Skocz do zawartości

Odtwarzacz Cd do Hifiman HE-6, EF-6 za max 6500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie potrzebuję odtwarzacza CD do zestawu Hifimana. Jak na razie za źródło robi Marantz Cd 5004, lub Ibasso dx90, jednakże wiem że da się dużo więcej wycisnąć z posiadanych przeze mnie słuchawek i wzmacniacza. Mogę wydać max 6500zł.

 

Co do muzyki jakiej słucham to jest bardzo różna: klasyka(głównie pianino), jazz, poezja śpiewana, różne rodzaje rocka i metalu. Czego bym oczekiwał odnośnie dźwięku to przede wszystkim uspokojenia wysokich tonów, przy perkusji jest wszystko w jak najlepszym porządku, jednakże niektóre dźwięki na pianinie są czasami zbyt ostre. Przy zakupie sprzętu słuchałem go razem z Musical Fidelity

M3scd, z tego co pamiętam bardzo podobało mi się w nim "długość dźwięków" tak jakby nie były od razu "ucinane" słychać było ich wolniejsze wygasanie niż zwykle.

 

Co do kwestii technicznych to fajnie by było gdybym mógł podłączyć do CD mojego Ibasso, jednakże jeśli nie miałby funkcji daca to jestem w stanie to przeboleć jeśli będzie świetnie grał. Niestety niezbyt się znam na rynku wtórnym odtwarzaczy ale z tego co mi wiadomo to głównym problemem mogłoby być zużycie lasera i związana z tym wymiana. Jednakże byłbym skłonny także do zakupu używanego CD ze względu na dosyć atrakcyjne ceny. Nie wiem niestety jakby pasował wzmacniacz lampowy do tranzystorowego wzmacniacza.

 

Zastanawiałem się nad zakupem z nowych : Musical fidelity M3scd; coś z produktów Vincenta CD S5 bądź S6

Z używanych : coś z produktów Naima-np. CDX2, Electrocompanient EMC1

Na wszelkie propozycje jestem otwarty, oczywiście też wybrałbym się na odsłuchy tylko chciałbym wiedzieć na jakie sprzęty zwracać uwagę, ze względu na to że niezbyt komfortowe będzie wożenie 10 kg wzmacniacza. Z góry dziękuję za pomoc i uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka jestem zadowolony z obecnego, z tego co czytałem na różnych forach, ogólny jego poziom nie jest najlepszy, ale w połączeniu z HE-6 daje rade, jednakże to tylko opinia oparta na tym co czytałem i czego słucham niestety nie miałem okazji porównać z innymi wzmakami. Jeśli na prawdę warto to bym coś poszukał tylko jaki byłby koszt potencjalnie lepszego wzmaga i jakich modeli wypadałoby posłuchać, bo wiem że wszystko zależy od upodobań - HE-6 porównywałem z różnymi modelami.

 

Co do DVD po przeróbkach, nie mam zielonego pojęcia co, gdzie, jak. Jedyne co mi wiadomo, to to że właśnie Pan zajmuje się tego rodzaju przeróbkami. Jeśli by dało się zamknąć w połowie budżetu, to byłoby bardzo miło bo zostałoby coś na porządne kable (nie będę komentował tego co mam) i ewentualną zmianę wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka jestem zadowolony z obecnego, z tego co czytałem na różnych forach, ogólny jego poziom nie jest najlepszy, ale w połączeniu z HE-6 daje rade, jednakże to tylko opinia oparta na tym co czytałem i czego słucham niestety nie miałem okazji porównać z innymi wzmakami. Jeśli na prawdę warto to bym coś poszukał tylko jaki byłby koszt potencjalnie lepszego wzmaga i jakich modeli wypadałoby posłuchać, bo wiem że wszystko zależy od upodobań - HE-6 porównywałem z różnymi modelami.

 

Co do DVD po przeróbkach, nie mam zielonego pojęcia co, gdzie, jak. Jedyne co mi wiadomo, to to że właśnie Pan zajmuje się tego rodzaju przeróbkami. Jeśli by dało się zamknąć w połowie budżetu, to byłoby bardzo miło bo zostałoby coś na porządne kable (nie będę komentował tego co mam) i ewentualną zmianę wzmacniacza.

Miałem taką przygodę na AS2014 - przyszli do mnie panowie, posłuchali SWSów z HE5LE i po wszystkim pokiwali głowami i stwierdzili - o tak właśnie powinny grać HiFiMAN. Problem w tym, że przyszli w koszulkach RSM.

 

Mam teraz Cayin iHA-6 - nawet nie chcę wiedzieć jak w tym pojedynku wypadłby HF-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DVD po przeróbkach, nie mam zielonego pojęcia co, gdzie, jak. Jedyne co mi wiadomo, to to że właśnie Pan zajmuje się tego rodzaju przeróbkami. Jeśli by dało się zamknąć w połowie budżetu, to byłoby bardzo miło bo zostałoby coś na porządne kable (nie będę komentował tego co mam) i ewentualną zmianę wzmacniacza.

Bardzo słuszne podejście z tymi kablami, tzn. nie oceniam tego, co Pan ma, tylko kierunek myślenia popieram. Dawno wiedziałem, że kable robią różnicę, ale ostatni rok mi przesunął myślenie na ten temat jeszcze bardziej w stronę troski o okablowanie. Wiadomo, że to najlepiej jest ocenić swoimi uszami i to również polecam.

 

EF-6 to jest taki wzmacniacz, że są lepsze i gorsze. :) Ja go na przykład nieznacznie wolę od Schiit Mjolnir starej wersji, ale też bym radził zapoznać się z innymi konstrukcjami mając do dyspozycji pokaźny budżet, bo na tych dwóch świat się nie kończy, a i wcale nie musi być drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności