Skocz do zawartości
  • 0

Wybor sluchawek do 300 zl AKG


deekin

Pytanie

Witam

poszukuje sluchawek do uzytku w domu. Chcialbym, aby byly wygodne i nie grzaly za mocno uszu. Posiadam aktualnie sennheiser hd 203, ale niestety zaczynaja sie niszczyc. Chcialbym, aby koszt sluchawek byl maksymalnie 300 zl. Zastanawialem sie nad sluchawkami akg k 514 MK II lub AKG k 518. Byla promocja na iboodzie na Harman kardon CL, ale po zakupie niestety serwis okazal sie niepowazny i "cofneli" mi transakcje twierdzac, ze nie dostali pieniedzy przez PayU. Niestety kase mieli, ale nie chcieli przyznac sie do bledu twierdzac, ze zle zamowienie zlozylem. Teraz planuje zakup innych sluchawek. Beda przewaznie do muzyki typu rock/ rap i tez do grania i filmow. Chcialbym przede wszystkim, aby byly dobrze wykonane i graly zadowalajaco.. Posiadam aktualnie jedynie karte dzwiekowa CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1 PRO, czasami moze podlacze do telefonu sony xperia Z3. Nie beda brane na podworko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Które są niewygodne?

Przecież napisałem że wygodne. HD6000 mniej wygodne to fakt. Ale nadal trudno nazwać je niewygodnymi.

W tym budżecie z "markowymi" nie poszalejesz, a superlux i takstar mają najlepsze propozycje. Z czego hi 2050 albo ts671 są wygodne. Ale ts671 z byleczego nie zagrają. Nie wypowiem się nawet na temat wygody Twoich typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro80 dostaniesz w pod nazwą hyper xcloud poniżej 300zł. I są to świetne słuchawki. Grzeją, ale są wygodne.

HI2050 są otwarte i na welurowych padach. Brzmienie super, wygoda super. Trwałe bo sporo elementów metalowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spora jest roznica miedzy moimi starymi sennheiserami, a jakbym kupil przykladowo HI2050 ? Teraz jest dylemat czy moze rozgladac sie za hyper xcloud, pro 80 czy moze HI2050 :) HI2050 wygladaja dosyc ciekawie i kazdemu widze pasuje ich brzmienie. Widze, ze hyper xcloud ze sporymi dodatkami jest sprzedawany. NIestety widze, ze to sa chyba sluchawki do gamingu jedynie ? czy sa identyczne jak pro 80 tylko inna nazwa ?

Edytowane przez deekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak - to są pro 80, do których kingston kupił prawa. Świetnie grają muzykę. Do gamingu o dziwo są mniej wybitne jak do muzyki. Względem tych sennheiserów chyba wszystkie takstary i 90% superluxów zagra lepiej. Jeszcze rozważyłbym superlux hd681 evo. Miałem ponad rok i lubiłem.

TS671 byłyby jeszcze lepiej grającą opcją, ale one z tej karty nie dadzą maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli lepsze bylyby hyper xcloud od HI2050? Mysle, ze pomiedzy tymi dwoma modelami bede wybieral. Oby byly wygodne i dobrze graly :). Nie podoba mi sie hyper xcloud z tym mikrofonem do konca, bo pewnie ma dwa jacki na koncu. Aktualnie uzywam zalman mic 1 i szkoda teraz odrzucic w kat mikrofon, ktory stosunkowo niedawno zakupilem :) z mysla, ze sluchawki gamingowe sa zbyt zawyzone cenowo i nie urywaja glowy. Mozliwe, ze tez beda uzywane do ps4 i posiadam amplituner pioneer vsx-324

Edytowane przez deekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg mnie trudno rozsądzić które lepsze. HI2050 są otwarte - czyli nie izolują dźwięków z zewnątrz, jak i wypuszczają do otoczenia to co grają. Hyper xcloud nie są przecenione, bo są tańsze od modelu na którym bazują. Co do mikrofonu się nie wypowiem, bo słuchałem pro80 które go nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bazuja na Nim, ale czy sa dokladnie identyczne ? W wygladzie na pewno Pro sa lepsze. Hyper xcloud wyglada bardziej na gamingowe i to mi sie w nich nie podoba. HI2050 mocno slychac w otoczeniu co graja? W takim razie troche mijaja sie z celem. Czyli do 300 zl nie mam co patrzyc na firmowki tylko brac takstary ?

Edytowane przez deekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz w takim razie juz nie wiem jakie sluchawki zakupic. Mikrofon posiadam, wiec nie jest mi potrzebny bezposrednio w sluchawkach, a jest mi nawet zbedny. mysle, ze wole sluchawki zamkniete niz otwarte skoro nie izoluja tak samo i slychac mocniej na zewnatrz. Znajde cos do tych 300-350 zl ? Czy zbierac od razu wiecej ? Podobno hyper xcloud maja wiecej basu od pro80. Troche mnie to martwi, bo co za duzo to niezdrowo


Ktos doradzi moze ? Zamowilbym sluchawki, ale dalej sie waham. czy wziac hyper xcloud czy pro 80 czy zupelnie co innego. Znalazlem tez akg k240 studio za 400zl.

Edytowane przez deekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550/K551 to solidne słuchawki a i sprzedający raczej już dbają o sprzęt za taką kasę, nie wydaje mi się, żeby miały być zniszczone. Z resztą od czego są zdjęcia i ocena na ich podstawie?

Ciekawy i niedoceniany jest też model K540, (poza pękającym pałąkiem). , Często do kupienia w okolicach 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko pytanie czy jest sens tyle wydawac pieniedzy jak mam taka karte dzwiekowa :) nie jest to jakis zestaw audiofilski, a sluchawki swoje kosztuja. Nie zawsze czlowiek moze kupic cos co w rzeczywistosci nie ma jakis wad ukrytych na podstawie zdjec :) wiadomo, ze ludzie lubia kombinowac przy sprzedazy.500 zl to jest juz spora kwota, a czy oplacalna dla zwyklego szaraka :) Chociaz chyba takie sluchawki duzo na wartosci nie traca i sluza troche czasu. Teraz sam nie wiem czy kupic jakies tansze sluchawki czy juz zainwestowac w porzadne. AKG, ktore podales kosztuja nowe 300 zl, a z drugiej strony 250 zl dolozyc i sa nowe k550. Juz czlowiek sie gubi w ilosci tych sluchawek

Edytowane przez deekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytalem ten artykul. Troche mi podpowiedzial, ze moze jednak lepiej kupic najpierw cos niedrogiego niz ladowac sie od razu w AKG k550. Troche mnie jednak ciagnie do tych AKG niz do takstarow ktorychkolwiek. Jednak wolalbym chyba kupic juz cos z grubszej rury i na dluzej, bo sluchawki uzywam codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaczynaj od dołu ( widełek cenowych ). Po co pozbawiać się tej przyjemności ? Poznawania coraz lepszych dźwiękowo rzeczy ?

Poza tym może się okazać, że jakieś tanie Takstary czy Superluxy zawładną Tobą na stałe czy na dłużej, bo w dźwięku - drożej wcale nie jest jednoznaczne z lepiej.

Jeszcze biorąc pod uwagę jak subiektywna jest nasza percepcja i zmysły to już w ogóle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego superluxy 668b mam do dziś.

K551 śmiało mogą być końcem drogi.

Jak tam napisałem - grunt to sobie odpowiedzieć na pytanie czego chcesz. Jeśli ma być jednorazowy, porządny zakup za 500-700zł, to zalecam odsłuch k550 wraz z innymi z tego przedziału. To już powinien być świadomy zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to w takim razie pozostaje wybor z tanszej polki cenowej. W sumie jest w czyms racja, ze od razu nie strzelac w wysoka polke, bo im wiecej czlowiek sluchawek bedzie mial z czasem tym lepsze obeznanie co dla niego lepsze :) teraz tylko pozostaje pytanie, ktore sluchawki bylyby lepsze. Slucham zespolu w wiekszosci linkin park, ale tez slucham innego rodzaju muzyki typu dr dre, snoop dogg, a nawet tiesto itp. Tak naprawde kazdego rodzaju. Nie lubie na pewno przesadzonego basu. Mieszkam w Olsztynie i zbytnio tu nie ma miejsca gdzie moglbym jakies sluchawki przetestowac. Mysle, ze poki co 600 zl na sluchawki to za duza bedzie kwota. wolalbym cos maksymalnie do tych 300 zl. zastanawiam sie pomiedzy takstarami HI2050 a hyperx cloud. Troche mnie nie przekonuje ten wyglad "gamingowy" hyperx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności