Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon Plenue D


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kilka info o możliwościach cowona i bibliotece. Czyta karty 200 gb ale posiada limit plików.

Żeby odtwarzacz działał płynnie trzeba zrobić to co w fiio x5 czyli ładnie pokatalogować muzykę i usunąć z karty pamieci wszystkie śmieci zostawić tylko pliki z muzyką i jedną okładkę na album. KARTA 200 gb sprawdza się mniej więcej do 140 gb później cowon widzi nowe pliki ale ze względu na limit nie odtwarza ich. W cowonie z2 powyższych problemów nie odnotowałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim,

Kusi mnie...Czy przejście z Cowon D2+ właśnie na Plenue D da zauważalną różnicę w odsłuchu?

Widzę różnice na papierze, ale nigdzie nie mogę znaleźć porównania tych dwóch playerów, może ktoś ma takie doświadczenia?

Jeżeli efekt na plus mogą podbić słuchawki - rozważę zakup odpowiednich(600 zł.)

Edytowane przez misiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka pokrowca, polecam ten:

 

http://www.noreve.com/en/plenue-d/3303-cowon-plenue-d-leather-case.html

 

Fantastycznie wykonany, cena z transportem do PL wyszła ok. 200zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Kusi mnie...Czy przejście z Cowon D2+ właśnie na Plenue D da zauważalną różnicę w odsłuchu?

Widzę różnice na papierze, ale nigdzie nie mogę znaleźć porównania tych dwóch playerów, może ktoś ma takie doświadczenia?

Jeżeli efekt na plus mogą podbić słuchawki - rozważę zakup odpowiednich(600 zł.)

 

Co było robić... jako, że znikąd podpowiedzi... :) od wczoraj jestem właścicielem nowiutkiego Plenue D. Uszy w ruch ;)

 

 

 

 

Jeśli ktoś szuka pokrowca, polecam ten:

 

http://www.noreve.com/en/plenue-d/3303-cowon-plenue-d-leather-case.html

 

Fantastycznie wykonany, cena z transportem do PL wyszła ok. 200zł.

Też znalazłem ten sklep, ale jak komuś nie pasuje skóra, jest opcja w PU tańsza o 10 EUR. Dodatkowo w do 21/09 po wpisaniu kodu EVOLUTION16 cena spada o 10%, transport gratis Zamówiłem czarny za 31,50 EUR czyli ok 135 zł. To najlepsza w tej chwili opcja na pokrowiec.

Edytowane przez misiec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiec, dzienx, zamówiłem, wygląda spoko, obadam jak przyjdzie i się podzielę wrażeniami. mam oryginalne i po krótkim czasie użytkowania ta górna cienka poprzeczka daje znać, że długo kształtu nie zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiec, dzienx, zamówiłem, wygląda spoko, obadam jak przyjdzie i się podzielę wrażeniami. mam oryginalne i po krótkim czasie użytkowania ta górna cienka poprzeczka daje znać, że długo kształtu nie zachowa.

Przeprosili mnie, że maja dużo zamówień, także ciągle czekam na wysyłkę (koniec tygodnia). Jak już go dostanę - skrobnę co jest wart. Z drugiej strony dziwne czemu jeszcze Chiniole nie robią ich w tworzywie/gumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokrowiec identyczny jak mój od AK120. Wiadomo inne rozmiary ale zasada ta sama. Swój kupiłem na ebay. I to tanio za 120 zł

 

Teraz szukam czegoś takiego na AK300. Ale jakoś nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam... z małego playerka robi się grubas...

 

ja z powodzeniem noszę w pluszowej wsuwce po pudrze channel :) przyciski działają

 

inna sprawa, że prawie go nie słucham... bo robi za zapasowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluuuszak ? Ja AK300 noszę w woreczku po dokach SoundMagic plus pianka przed ekranem. Muszę więc poszukać czegoś ala skarpetka ( są takie wsuwki na (telefony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak obiecywałem: opisuję: Długo musiałem czekać na dostawę, ale uważam, że było warto. Cena adekwatna do jakości, która jest po prostu wyśmienita. Wykonany ręcznie, ze sztucznej skóry, wszystkie elementy(boczki i klapka) są usztywnione, nie zasłaniają żadnego wejścia. Całość idealnie dopasowana do odtwarzacza, nic nie odstaje, nie wybrzusza, nie "lata". Ruchoma klapka na ekran, zamykana jest magnesem. Zestaw zapakowany jak na prezent, w czerwonym pudełku i czerwonym, sporo większym woreczkiem.

 

 

 

Edytowane przez misiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup tylko zastanawiam się jak to zagra z IE80 (dopiero do mnie idą). Naprawdę jest tak "słabo" jak to czytałem w kilku miejscach jeśli chodzi o scenę?

Odtwarzacz jak dla mnie wydaje się w sam raz, bo mały z normalną baterią (a nie jakieś 8h za 3x większe pieniądze - blah), fajnie wykonany i ma przyciski do sterowania muzyką (jak dla mnie wymóg - to nie telefon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się smucisz, PlenueD ma bardzo fajny equalizer, wyregulujesz sobie, samym IE80 też możesz basik śrubokręcikiem zjechać. Pisałem, że bez gmerania zły pomysł, jak umiesz gmerać to dobry pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami gmeram w telefonie w PowerAMP i z niektórymi słuchawkami jest miło ale generalnie to jestem leniwy i preferuję bez EQ. Edytowałem poprzedni post. Już od jakiegoś czasu myślałem o Sony choć kiedyś miałem (NWE czy jakoś, nie pamiętam) i to nie do końca brzmienie jakie lubię. Ciekawe jak te nowsze A15/17/27. Nie chcę wydać fortuny choć wczoraj się tak nakręciłem trochę na Cayin i5 ale pewnie nie wykorzystał bym połowy możliwości tego ustrojstwa... i ta bateria słaba, eh.

A zacząłem od rozważania o XDUOO X3 ale podobno szumi z senkami :(

 

Choć im więcej myślę to wychodzi na to, że najwięcej plusów ma dla mnie Plenue D: rozmiar, bateria, podobno ergonomia, wykonanie. Trochę się waham czy potrzeba mi więcej, tj. coś lepszego do posiadanych słuchawek i czy zauważę znaczną różnicę bo od dawna zamiast grajków używam telefonu jako źródła i chciało by się jednak więcej.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się tak "bujasz" w niezdecdowaniu to ja bym sobie do senków nabył Xduoo X3 i na długo zapomniał o zakupach, 10 godzin na baterii to jak na przenośny odtwarzacz (bo tyle chyba X3 wytrzymuje jak więcej to nawet lepiej) całkiem spoko, a jak na dłużej gdzieś śmigasz to mały power bank załatwia sprawę.

 

edit:

a jak masz chrapkę na Cowona, to w komisie masz fajny deal od rymcymcyma

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. XDuoo już mam ale Cowona chyba i tak kupię bo mnie korci :)

 

Z wysyłką do mnie wyszło by praktycznie tak jak nowy a ja taki rozrzutny ostatnio się zrobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Cowona Plenue D. Odtwarzacz ten połączyłem z Fiio EX1 i osiągnąłem niezły efekt. Jednak bardziej od ustawień "Normal" w EQ wole "Rock". Czy ktoś z Was wie jakie są to ustawienia? Chodzi mi tutaj o to, które fragmenty pasma są podbite, a które nie i jakie efekty są dodane. Czy jest jakaś rozpiska, która pokazuje jakie właściwości ma każdy filtr w EQ? Chciałbym się dowiedzieć jakie cechy ma filtr "Rock", bo może wtedy dowiem się jakie brzmienie preferuję. Druga sprawa to folia ochronna lub szkło hartowane na ekran. Czy dostanę takie w Polsce, a nie przez ebay.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności