Skocz do zawartości

Dubiel HV-1 Skorpion - Recenzja


rev

Rekomendowane odpowiedzi

 

W ramach protestu zanabyłem kropkę za 7 stówek.

Za 7 stówek, to imo warto sprawdzić Miniwatta od mykupyku.

Żal, że tak długo musi czekać na nabywcę.

 

Możesz mieć rację, ale najpierw zapłaciłem za kropkę, a potem zobaczyłem tego miniwatta. Poza tym on mi nie wygląda na otla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ramach protestu zanabyłem kropkę za 7 stówek.

Za 7 stówek, to imo warto sprawdzić Miniwatta od mykupyku.

Żal, że tak długo musi czekać na nabywcę.

 

Możesz mieć rację, ale najpierw zapłaciłem za kropkę, a potem zobaczyłem tego miniwatta. Poza tym on mi nie wygląda na otla ;)

 

Bo to nie OTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie OTL.

 

 

...no właśnie, a ja chciałem otl :).

W cenie 800pln nie da się zrobić/zdobyć dobrego trafa głośnikowego. Nie słuchałem miniwatta więc nie chcę go oceniać, ale moja czujność mnie odwodzi od takiego zakupu bez odsłuchu.

Dobre kondy na wyjściu wychodzą taniej ;) i raczej w mniejszym stopniu są w stanie zmasakrować dźwięk więc otl jest lepszym dla mnie rozwiązaniem (słuchawki wysokoohmowe)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzmy pod uwagę jeszcze to, że jest kilka wersji Skorpiona HV-1. Najwyższy model jest na olejowo-papierowych kodensatorach, innych kablach i ogólnie jest bardziej rozbudowany od standardowej wersji. Muszę jednak powiedzieć, że nawet 3600zł jest spokojnie warty. Producenci ogłupieli z cenami i najczęściej jest to masówka. Dubiel wszystko wykonuje ręcznie, a Jego sprzęty działają przez wiele lat bez żadnego problemu. Pan Bogusław jest otwarty na propozycje i zawsze idzie się z Nim dogadać. Po kupnie Skorpiona zakończyłem poszukiwania czegoś innego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzmy pod uwagę jeszcze to, że jest kilka wersji Skorpiona HV-1. Najwyższy model jest na olejowo-papierowych kodensatorach, innych kablach i ogólnie jest bardziej rozbudowany od standardowej wersji. Muszę jednak powiedzieć, że nawet 3600zł jest spokojnie warty. Producenci ogłupieli z cenami i najczęściej jest to masówka. Dubiel wszystko wykonuje ręcznie, a Jego sprzęty działają przez wiele lat bez żadnego problemu. Pan Bogusław jest otwarty na propozycje i zawsze idzie się z Nim dogadać. Po kupnie Skorpiona zakończyłem poszukiwania czegoś innego.

Nawet nie chcę wiedzieć ile ta wypasiona wersja teraz kosztuje, skoro podstawowa 3600 :). To prawda, pan Dubiel jest elastyczny, przystępny i też audiofilsko pozytywnie zakręcony; szkoda że ta cena tak poszybowała. Ja słuchałem trzech różnych skorpionów, tzn różniących się nieco konstrukcją (lampy sterujące ecc81, ecc88, ecc85,)...i nadal twierdzę, że to nie jest właściwa cena imo.

Swego czasu wersja z super kondami na wyjściu, super hiper lampami sterującymi, kosmicznymi rezystorami, wyczesanymi gniazdami by furutech itd. kosztowała nieco ponad 3 tysie. Ostatnio oglądałem fusy po wypiciu kawy i wyczytałem w nich, że w najbliższym czasie pojawi się taka wypaśna używka na allegro ;) (z okolic Krakowa), także fani modelu proszeni są o zajęcie miejsc w blokach startowych :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LD widzę, że nie podszedł :)

Muszę zgodzić się z Crysisem i przyznać, że do zbalansowanego toru i ortho hifimana lub na bazie hifimana LDmk6+ z odpowiednimi lampami, to również dla mnie najlepszy wzmacniacz, jaki miałem okazję słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LD widzę, że nie podszedł :)

Muszę zgodzić się z Crysisem i przyznać, że do zbalansowanego toru i ortho hifimana lub na bazie hifimana LDmk6+ z odpowiednimi lampami, to również dla mnie najlepszy wzmacniacz, jaki miałem okazję słyszeć.

Mała kropka mk2 to mała kropka :). W tej cenie (koszt średniej klasy ic) nie ma co jej krytykować, potrafi już poczarować po lampowemu i jest bardzo dobrze wykonana.

Ale mam już trzy wzmaki i dość tego dobrego. Mój cały audioczas pochłania obecnie rewelacyjny burson soloist sl też mk2 więc kropka musi odejść :ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas w planach jego posłuchać. Słyszałem jedynie, że wyjście jack jest skopane i wzmacniacz w zasadzie nadaje się jedynie pod xlr co dla mnie jest sporym ograniczeniem. Choć z drugiej strony zrobić kabel to nie problem.

 

Te plany są bardzo łatwe do realizacji. Zapraszam :) Przy okazji ogarniesz ten swój wieszak na słuchawki.

 

 

 

 

LD widzę, że nie podszedł :)

Muszę zgodzić się z Crysisem i przyznać, że do zbalansowanego toru i ortho hifimana lub na bazie hifimana LDmk6+ z odpowiednimi lampami, to również dla mnie najlepszy wzmacniacz, jaki miałem okazję słyszeć.

Mała kropka mk2 to mała kropka :). W tej cenie (koszt średniej klasy ic) nie ma co jej krytykować, potrafi już poczarować po lampowemu i jest bardzo dobrze wykonana.

Ale mam już trzy wzmaki i dość tego dobrego. Mój cały audioczas pochłania obecnie rewelacyjny burson soloist sl też mk2 więc kropka musi odejść :ph34r:.

 

 

To się nie dziwię. Ale właśnie mała kropa podobała mi się jako taki sprzęt do sypialni - doda czaru, napędzi duże słuchawki, ma nawet fajną głębię i nieźle wygląda. w tych pieniądzach to fajna lampka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zaznaczyłem, że tylko po BAL - SE zrobione na sztukę, ale po BAL miażdży =)

Piękna barwa, ale bez muła, ogromna, ale precyzyjna scena...

no i wyjątkowo szybka jak na lampę, która zachowała ww cechy lampy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, do tej pory słuchałem LD mk2 na osławionych ruskich bańkach, co to są debeściakami ponoć. Wczoraj zaś, wsadziłem tak dla jaj sztokowe lampy....i niestety jest lepiej, poprawniej, z lepszym basem, czyściej, jest kontrola nad dźwiękiem. Teraz można powiedzieć, że to nawet dobry wzmaczek. Te stare ruskie nie wyrabiały się na basie, a dźwiękowy obraz przypominał wizje po zażyciu substancji psychoaktywnych, przebarwiony, przegrzany i powyginany, średnica była (delikatnie mówiąc) bardzo kreatywna. Normalne czary, abrakadabra, hokus pokus. Nie wiem czy to na tym polega wybitność tych starych ruskich lamp, czy są już wyhuśtane, ale tak to wygląda he, he...

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podejście do LD mk2.

Założyłem znowu ruskie 6ż1p ew i 6n6p, ale tym razem poczekałem prawie godzinę aż się rozgrzeją i przestałem się napinać na szukanie poprawności i kontroli nad dźwiękiem.

Jak sztoki grają zwyczajnie, poprawnie, coś prawie jak tranzystor tylko trochę zmiękczony i zaoblony, to te cholery robią z dźwięku jakieś cuda :ph34r:. Na dt990pro (bo to najlepszy kompan kropki) scena jest duuuża, wszystko jest duuuże, nie ma V-ki :woot:, każdy cm3 przestrzeni jest wypełniony dźwiękami o baaardzo żywych kolorach, nie ma nad nimi żadnej kontroli, one żyją, pulsują, wybrzmiewają, zalewają cały pokój, żaden szczegół nie jest pominięty, ale wszystkie są dość niesforne, jest gęsto od dźwięków obfitujących w ozdobniki i zawijasy, na granicy przesytu, wszystko jest trójwymiarowe, jest głębia; nie muszę już iść do 24H/D - kropka z dt990 daje radę; zaczyna mi się to podobać jak obrazy Beksińskiego :ph34r:.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wycofaj go z komisu

 

A DT990pro to świetny kompan do wielu wzmacniaczy lampowych. Dość powiedzieć, że u tytułowego Dubiela na warsztacie są to jedyne słuchawki (przynajmniej były kilka miesięcy temu gdy go odwiedziłem)

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wycofaj go z komisu

 

A DT990pro to świetny kompan do wielu wzmacniaczy lampowych. Dość powiedzieć, że u tytułowego Dubiela na warsztacie są to jedyne słuchawki (przynajmniej były kilka miesięcy temu gdy go odwiedziłem)

Zaczynam się nad tym wycofaniem poważnie zastanawiać; w sumie dźwięk nie zawsze musi być tak sierioznie akuratny.

Jak byłem u niego prawie 8 lat temu, to też miał dt990pro :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... akutrat dt990 pro grały z LD mkII najgorzej z tych, które do nich podpinałem :) Prawdziwa magia pojawiała się przy hiperpoprawnych HD600, które nagle dostawały w końcu trochę magii i przy różnych AKG - K601, K702, K145, K340 - tam z kolei (601 i 702) do świetnej sceny i hektolitrów powietrza Little Dot dodał masę i wypełnienie dźwięku. LD lubi jak lampy tak minimum 30 minut pochodzą przed odsłuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... akutrat dt990 pro grały z LD mkII najgorzej z tych, które do nich podpinałem :) Prawdziwa magia pojawiała się przy hiperpoprawnych HD600, które nagle dostawały w końcu trochę magii i przy różnych AKG - K601, K702, K145, K340 - tam z kolei (601 i 702) do świetnej sceny i hektolitrów powietrza Little Dot dodał masę i wypełnienie dźwięku. LD lubi jak lampy tak minimum 30 minut pochodzą przed odsłuchem.

W tym przypadku, to już w ogóle nie ma: lepszy, czy gorszy. Raczej który rodzaj czarów mi odpowiada, a to już jest zupełnie niewymierne :D.

Tak więc muszę sam siebie poprawić - dt990pro ładnie mnie czaruje z kropką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a on wtedy działa jako bufor lampowy, czy w ogóle omija cały tor i chodzi tylko o to, zeby np. podłaćzyć do niego DACa, a potem dalej do wzmacniacza stereo, żeby nie trzeba było kabli przepinać, a na dzwięk nie ma wpływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności