Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa/DAC do słuchawek i głośników


Tlareg

Rekomendowane odpowiedzi

Część, z racji faktu, że na dniach przeprowadzę się do nowego domu chciałbym wreszcie zainwestować w porządne źródło, do czego przymierzałem się już jakiś czas. Po kolei, czyli co będę do niego podpinał:

- Takstar PRO 80 (wesja HyperX Cloud). Zaznaczę, że w niedalekiej przyszłości będę chciał dokupić 2 parę, tym razem coś droższego, pewnie jakieś Bayery albo AT

- Microlab Solo 6C

- OPCJONALNIE mikrofon Audio Technica AT2020 (XLR) ,którego jeszcze nie posiadam

 

I teraz mam problem. Moim ideałem byłaby zewnętrzna karta dźwiękowa ze świetnym dźwiękiem dla słuchawek, możliwością podpięcia Solo 6C i do tego złączem XLR dla mikrofonu. Powyższe wymagania zdaje się spełniać Focusrite Scarlett 2i2, aczkolwiek mam wątpliwości co do niego. Moim priorytetem jest jak największa poprawa dźwięku na słuchawkach względem integry. Nie wiem, czy 2i2 zaoferuje mi aż taką różnicę, jak zrobiłby to DAC w tej samej cenie, który oczywiście nie posiada wejścia dla mikrofonu, nie wiem jak dla głośników. Jeżeli na prawdę nie znajdzie się NIC zewnętrznego co spełnia moje wymagania, to wezmę AIMA SC808, ale to jest dla mnie ostateczność, której chcę uniknąć. Podsumowując potrzebuję zew. domowego źródła dla słuchawek, głośników i opcjonalnie mikrofonu, mój budżet to 500zł, które w razie konieczności jestem w stanie nieznacznie rozszerzyć (wolałbym nie). Pozdrawiam i liczę na pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlett ma wyjścia zbalansowane na głośniki, a Solo6c takich wejść nie ma. Ktoś mi kiedyś powiedział że takie mieszanie połączeń może być w jakiś sposób niekorzystne. Musiałbyś doczytać albo podpytać kogoś. Może Scarlett Solo by wystarczyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to już nie wiem, ale jeśli będziesz kiedyś chciał podłączyć ten mikrofon pojemnościowy to innego wyboru za bardzo nie masz. Opcja jest taka, że zamawiasz Scarlett Solo w ciemno, testujesz, jak ci będzie wystarczała to zostawiasz, a jak nie to masz 14 dni na zwrot i tyle. Ja tego nie próbowałem, ale wiele osób tu na forum tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam karte AIM SC808 i najlepiej do pozycjonowania w grach sprawdziły sie HyperXcloud, powiem więcej, sprzedałem DT990pro bo bass w hyperx jest krótszy ale pełniejszy i pozycjonowanie o wiele lepsze, słychać konkretne łupnięcie, scena bliżej i mniejsza, ale mnie to nie przeszkadza bo do gier i trance sprawują sie idealnie, także mogę polecić tą kartę, IMO nic tańszego sie poprostu nie opłaca, wiem bo przerzuciłem sporo taniego szrotu...

Edytowane przez Mati30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności