Skocz do zawartości

Mam Pioneer VSX-1018ah, źrodło muzyki laptop. Potrzebny DAC? Głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu Pioneer VSX-1018ah. Chciałem podłączyć go teraz do laptopa i zastanawiam się czy potrzebuję DACa czy jestem w stanie puścić audio przez display port do Pioneera bezstratnie? Aktualnie mam słuchawki Sennheiser HD595, ale docelowo mają być jakieś kolumny za 1000-2000zł za parę.

 

Jeżeli potrzebuję DAC to co wybrać?

 

Głośniki mają nagłośnić kawalerkę ~30m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po HDMI nie ma IN?

A to niby dlaczego nie ma IN, przeciez HDMI sluzy do przesylu obrazu i dzwieku? :)

Jestem w posiadaniu Pioneer VSX-1018ah. Chciałem podłączyć go teraz do laptopa i zastanawiam się czy potrzebuję DACa czy jestem w stanie puścić audio przez display port do Pioneera bezstratnie? Aktualnie mam słuchawki Sennheiser HD595, ale docelowo mają być jakieś kolumny za 1000-2000zł za parę.

 

Jeżeli potrzebuję DAC to co wybrać?

 

Głośniki mają nagłośnić kawalerkę ~30m2

Wydaje mi sie, ze potrzebujesz przejsciowke z Displayport na HDMI i powinno bez problemu przesylac audio/video, zreszta w specyfikacji jest wyraznie napisane - 3xHDMI (A/V).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

//odświeżam temat

________________________

 

po HDMI nie ma IN?

 

Pendragon,

ja to wiem ale nie wiem czy ... wie?

 

nie zrozumiałem, że o wejście w Pionierze pytasz.

 

To, że mam HDMI IN to wiem.

 

 

 

Wydaje mi sie, ze potrzebujesz przejsciowke z Displayport na HDMI i powinno bez problemu przesylac audio/video, zreszta w specyfikacji jest wyraznie napisane - 3xHDMI (A/V).

 

No własnie miałem już jeden kabel dp>hdmi, a także kabel hdmi>hdmi z przejsciowka dp>hdmi. Nie mogłem tego jednak ustawić tak, żeby działało.

 

Problem z HDCP:

hdcp.png

 

Brak możliwości wyboru w wyjściach systemowych:

no_audio_dp.jpg

 

Laptop HP8540P teoretycznie wspiera HDCP. Przeinstalowanie sterowników karty graficznej nie pomogło. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Jakieś sugestie?

 

Jak nie ma pomysłu jak to naprawić to możliwe, że kupie rasberry pi + hifi berry i przez to dźwięk puszczę.

 

 

Podbijam zatem pytanie o głośniki.

Edytowane przez triplesec-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności