różnicy między bifrostem a iDAC-6 było... trudne - sprawdzaliśmy kilka razy i jakby grały dwa identyczne przetworniki

 

gungir multibit nie wart jest dodatkowej kasy w stosunku do bifrosta na multibicie

 

ze wzmacniaczy mjolnir2 wypadł najsłabiej, a na dużym jacku to już po prostu słabo - choć mam sentyment do schiita, jego słodkiego pitolenia o dużej mocy idealnego do ortodynamików, to tutaj to się nie sprawdziło

 

cayin z lampami lub bez lamp gra podobnie... czyli bardzo dobrze, ale tzw. magii lamp ni ma

 

cayin i yulong - podobna szkoła, gładko, aksamitnie, bez pazura, ale idealnie do długich odsłuchów z dobrymi słuchawkami, które wniosą życie do tego przekazu - cayin wyraźnie ma więcej mocy i lepiej zabawia HE-6

 

najwyższa hybryda od FAW lepiej pasuje do HE-6, a miedź do HE-560 - czyli mamy z pankracym nie te kable co trzeba ;) ale mój się może jeszcze wygrzeje ;)

 

 

oczywiście posłuchane w warunkach bojowych a nie domowych, ale odchyłki pewno mniejsze niż w sondażach przedwyborczych :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dopisze do co wrazen.

Amp:

Cayin > Yulong > Mj2

 

Dac:

Hudo > > Yulong > idac6> Shiity.

 

Co mogło grało po xlr a co nie to rca. Hugo ma 3v na wyjściu wiec spadku mocy nie było tak mocno czuć.

2Qute+iHa-6 świetny zestaw pod he6/he560.

 

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yulongi moje ( amp już poszedł w ręce Miska, dac pewnie też ) . Z daca cayina też korzystaliśmy. Masz w mojej ocenie go uwzględnionego.

Nie rownalismy głośności. To nie były zawody a raczej spotkanie towarzyskie.

 

Shiity były wzięte do cayina więc tylko source przyciskiem zmieniliśmy.(ta sama głośność). Grały to samo. Jeden z USB a drugi po optyku.

 

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

No jakoś tak blado z tymi DACami, gdyby ten Chord miał jeszcze XLRy jak Hugo TT, to w tej cenie byłby pewnie hitem.

Co blade było?

M.

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam w pełni. Cena tt jest szalona. Dave to kosmos. 2 qute bym powiedział ubogi możliwościami ale ładnie nadrabia graniem. Gungir MB wręcz odwrotnie :/

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest z Chordami że cena jest wysoka, a im więcej bajerów to tym większa cena, gdyż Hugo od 2quta jeśli chodzi o sam dźwięk się nie różni, tylko mam dodany kiepski wzmacniacz słuchawkowy i bajery w stylu BT czy OTG, a w TT dodano XLR, jakby nie mogli zrobić samego 2quta TT, czyli z wyjściami zbalansowanymi. Co do dźwięku to tak jak zostało opisane wyżej, daje nasycenie na średnicy i wypełnienie na basie i pod tym kątem powinien być dobierany do systemu.
Natomiast Bifrost MB i Gungnir MB nadają się do systemu do którego należy dodać wysokich tonów, lekkości w dźwięku oraz lepszej kontroli na basie. Między tymi Schiitami była różnica w holografii i szczegółowości, Gungnir MB rysuje granice dźwięków grubymi konturami. Ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto dać za lepszą holografię i szczegółowość dwa razy więcej, plus wyjście zbalansowane, czyli jest podobnie jak z Chordem, tylko za mniejsze pieniądze.

I też uważam że RCA czy XLR to nie ma znaczenia, liczy się jak to gra dla nas i czy nam się podoba.

Co do Cayinów to jak będę miał więcej czasu to je sprawdzę dokładnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Bifrost MB i Gungnir MB nadają się do systemu do którego należy dodać wysokich tonów, lekkości w dźwięku oraz lepszej kontroli na basie. Między tymi Schiitami była różnica w holografii i szczegółowości, Gungnir MB rysuje granice dźwięków grubymi konturami. Ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto dać za lepszą holografię i szczegółowość dwa razy więcej, plus wyjście zbalansowane..

Ogólnie to Schiity lepiej parować z ciemnymi słuchawkami. Mi np. nie zagrały z HE-5LE a z LCD-2/3 już tak i to jak dla mnie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast Bifrost MB i Gungnir MB nadają się do systemu do którego należy dodać wysokich tonów, lekkości w dźwięku oraz lepszej kontroli na basie. Między tymi Schiitami była różnica w holografii i szczegółowości, Gungnir MB rysuje granice dźwięków grubymi konturami. Ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto dać za lepszą holografię i szczegółowość dwa razy więcej, plus wyjście zbalansowane..

Ogólnie to Schiity lepiej parować z ciemnymi słuchawkami. Mi np. nie zagrały z HE-5LE a z LCD-2/3 już tak i to jak dla mnie bardzo dobrze.

 

Z tym się zgadzam Schiity lepiej z ciemnymi słuchawkami w stylu Audeze, np. Bifrost MB z Trilogy 931 to dla mnie najlepszy zestaw pod LCD-2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast Bifrost MB i Gungnir MB nadają się do systemu do którego należy dodać wysokich tonów, lekkości w dźwięku oraz lepszej kontroli na basie. Między tymi Schiitami była różnica w holografii i szczegółowości, Gungnir MB rysuje granice dźwięków grubymi konturami. Ale to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto dać za lepszą holografię i szczegółowość dwa razy więcej, plus wyjście zbalansowane..

Ogólnie to Schiity lepiej parować z ciemnymi słuchawkami. Mi np. nie zagrały z HE-5LE a z LCD-2/3 już tak i to jak dla mnie bardzo dobrze.

 

Z tym się zgadzam Schiity lepiej z ciemnymi słuchawkami w stylu Audeze, np. Bifrost MB z Trilogy 931 to dla mnie najlepszy zestaw pod LCD-2/3

 

 

ale taka ciekawostka - spośród sprzętów, które przesłuchaliśmy z pankracym schiit bifrost multibit wypadł najlepiej w kategorii jakość dźwięku/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakiś wpływ na brzmienie ma samo napięcie na wyjściu (oprócz tego, że jest głośniej), kiedy jako dac stoi 2quote, w odróżnieniu od Schiita jest 1V więcej, dokładnie jak ich 3.0V RMS w Mojo.

 

 

Sent from mobile.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności