Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dubiel HV-1 Skorpion - Recenzja


rev

Rekomendowane odpowiedzi

hv3-1024x678.jpg

Ze wzmacniaczami lampowymi od lat mam ten sam problem. Zdecydowana większość gra zupełnie nie moim dźwiękiem (ciepłym, spowolnionym i bardzo łagodnym). Jak już jednak znajdę wzmacniacz lampowy który trafia bardziej w mój gust brzmieniowy, to okazuje się, że z kolei ma jakąś inną wadę, nie zawsze brzmieniową.

Tak było na przykład z LittleDot MK VI+. Fenomenalny wzmacniacz, ze świetną dynamiką i przestrzenią…ale co z tego, skoro ma tylko wyjście zbalansowane? Niby Jack 6.3mm z tyłu jest, ale równie dobrze mogłoby go w ogóle nie być, gdyż jest bardzo głośny i ogólnie kiepski. Dla takiej osoby jak ja, która lubi co chwilę słuchawki zmieniać i bawić się nowościami, ograniczenie do samego 4pin XLR jest totalnie nieakceptowalne. A szkoda, bo wzmacniacz godny. Takich przygód było już wiele i przez nie powoli zacząłem tracić nadzieję, że kiedykolwiek jakaś lampa zagrzeje u mnie miejsce na dłużej…aż do niedawna.

Wszystko zmieniło się za sprawą polskiego wzmacniacza, na którego zawsze miałem chrapkę, ale nigdy nie było mi z nim po drodze. Mowa tu o Dubiel Acoustics HV-1, inaczej zwanym HV-1 Skorpion. Już po jego zakupie, oczekiwania miałem bardzo standardowe : ciepły, wolny i kolorowy dźwięk. Na szczęście się myliłem, a HV-1 okazał się strzałem w dziesiątkę.






http://audiosquare.pl/?p=1338# <------------ Zapraszam! :)

Edytowane przez rev
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak było na przykład z LittleDot MK VI+. Fenomenalny wzmacniacz, ze świetną dynamiką i przestrzenią…ale co z tego, skoro ma tylko wyjście zbalansowane?" - i więcej wad w nim nie znalazłem (aczkolwiek ta na początku, przed opracowaniem planu działania była bardzo bolesna, bo też żongluje słuchawkami).

 

Zaopatrzyłem się w kable zbalansowane z konektorami HiFiMana i adaptery, słuchawki otrzymały gniazda HiFiMana (są małe, da się zaimplementować w każdym przypadku) i AMPa już nie oddam.

 

Skorpiona na fabrycznych lampach kiedyś słuchałem. Na pewno robi znacznie lepsze wrażenie niż Feliks ... ale mi (SUBIEKTYWNIE) bardziej podobał się już DarkVoice 3322 na ruskich NOSach (dość ostre, dynamiczne granie jak na lampę, cudna, bliska średnica, spora scena), gdzie Kropa na PSVANE CV181-TII zostawia oba w tyle :>

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś wygniótł recenzję tego oteela. Ja zgadzam się z nią całkowicie. Do dzisiaj nie kumam po kiego grzyba go pogoniłem po czterech latach użytkowania; zresztą nabywca tez tego nie rozumie do tej pory.

Cóż, wtedy nie miałem jeszcze hd800 i jak senkòw już nie uważam za super słuchawki, tak w zestawie ze skorpionem zadowalają mnie wystarczająco.

Grubby, po sprzedaży osiemsetek miałem z nimi nieraz do czynienia min. z espressivo i hv1; nie ma co porównywać...a wba nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzję przeczytałem, wzmacniacz faktycznie można powiedzieć, dedykowany do HD600/HD800.

A teraz zdanie odrębne. To że dobrze i synergicznie gada z Senkami, nie znaczy, że uniwersalny do wysokoimpedancyjnych. Próbowałem z innymi słuchawkami, także o wysokiej impedancji. I już tak fajnie nie było. Za bardzo narzucał swój charakter. Druga rzecz, nie podzielam entuzjazmu cenowego. On wcale tani nie jest, jak na taką konstrukcję. On jest drogi. On tylko nie jest absurdalnie, wyrąbiście, bezsensownie, marketingowo, napompowany cenowo jak inne analogiczne wynalazki. Choćby rzeczony wzmacniacz Sennheisera, do którego wszystkie te przymioty można odnieść, a jego cenę opisać jednym słowem "chora". Tak bym to widział. Ale to oczywiście moje zdanie :).

Ostatnia uwaga, to już bardziej techniczna, co do strony. Nie wiem co z nią jest. Ale tnie mi się na MACu jak ją przewijam. A to nie jest dobry znak. Ba, powiedziałbym że to bardzo niepokojący znak. Nie wiem co ona ma w kodzie, ale żeby grafika w MACu klękała przy renderowaniu strony, to jest co najmniej dziwne.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławek z K701, K501 itp gra bardzo fajnie, chociaż wiadomo, nie każdemu się to musi podobać :)

Co do Twojej technicznej uwagi, to powiem web masterowi żeby na to zerknął, dzięki za sugestię! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA to dość równe lampy przy Skorpionie, nie tak muzykalne i narzucające słuchawkom swojego charakteru w takim stopniu ;)

Edytowane przez SlawekR
ech, słuchawki są jak ludzie :)...http://zapytaj.onet.pl/Category/002,010/2,2928757,ludzialudziom_jak_sie_pisze.html
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Różnica pomiędzy feliksem jest i nie ma co tutaj gadać. Oba wzmacniacze to kawał dobrej roboty i oba mają świetny stosunek jakość/cena. Który lepszy? Dla mnie zdecydowanie Dubiel ale obecne lampy ecc85 do mnie gadają, że nie chce się słuchać... Zarówno na hd565 jak i T1 poprawie uległ praktycznie każdy aspekt i bas dostał więcej masy i kontroli. Trzeba jednak dać obu trochę czasu żeby zacząć je oceniać i porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę że między feliksem a dubielem jest znacząca różnica w cenie więc raczej zrozumiałym jest ze Dubiel jest lepszy :). Oba wzmacniacze to jednak świetne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności